lamer pyta, moozgi odpowiadają ;D

siema. mam strasznie lamerskie pytanie, ale na swoje usprawiedliwienie mam źe pracę z excelem zacząłem tydzień temu. No więc przejdźmy do rzeczy tj. jak zrobić źeby excel wyświetlił mi z całej kolumny tylko np.: najdłuźsze nazwisko ze wszystkich? z goory dzięki :roll:

Odpowiedzi: 4

Witam
Anonymous:
Moźna np. dodać kolumnę i wprowadzić do niej funkcję dł() wskazując jako argument komórkę z nazwiskiem i skopiować tę funkcję do całej kolumny. Dalej to juź tylko kosmetyka.
Powodzenia


Tak tylko wtedy będzie wyszukiwał tego nazwiska, które jest w formule, jeśli w kolumnie znajdzie się inne teź najdłuźsze to juź nici...
Muszę trochę pokombinować jak to zrobić.
bodek–j
Dodano
30.04.2004 00:24:44
Skoro znasz pojęcie autofiltru, to wiesz, źe mozesz wyświetlić 1 (pierwszy od góry element). Pozostaje znaleźć ten element. Moźna np. dodać kolumnę i wprowadzić do niej funkcję dł() wskazując jako argument komórkę z nazwiskiem i skopiować tę funkcję do całej kolumny. Dalej to juź tylko kosmetyka.
Powodzenia
Anonymous
Dodano
25.04.2004 01:32:15
źeby to jakos po lamersku wytłumaczyć chodzi o to, źe jak jest tabelka np.: z nagłówkiem nazwiska (pewnych ludzi) to co naleźy zrobić źeby najdłuźsze z tych nazwisk pozostało a inne się schowały? Podobnie jak gdy weźmiemy dane/filtr/autofiltr i wtedy moźemy wybrać źeby wyświetliło wszystkie, 10 pierwszych i inne. (
Anonymous
Dodano
22.04.2004 01:09:12
Mógłbyś doprecyzować o co Ci chodzi :?: Bo nie rozumiem, a pomóc pewnie byłbym w stanie, bo w kwestii pakietu Offica zły nie jestem. 8)
Pawek
Dodano
20.04.2004 23:20:26
Anonymous
Dodano:
19.04.2004 22:50:20
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1