Kopiowanie na pendrive

Mam zainstalowaną Vistę 64-bit SP1. Kiedy kopiuję dane na pendrive (PQI USB 2.0) na początku przez kilka sekund kopiowanie odbywa się z dobrą prędkością (chyba ok. 20 - 30 mb/s - mogłem pomylić jednostki), natomiast później szybkość kopiowania spada do około 2-3 mb/s. Czy to normalne? Co zrobić, aby szybciej dane kopiowały się na pendrive'a. Pozdrawiam lm81

Odpowiedzi: 2

Jeśli chcesz szybciej kopiować dane na pendriva, to wykonaj poniższe kroki 1. Podłącz najpierw pendriva do komputera, bo tylko na podłączonym da się to zrobić 2. Uruchom Menedżera urządzeń 3. Poszukaj Stacje dysków i rozwiń listę 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na nazwę swojego pendriva i wybierz Właściwości 5. Wybierz zakładkę Zasady i wybierz opcję Optymalizacja wydajności i kliknij na OK 6. Pozamykaj wszystkie okna To przyspieszy kopiowanie danych na pendriva ale żeby go odłączyć musisz zawsze używać ikony Bezpieczne usuwanie sprzętu na pasku zadań.
emilo7
Dodano
10.11.2008 13:53:04
  • jaro850 26.11.2008 19:57:03

    [quote=emilo7]Jeśli chcesz szybciej kopiować dane na pendriva, to wykonaj poniższe kroki 1. Podłącz najpierw pendriva do komputera, bo tylko na podłączonym da się to zrobić 2. Uruchom Menedżera urządzeń 3. Poszukaj Stacje dysków i rozwiń listę 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na nazwę swojego pendriva i wybierz Właściwości 5. Wybierz zakładkę Zasady i wybierz opcję Optymalizacja wydajności i kliknij na OK 6. Pozamykaj wszystkie okna To przyspieszy kopiowanie danych na pendriva ale żeby go odłączyć musisz zawsze używać ikony Bezpieczne usuwanie sprzętu na pasku zadań.[/quote] Witaj Emilo7 Dołącze się do rozmowy, ja również mam problem z kopiowaniem plików na pendriva. 1. System Windows Vista 32-bit 2. Notebook Toshiba A200-1MA 3. Pendrive to PQI U350 8GB (deklarowane 13MB/s) oraz Crosair Voyager Mini 8GB (zapis 15MB/s odczyt 31MB/s) Problem jest taki że odczyty na pendrivach są ok od 10 do 30 MB/s zaś zapis jest tragicznie wolny nawet dużych plików (1GB) wynoszą od 50kb/s do 1-2MB/s. Może ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje. Dodam iż w menedżerze urządzeń zaznaczyłem opcję "optymalizacja wydajności" Pozdrawiam Jaro850

Jakie USB (1.1, 2.0), jaki pendrive, jaka prędkość odczytu / zapisu tego pendrive. Mógłbym tak długo.
gusioo
Dodano
12.07.2008 14:21:38
lm81
Dodano:
09.07.2008 13:40:08
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1