Koszmar ! - wolne ładowanie stron

Witam, Mam sieć opartą na routerze Linksysa WAG200G. Do routera mam podpięty mój komputer (po kablu) i córki (po WIFI - karta Linksysa WMP54G). U mnie mam XP Prof. z SP2, a córka ma XP Prof. z SP3. Prędkość neta 1 Mb/s. Operator: TP SA. U mnie strony otwierają się szybko i bardzo szybko, a u niej ... - każda próba otwarcia jakiejkolwiek strony to kilka minut, a często po osiągnięciu 4 kresek tryb otwierania zatrzymuje się. Koszmar ! Jak za dawnych lat przy połączeniach przez modem telefoniczny Sprawdziłem podstawowe ustawienia routera i karty: 1. Router: - IP - dynamiczny - filtrowanie MAC - wpisany MAC córki (dostęp do sieci WIFI) - SSID - włączone (choć sprawdzałem i przy wyłączonym - bez zmian) - Zabezpieczenia - WPA-Personal; TKIP 2. Karta sieciowa WIFI (u córki) - IP - dynamiczny - Zabezpieczenia - WPA-Personal; TKIP Siła sygnału odczytywana w kompie córki - [u]bardzo dobra lub dobra [/u]! Czy ktoś ma jakiś pomysł co może wpływac na takie wolne działanie netu ? Z góry dziękuję ! Birol

Odpowiedzi: 10

No więc tak: przeinstalowałem ponownie system. Sprawdziłem wszystkie dane dotyczące routera i karty. Są spójne. Zacząłem instalować programy. Net działa. Od tygodnia córka ciągle go testuje. Mówi, że tylko na początku strona startowa z Google długo sie ładuje, ale potem wszystko chodzi bez problemu. A więc niby wszystko jest OK. Jednak ja nie jestem zadowolony, dlatego że nie poznałem przyczyny takiego działania neta jak opisałem w temacie. Na razie go zamykam. Gdy odkryję przyczynę lub coś nowego - napiszę. Pozdrawiam wszystkich, którzy zapoznali sie z moim tematem i próbowali mi pomóc. Birol
Birol
Dodano
23.09.2008 11:47:11
Witam ponownie, Chyba jestem na drodze rozwiązania problemu: wczoraj przeinstalowałem znowu system. Potem od razu zainstalowałem Kasperkyego i Ad-Aware oraz Spyware Doctora oraz program do karty bezprzewodowej Linksysa z CD. Internet działał i całkiem ładnie chodził. Czasem tylko na parę sekund rwało się połączenie, ale karta znów nawiązywała połączenie z routerem i było OK. Strony otwierały się raczej bezproblemowo. Zacząłem doinstalowywać programy: Adobe, IrfanView. Net chodzi. Dołozyłem WinRara i Offica 2003. Koniec. Komp nie może nawiązać połączenia z routerem. Konflikt programowy ? W mim kompie nie mam zainstalowanego oprogramowania Linksysa i net śmiga aż miło. Dzisiaj bedę odinstalowywać poszczególne programy i zobaczę kiedy nawiążę połączenie z netem. Ew. przeinstaluję system jeszcze raz i bedę ten proces obserwował od początku. Jeśli rzeczywiście jest konflikt programów z oprogramowaniem karty Linksysa to spróbuję skonfigurować połączenie bezprzewodowe bezpośrednio w systemie XP. O wynikach poinformuję.
Birol
Dodano
15.09.2008 12:55:51
Nie wiem czy masz technicznie taką możliwość, ale jeśli tak to przed tym formatem podłącz komputer córki z routerem kablem a nie bezprzewodowo.
wojtt
Dodano
10.09.2008 18:36:18
XanTyp - niestety wszystko to już zrobiłem i nic nowego z tego postu nie jestem wstanie zastosować. wojtt - co do sterownika to oczywiście, zainstalowałem najnowszy ze strony Linksysa, nie z CD. Co do innej karty to niestety, nie mam możliwości pożyczenia. Ale jestem pewny, że karta jest dobra bo np. strona startowa Google sie otwiera, a np. jak juz cos wpiszę do wyszukania to nastepuje schemat: jednej, drugiej , trzeciej i czwartej kreski i koniec. Wyszukiwanie się kończy. Gdy wpiszę np. stronę Orange, Ery Lub Plusa to strona (po długiej chwili) się otwiera, ale nie całkowice (są obszary puste, nie wyświetlone). Są strony, które gdy próbuje otworzyc to otwiera się góra strony i koniec. Szału można dostać. W niedzielę chyba przeinstaluje system i zainstaluję go ponownie ale z SP2. Nie bedę instalował SP3. potem od razu bedę próbował sie połączyć z netem. O wynikach poinfiormuję.
Birol
Dodano
09.09.2008 14:53:44
Spróbuj poszukać czy są inne/nowsze stery do karty wi-fi która jest w kompie córki. Masz może możliwość pożyczenia od kogoś na chwilę inną karte wi-fi?
wojtt
Dodano
08.09.2008 20:33:46
Poczytaj sobie tutaj: http://www.wififorum.pl/ftopic13140.html Może tam coś się nasunie na myśl?
XanTyp
Dodano
08.09.2008 12:16:49
Zrobiłem testy wg Twoich wskazówek. Oto wyniki: 1. Włączone WPA-Personal: - na córki kompie po zadaniu testu pingowania ukazał sie komunikat: "Badanie z użyciem 32 bajtów danych. Pakiety: wysłane=4, odebrane=4, utracone=0. Szacunkowy czas błądzenia pakietów w milisekundach: minimum=0 ms, maksimum= 0 ms, czas średni = 0 ms." - na moim kompie - ten sam komunikat 2. Włączone WEP: - na kompie córki - komunikat j.w. - na moim kompie - komunikat j.w. 3. Szyfrowanie wyłączone (DISABLED): - na kompie córki - komunikat j.w. - na moim kompie - komunikat j.w. Przy każdej zmianie szyfrowania i pingowaniu net otwiera się: -u mnie bez zmian (szybko) -u córki ciągle tak jak opisałem w temacie postu (jedna, dwie , trzy i cztery kreski i stop). Rozpacz. ](*,) Sprawdziłem też fersję firmware routera: 1.01.05. Potem sprawdziłem na stronie Linksysa czy jest coś nowszego: jest wersja 1.01.06 (ETSI). Nie pobierałem jej bo nie wiem co oznacza to ETSI. Co mam teraz zrobić ? [-o<
Birol
Dodano
06.09.2008 22:23:16
Menu start -> Uruchom-> cmd. W oknie które się pojawiło wpisujesz: ping np. ping 192.168.1.1
wojtt
Dodano
05.09.2008 13:14:46
Przepraszam za laickie pytanie, ale jak sie pinguje ? Nigdy tego nie robiłem, a w sprawach sieci dopiero się uczę. Po powrocie z pracy zmienię szyfrowanie i sprawdzę firmware. O wynikach poinformuję.
Birol
Dodano
05.09.2008 10:36:20
Zapinguj router z komputera córki i ze swojego i napisz jaki jest czas odpowiedzi? Spróbuj też wykonać tą czynność przy testowym wyłączeniu szyfrowania i z włączonym np. tylko WEP. Jaki firmware routera?
wojtt
Dodano
05.09.2008 00:55:40
Birol
Dodano:
04.09.2008 23:59:00
Komentarzy:
10
Strona 1 / 1