laptop nie wykrywa napedu

witam jestem w posiadaniu laptopa toshiba satellite a215. do tej pory wszystko chodzilo ok az do dzisiaj. po wlozeniu plytki nic sie nie dzialo wiec zajrzalem do folderu computer i nie ma tam mojego napedu. w device manager jest on oznaczony wykrzyknikiem. w device status pisze: Windows cannot load the device driver for this hardware. The driver may be corrupted or missing. (Code 39) Click 'Check for solutions' to send data about this device to Microsoft and to see if there is a solution available. gdy klikam na 'check for solutions' to szuka, ale nic nie znajduje. natomiast gdy chce uaktualnic sterownik to pisze ze mam aktualna wersje. co zrobic by windows ladowal te sterowniki? edit: naped to HL - DT - ST DVDRAM GSA - T20F ATA

Odpowiedzi: 3

moze ktos jeszcze mial podobny problem? ostatnio wlasnie przeinstalowywalem system a nie chce co dwa dni robic formata edit: problem rozwiazany, przywracanie systemu pomoglo dzieki za zainteresowanie
reginard
Dodano
05.05.2008 18:05:28
mój znajomy miał ten sam problem, pomogło przeinstalowanie systemu, możliwe, że są inne, mniej radykalne metody, ale koledze nie zależało na systemie więc po krótkiej walce poszedł reinstal visty :mryellow: dodam, że w biosie było wszystko OK jak i bootowanie CD też bez problemu, więc sprawa była oczywista gdzie leżał problem
memek
Dodano
05.05.2008 15:58:32
Pewnei analogicznie jak przy XP - albo deinstalacja kontrolera, na którym jest napęd, albo wyrezanie upperfilters i lowerfilters z rejestru.
Rebe
Dodano
05.05.2008 10:49:13
reginard
Dodano:
05.05.2008 10:37:32
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1