Laptop i obraz systemu W7

Znajoma zakupiła laptopa marki "lenovo" z zainstalowaną "siódemką" w wersji home. Pod spodem laptopa widnieje certyfikat autentyczności itp wszystko jest ok tyle, że znajoma nie dostała oryginalnej płyty z tym systemem - notabene zapłaciła przecież za system także... I teraz taka sprawa. Rzekomo powiedziano jej aby wykonała obraz systemu poprzez panel sterowania (...) Pewien jej znajomy wprawdzie nagrał łącznie dwie płyty (niskiej jakości) wrzucając jedną z nich "windows 7" zabotował się z napędu i w którymś momencie wyskoczyła informacja odnośnie przywracania ustawień fabrycznych i tego że dalsze postępowanie spowoduje utratę danych... Szkopuł cały w tym, że chciałem jej tą płytę skopiować na lepszej klasy nośnik, ale okazało się, że biedny titanium ma skazę przy brzegu i obrazu nie zrzucę (pominąłem ignorowanie błędów) teraz powstało pytanie jak wykonać obraz systemu ALE bez obrazu dysku, chce jej wykonać obraz tego systemu by po zainstalowaniu danych miała sam tylko czysty system bez żadnych punktów przywracania i innych dupereli.

Odpowiedzi: 5

Na dysku występuje partycja o nazwie "LENOVO D:" a na niej folder "drivers" I jeszcze jedno... czy jeśli utworzyłem płytę naprawczą Windows 7 to dysponując tą partycja mogę z poziomu zabootowanej płyty naprawczej system zainstalować ???
kruq84
Dodano
11.01.2011 13:32:27
  • XanTyp 11.01.2011 16:59:23

    [quote=kruq84]czy jeśli utworzyłem płytę naprawczą Windows 7[/quote]Co to znaczy: utworzyłeś? Z czego?

  • Veers 11.01.2011 23:13:42

    [quote=kruq84].... czy jeśli utworzyłem płytę naprawczą Windows 7 to dysponując tą partycja mogę z poziomu zabootowanej płyty naprawczej system zainstalować ??? [/quote] Czytaj waść to co napisałem, oraz zajrzyj sobie do podręcznika użytkownika Lenovo - ZAINSTALOWAĆ nie możesz. Możesz PRZYWRÓCIĆ obraz dysku do stanu wyjściowego.

Oryginalnie w laptopie nie ma instalki - tylko obraz dysku. Więc nie występuje coś - co można nazwać procesem instalacji. Z zainstalowanego systemu też nie da się zrobić "instalki". Można natomiast zrobić obraz dysku, z jego bieżącym stanem, by w razie czego - przywrócić całość (razem z programami i resztą "okoliczności"). Jest jeszcze kwestia partycji serwisowej - skoro to Lenovo - i nikt nie ruszał dysku - to całość powinna znajdować się na owej partycji do której dostęp kryje się pod przyciskiem ThinkVantage.
Veers
Dodano
11.01.2011 12:17:50
Czyli można by przyjąć, że nie da się pozyskać płyty instalacyjnej ??? W przypadku ponownego instalowania systemu nie da sie go zainstalować ? Co za żenada...
kruq84
Dodano
11.01.2011 10:45:56
Pytanie zasadnicze, jak nagrać obraz systemu by później można było zainstalować system ??? bez dodatkowych plików ustawień itp, chodzi o to by instalować podstawowy system.
kruq84
Dodano
11.01.2011 08:41:00
  • Veers 11.01.2011 09:15:11

    [quote=kruq84]Pytanie zasadnicze, jak nagrać obraz systemu by później można było zainstalować system ???.... chodzi o to by instalować podstawowy system.[/quote] Odpowiedź jest prosta: nie da się.

[quote=kruq84]Rzekomo powiedziano jej aby wykonała obraz systemu[/quote]Na co, już zupełnie nierzekomo - pani machnęła ręką, puściła mimo uszu a teraz przeplata nimi i załamuje ręce. [url=http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows7/Restore-your-computer-from-a-system-image-backup]Mały poradnik.[/url]
XanTyp
Dodano
11.01.2011 05:01:24
kruq84
Dodano:
11.01.2011 00:16:34
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1