Laptop i komuter stacjonarny się nie widzą

Witam. Mam taką dziwną sytuację z windows XP. Mam dwa laptopy Toshiba A200(nowa) oraz acer trawel Mate(stary 850 MHz) - podłączam się kabelkiem sieciowym konfiguruję IP na 192.168.1.2 drugi 192.168.1.1 maska 255.255.255.0 grupa domowa ta sama i jest ok - laptopy się widzą w sieci. Dane wymieniają sie wyśmienicie. Podłaczam laptopa Toshiba do kompa stacjonarnego (dwie karty sieciowe jedna (NVIDIA nForce Networking Controller) do kablówki , druga (Karta Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC) spięta z laptopem i jest wszystko ok. A teraz najciekawsze : zamieniam laptop toshiba na acera z ustawieniami takimi jak w toshibie i komputery się nie widzą. Kabel jest we wszystkich połączeniach ten sam. Sprawny na 200%. Zauważyłem że przy połączeniach toshiby z acerem oraz toshiby ze stacjonarnym zapalają się lampki przy kartach sieciowych, a przy połączeniu acera ze stacjonarnym nie zapalają sie żadne lampki. Mało tego - próbowałem nawet odłączyć kablówkę i w te gniazdo włączyć kabelek od laptopa acer i też nic się nie widzi. A jak podłączam kablówkę bezpośrednio do acera to wszystko jest ok. Próbowałem już wszystkiego i nie wiem co mam robić. Ustawiałem również te same prędkości aby nie było na auto i też nic to nie dało. Proszę o pomoc. adam@post.pl

Odpowiedzi: 3

Napisałem już we wcześniejszym poście dlaczego tak może być - mowa tutaj o "widzeniu sie" jednych komputerów a o "nie widzeniu innych" Co do kabli - zajrzyj do przyklejonego w tym dziale tematu autorstwa EL NINO o łączeniu komputerów.
wojtt
Dodano
30.09.2007 01:51:24
Witam. Piszesz że to na 100% cross. Kabelek do podłączenia kupiony w sklepie komputerowym i jest na nim napis CAT5E UTP PATCH CORD. Nie bardzo się rozeznaję z tymi nazwami "autocross" i "kabel prosty" o których piszesz. To znaczy że powinienem kupić inny kabelek? Może podpowiecie mi dokładnie jaki mam powiedzieć w sklepie aby nie kupić takiego jaki mam. Zastanawia mnie tylko czemu Toshiba z Acerem współpracuje rewelacyjnie. Toshiba ze stacjonarnym - rewelacyjnie, a już Acer ze stacjonarnym nie. Gdyby coś było nie tak z tym kablem to Toshiba nie widziałaby sie z Acerem. Tak mi się wydaje.
Holmer
Dodano
29.09.2007 10:30:00
Jakiego kabla używasz? NA 100% cross? Być może masz kabel prosty, a sieciówka w toshibie ma autocross i działa a w acer nie...
wojtt
Dodano
29.09.2007 01:04:08
Holmer
Dodano:
29.09.2007 00:20:33
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1