Kontroler multimediów wideo!!!!!!!HELP

Słuchajcie...sprawa jest taka mialem nowa karte dzialala 2 lata...ostatnio sie spieprzyla no ale ok...no wiec mam 2 takie stare karty...wiec zrobilem formata i zainstalowalem pierwszą, wszystkie stery z plyty gl. , graf. i reszty... i mam problem z "kontrolery multimediow wideo"...jest przy tym pytajnik ten żółty i przy wyszukiwaniu sterownikow nic nie znajduje,obojętne jaką płytę bym nie wlożył...jak tego nie zainstaluje to ani sieciówka ani usb nie działają bo nie mozna ich zainstalowac wiec mam małą lipę...to samo z 2 karta... wszystko ok tylko z tymi kontrolerami... HELP!!

Odpowiedzi: 10

Zanim wywalisz wgraj najnowszy BIOS ze strony producenta płyty. Może farta będziesz posiadał ? Pozdr.
Ucho
Dodano
22.12.2008 18:46:53
Dobra dzięki za wszystko...znalazłem rozwiązanie komp---->złom :P odbębnił 6 latek zasłużył na emeryturke...za miesiąc kupuje nowego to wytrzymam:)
seba612
Dodano
22.12.2008 10:30:26
Owszem, bardzo możliwe, ale nie chciałem Cię straszyć przed sprawdzeniem innych możliwości. Ale jeszcze zrestartuj BIOS tak jak mówiłem i zobacz może czy jakieś upgrade BIOSU jest w sieci i wgraj nowszy. Wątpię żeby pomogło, ale .....
Ucho
Dodano
21.12.2008 22:53:59
hmm w BIOS-ie ok... myślę że wraz ze spaleniem karty coś poszło z pł. gł... możliwe to??
seba612
Dodano
21.12.2008 19:31:01
To coś Ci się dzieje nie cacy. Sprawdź w BIOS-ie czy USB włączone, a najlepiej to cały BIOS ustaw na default. Stery 5in1 nagraj na płytę na innym kompie.
Ucho
Dodano
20.12.2008 20:58:06
Niestety nie ma kontrolerów uniwersalnej magistrali szeregowej, sieciówke mam osobno...mam tylko problem jak dostać się do tamtego kompa ze sterami 5in1 bo usb nie działa;/
seba612
Dodano
20.12.2008 10:00:12
Podsumujmy: nie instaluj po raz kolejny systemu tylko zajmij się sterami. a) porty USB powinny chodzić bez łaski. Jeżeli w Menadżerze urządzeń nie ma przy nich żółtego pytajnika to są OK. Zresztą sprawdź w Men. Urz. czy są (Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej) b) wsadź drugą grafikę i zobacz czy pójdzie. W opisach Twojej płyty jedna strona podaje, że ma zintegrowaną sieciówkę, druga, że nie ma. Jak to jest ? Audio ma zintegrowane czyli stery są na płytce od płyty głównej. Ze strony VIA ściągnij najnowszą paczkę 5in1 i zainstaluj. Przy okazji przeczyść sloty na płycie (pędzelek i grucha) i na karcie.
Ucho
Dodano
20.12.2008 00:22:05
L7VTA // zrobiłem tak jak powiedziałeś zainstalowalem win od nowa zaczalem od p. głównej i dalej to samo...a ściągnąć ze strony nie mogę bo tam nie da rady neta zainstalowac, sieciówki też i usb tez nie;/
seba612
Dodano
19.12.2008 14:57:37
no tak...ale jak miałem tą kartę poprzednią to nigdy nie potrzebowałem sterów od p. głównej...zawsze grafa i dzwiekowka i wszystko śmigało...to że teraz mam w tym kompie starą kartę oznacza że potrzeba sterów od p.głównej??
seba612
Dodano
19.12.2008 07:35:57
Jak rozumiem, jest to grafika zewnętrzna, więc wskocz po modelu na stronę producenta i ściągnij prawidłowe stery. I podaj jaką masz kartę. Jeżeli chodzi o sieciówkę lub USB to stery do grafiki nic nie mają do rzeczy. Po prostu źle zainstalowane stery do płyty głównej. I nie pisz tak nerwowo bo ciężko pojąć, a ponadto zapodaj model płyty głównej. I jeszcze jedno: po instalacji nowego systemu zacznij od zainstalowania wszystkich sterów do płyty ! Po restarcie zainstalujesz inne. Teraz możesz je po prostu zainstalować jeszcze raz.
Ucho
Dodano
18.12.2008 23:51:22
seba612
Dodano:
16.12.2008 23:39:16
Komentarzy:
10
Strona 1 / 1