Lan i siec bezprzewodowa pytanko

Jestem w sieci Lan - kablowa, komputery polaczone do switcha. Mam laptopa i chcialbym z niego udostepnic internet innemu laptopowi za pomoca wi-fi.. Czy mam taka mozliwosc jezeli moj komputer nie jest komputerem ktory zarzadza polaczeniem internetowym ?? Jezeli tak prosze o pomoc

Odpowiedzi: 2

"moj komputer nie jest komputerem ktory zarzadza polaczeniem internetowym" zrozumiałem tak, że chcesz aby internet działał niezależnie, czyli żeby gdy chce się skorzystać z neta na drugim kompie nie trzeba było załączać pierwsze (serwera podpiętego pod LAN i udostępniającego połączenie). Stąd sugestia użycia routera. Widzę, że chcesz coś innego zrobić, chcesz żeby laptop1 był nadal wpięty kablem do switcha i żeby udostępniał przez WiFi internet laptopowi2? Nic prostszego, konfigurujesz sieć bezprzewodową podobnie jak w przypadku kabla i we właściwościach połączenia zewnętrznego (LAN) zaznaczasz "Zezwalaj innych użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera"
Bobi
Dodano
30.05.2007 16:40:35
Jeżeli w laptopie masz wbudowaną kartę bezprzewodową lub masz ją pod PCMCIA to wszystko czego potrzebujesz to router z funkcją WiFi i wejściem na skrętkę, którego postawisz między switchem, a laptopem podłączonym kablem.
Bobi
Dodano
30.05.2007 15:02:27
  • rebrov 30.05.2007 15:49:28

    oba laptopy mają wi-fi, jeden jest w lanie a drugi w nim nie jest. Pytanie brzmi czy da sie udostepnic internet z jednego laptopa (tego w lanie) do tego drugiego [quote=Bobi]Jeżeli w laptopie masz wbudowaną kartę bezprzewodową lub masz ją pod PCMCIA to wszystko czego potrzebujesz to router z funkcją WiFi i wejściem na skrętkę, którego postawisz między switchem, a laptopem podłączonym kablem.[/quote]

rebrov
Dodano:
30.05.2007 13:58:15
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1