Kopiowanie z/na mp4 i spowolnienie Windows

Mój config: AMD Sempron 2800+ GeForce 7300GT 2GB RAM Win XPHE + SP3 Od kilku dni zauważam dziwne zachowanie się eksploratora w moim kompie. Mam mp4 dalekowschodniej firmy n/n, kupione przez Allegro. Przez kilka miesięcy nie było żadnych kłopotów, ale do niedawna. Podczas kopiowania plików, system dziwnie zwalania obroty. Wystarczy, że słucham muzy z foobara, czy chcę obejrzeć jakiś film, a wszystko zaczyna się niemiłosiernie ciąć. Anulowanie kopiowania plików momentalnie powoduje powrót do normalności. Sprawdzałem wykorzystywanie procentowe procka, ale nic nadzwyczajnego nie zauważałem. Myślałem, że może czas na sformatowanie pamięci w mp4, ale to też nic nie pomogło. Potem uznałem, że może czas przeprowadzić defragmentację dysków. Doba cierpliwości również nic nie dała. Przeskanowałem Avastem całość. Znalazłem jednego trojanka, ale i to nic nie dało. Potem zaniosłem tę mp4 do dziewczyny i u niej wszystko działa bez problemów. Podmiana kabelka - to samo. Bez rezultatu. Zatem... czas może rozebrać kompa, przeczyścić wszystkie styki gniazd, wtyczki, ale coś mi się zdaje, że i to nic nie da. Macie jakieś pomysły? Może gdzieś/u kogoś już widzieliście podobne zjawisko?

Odpowiedzi: 4

Przetestowałem to nieco inaczej. I już wiem, że wina nie leży po stronie mp4 :/ Spróbowałem skopiować film na pena - z tym samym rezultatem. Pen jest sprawny, bo potem przenosiłem ten film na kompa dziewczyny i nie było żadnych przycinek. Mało tego - taki sam problem pojawia się, kiedy przenosiłem pliki z tego dysku na drugi - systemowy. Summa summarum - obawiam się, że to jest wina twardziela :( Sypie się i tyle. Jutro rozbiorę kompa, odkurzę go porządnie... jak to nic nie da - pomodlę się, by wytrzymał do następnej wypłaty i kupię nowy...
XanTyp
Dodano
11.03.2009 01:45:39
a sterowniki od plyty glownej sa zainstalowane moze je tez czas przeinstalowac?
Ukey
Dodano
11.03.2009 01:38:10
Ściągnąłem sterowniki do usb, ale dziwnie to coś działało. Próbując je zainstalować, program wymagał restartu kompa i się wieszał. Więc po resecie - spróbowałem deinstalacji. Poszła, ale dla odmiany system mi się zwiesił. Po resecie, system wykrył USB, zainstalował sterowniki (zakładam, że swoje - wbudowane) i kopiowanie nadal nieco przycina mi sprzęt, choć widoczna jest poprawa. Użycie ramu kształtowało się na poziomie 270 mega na 2 giga dostępnych.
XanTyp
Dodano
10.03.2009 15:54:19
Moze sterowniki od USB/mp4 czas reinstalowac? Podobny problem mam z dyskiem (w lapku) jak nie ma sterownikow to owszem kopiuje z max predkoscia ale okropnie wszystko przycina, zainstlauje stery i juz smiga. A jak juz tak tnie to ile ramu jest "zjedzone" ? Bo to ze tnie to nie znaczy ze procesormusi byc obciazony :P Moze podłącz odinstaluj i ponownie zainstaluje mp4 ? A czy Avast jej czasem nie skanuje ? Kaspersky np skanuje wszelkie nowe dyski (karty pamieci , dyski zew. czy tez mp3/4) i czesto mi wszystko "staje" na czas skanowania. Jednak robi to dosc zadko (raz na 4 dni max). Jest to wina raczej sterownikow niz hardu. Winy szukal bym gdzies w systemie
Ukey
Dodano
10.03.2009 12:58:23
XanTyp
Dodano:
10.03.2009 10:59:50
Komentarzy:
4
Strona 2 / 2