laptop widzi drugi komputer, drugi laptopa nie widzi

witam! mój problem rysuje się w aż nazbyt prosty sposób. mam podłączone dwa komputery do routera dlink dir300, laptop bezprzewodowo, blaszak kablem. po stworzeniu sieci, udostępnieniu plików, drukarek, etc. okazało się, że laptop bez problemu widzi pliki ze stacjonarnego komputera (można kopiować, wklejać, wszystko co kto woli), natomiast siedząc przy moim poczciwym blaszaku niestety nie mam najmniejszej możliwości, aby chociażby znaleźć laptopa w moich miejscach sieciowych, nie pomaga łączenie się poprzez start/uruchom. Najdziwniejsze, że na jednym i drugim komputerze czynności powtarzałem w idealnej kolejności, tak samo udostępniłem pliki, etc. Za pośrednictwem laptopa mogę używać drukarki podpiętej do blaszaka. zna ktoś przyczynę i rozwiązanie tego problemu? #-o

Odpowiedzi: 6

Hej, ja to tylko zacytowałem, nie znaczy, że muszę się na tym znać :P Ale bardziej chodziło mi o to dopisanie IP drugiego kompa w ustawieniach karty sieciowej.
XanTyp
Dodano
23.03.2009 00:07:51
Nie rozumiem. Co zainstalować?
XanTyp
Dodano
22.03.2009 18:57:55
a w jaki sposób zainstalować to o czym napisałeś?
mariusz12345
Dodano
22.03.2009 13:20:19
  • Ucho 03.04.2009 02:14:47

    [quote=mariusz12345]a w jaki sposób zainstalować to o czym napisałeś?[/quote] Masz doinstalować nowy protokół. Robisz to klikając PPM na swoim połączeniu>Właściwości>Zainstaluj>Protokół. W tym wypadku EL NINO podaje Ci który i jak go ustawić.

tak, sprawdzone. poza tym, będąc na laptopie widzę pliki, które udostępniłem na blaszaku...
mariusz12345
Dodano
16.03.2009 17:42:06
A sprawdziłeś ustawienia na podstawie [b]przyklejonego[/b] powyżej, sprawdziłeś IP ?
Ucho
Dodano
13.03.2009 23:34:18
  • XanTyp 16.03.2009 18:48:10

    [quote=Ucho]A sprawdziłeś ustawienia na podstawie [b]przyklejonego[/b] powyżej, sprawdziłeś IP ?[/quote]A zajrzałem do linku El Ninia z infojamy i takie coś mi tam w ko wpadło:[quote]Co prawda każdy dodatkowy protokół generuje dodatkowy ruch w sieci, ale w szczególnych przypadkach (komputery "nie widzą się"Wink doinstalowujemy dodatkowy. Może to być IPX/SPX i w jego właściwościach załączamy NetBIOS przez IPX/SPX. [u]Czasami pomocnym bywa również wpisanie w ustawienia kart sieciowych numeru bramy (gateway) w postaci numeru IP drugiego komputera.[/u][/quote]Może to by coś dało?

  • mariusz12345 22.03.2009 20:08:40

    [quote=XanTyp][quote=Ucho]A sprawdziłeś ustawienia na podstawie [b]przyklejonego[/b] powyżej, sprawdziłeś IP ?[/quote]A zajrzałem do linku El Ninia z infojamy i takie coś mi tam w ko wpadło:[quote]Co prawda każdy dodatkowy protokół generuje dodatkowy ruch w sieci, ale w szczególnych przypadkach (komputery "nie widzą się"Wink [b]doinstalowujemy[/b] dodatkowy. Może to być IPX/SPX i w jego właściwościach załączamy NetBIOS przez IPX/SPX. [u]Czasami pomocnym bywa również wpisanie w ustawienia kart sieciowych numeru bramy (gateway) w postaci numeru IP drugiego komputera.[/u][/quote]Może to by coś dało?[/quote] :)

odświeżam. nikt nie zna rozwiązania owego problemu?
mariusz12345
Dodano
13.03.2009 22:56:45
mariusz12345
Dodano:
06.03.2009 17:47:23
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1