Konkurs

Pal licho, że ma to być robione w programie MS, czego innego trudno się było spodziewać ( Dobrze chociaż, że Organizator zapomniał dodać, że ma ot być jedynie słuszna wersja pakietu ). Nie mogę jednak przejść obojętnie nad tym: [quote]Wyrażam zgodę na zbieranie i przetwarzanie moich danych osobowych przez pana Jakuba Hryciuka prowadzącego firmę pod nazwą CentrumXP.pl Hryciuk Jakub z siedzibą w Woźnikach, 42-289, ul Tarnogórska 21, w celach realizacji procesu rejestracji w Portalu zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29 sierpnia 1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883). Wyrażam zgodę na zbieranie i przetwarzanie moich danych osobowych przez Microsoft Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Jerozolimskie 195a, w celach realizacji procesu rejestracji w Portalu oraz w celach usprawnienia i polepszenia jakości sprzedaży i obsługi produktów Microsoft, a także w celach statystycznych i marketingowych, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29 sierpnia 1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883). CentrumXP.pl jako administrator danych osobowych, w rozumieniu przepisów Ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29 sierpnia 1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883), uprzejmie informuje, że przysługuje Pani/Panu możliwość kontroli i wglądu do przetwarzanych danych osobowych, które Panią/Pana dotyczą. Zaznaczenie pola oznacza akceptację powyższych postanowień. Podany w formularzu adres e-mail zostanie dodany do listy subskrypcyjnej Portalu CentrumXP.pl. Informacje o sposobie usunięcia adresu z listy znajdują się w stopce każdego e-maila wysyłanego przez Portal CentrumXP.pl. W świetle obowiązującego prawa, akceptacja powyższych postanowień jest niezbędna do pomyślnego przeprowadzenia rejestracji i późniejszej obsługi użytkowników serwisu.[/quote] Pieknie mi się komponują akapit ostatni z ... drugim. Gdyby Szanowni Organizatorzy nie mieli pojęcia o co chodzi to Ich uwadze polecam lekturę zarówno [quote]obowiązującego prawa[/quote] jak i pkt 1.3 Regulaminu "imprezy". Jeżeli i tego będzie Wam mało to cóż... nikt nie jest doskonały.

Odpowiedzi: 13

Jak to co wtedy? Miałbym dużo łatwiej w życiu - urzędowy papier na bycie idiotą to nie byle co, szczególnie jak go jakaś kancelaria "przyklepie". :D
gusioo
Dodano
12.04.2008 20:32:02
Się tak nie dopraszaj, bo zawsze można załatwić, że jakaś kancelaria - ops przepraszam - jakiś gabinet kozetkowy stosowną opinię wyda i co wtedy ? Przecież nie chcesz być jako pewien były Minister, któy zawsze był zdania, że opinie po jego mysli są obiektywne, a z nim sprzeczne to robota , co najmniej, układu.
Rebe
Dodano
12.04.2008 20:29:02
  • Small Mike 22.04.2008 17:19:35

    [quote=Rebe]Się[/quote] :wtf: ise pls.

Akurat w kwestii zobaczenia czegokolwiek na CXP jestem słabej wiary*, szczególne opinii prawnej dlatego śmiem twierdzić, że nie zobaczysz i nie uwierzysz. *Coś mnie tak w kościach łamie.
gusioo
Dodano
12.04.2008 20:17:36
  • Rebe 12.04.2008 20:20:03

    [quote=gusioo]*Coś mnie tak w kościach łamie.[/quote] Opodeldokiem się wysmaruj - Szwejkowi pomagał.

  • gusioo 12.04.2008 20:24:37

    [quote=Rebe]Opodeldokiem się wysmaruj - Szwejkowi pomagał.[/quote] Wiesz - ja nie jestem Idiotą z urzędowym potwierdzeniem tego stanu to nie wiem, czy takie mazidła by na mnie zadziałały ;)

Z góry, gusioo, to ja wiem, że... deszcz pada. W innych sprawach to ja, jako ten apostoł Tomasz, co go Niewiernym zwali - nie zobacze, nie uwierzę.
Rebe
Dodano
12.04.2008 20:14:51
Gusioo - mam wrażenie, że posunąłeś się o krok za daleko - jezeliby bowiem uznać, iż ta opinia zrobiona była na zlecenie ( post Kuby tego nie sugeruje ) Microsoftu, to mołoby być jeszcze smieszniej i to niezależnie od treści tego dokumentu. W grę bowiem wchodzić mogłyby wtedy sprawy będące bezpośrednio w kręgu moich zainteresowań zawodowych. Mogłoby sie okazać, że sprawa "wymuszeń" jest dla Organiztorów konkursu, a i dla microsoftu najmniejszym z problemów, z kórymi przysżłoby się Im borykać. PS. Choc nie kryję, że i ja bym tę opinię rad przeczytać by się z argumentacją na "paragrafach" opartą zapoznać i moć odszczekać wszystko co w swym zadufaniu podnosiłem.
Rebe
Dodano
12.04.2008 20:05:33
  • gusioo 12.04.2008 20:10:03

    [quote=Rebe]PS. Choc nie kryję, że i ja bym tę opinię rad przeczytać by się z argumentacją na "paragrafach" opartą zapoznać i moć odszczekać wszystko co w swym zadufaniu podnosiłem.[/quote] Czyżbyś, z premedytacją, podniósł kwestie prawne co do których z góry wiedziałeś, że "dałeś ciała"?

Ufaj, ufaj - tylko spytaj dlaczego tam gdzie na stornach MS jest mowa o rejestracji to gromadzenie danych jest , z wiadomych przyczny, obowiązkowe do zaptaszenia, a opcje z ich udostępnianiem firmom trzecim są faktutatywne. Bez znaczenia jest to, że w konkursie można liub nie brać udział, bo kluczem do sprawy jest to, że jeżlei się taki udział bierze jest się [b]zmuszonym[/b] do pozwolenia Organizatorowi na "handel" bazą, a to na pewno - i żadna kancelaria prawna mnie swymi opiniami nie przekona - nie jest czymś, co pod "zgodę na przetwarzanie" można podciągnąć. PS. Róznica między Tobą, a mną jest taka, że ja umiałbym zapisać to samo w tkai sposób, że sam siebie mógłbym w pompkę cmoknąc z bezsilności, że nie mam się do czego przyczepić, a Ty "spuszczasz się na kogoś w tej materii" i potem jest jak jest.
Rebe
Dodano
12.04.2008 19:53:27
teraz naprawde polubiłem pana gusioo, po tym tym poście up, alem w jakiej formie bym miał dodać go mojej listy:> :-k gusiegoo'o może gusia?:)
Small Mike
Dodano
12.04.2008 16:35:00
  • gusioo 12.04.2008 20:00:57

    [quote=Small Mike]teraz naprawde polubiłem pana gusioo, po tym tym poście up, alem w jakiej formie bym miał dodać go mojej listy:> :-k gusiegoo'o może gusia?:)[/quote] Forma obojętna - może być Gusia, nie obrażam się za często ;) A czy można zobaczyć tą ekspertyzę wykonaną przez kancelarię na zlecenie MS? Bo odnoszę wrażenie, że MS często zleca badania, w których jest "jedynie słuszny" wynik.

Poczytaj sobie Panie Organizator: http://www.giodo.gov.pl/144/ [quote] KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ (art. 47, 51) (art. 47.) Każdy ma prawo do ochrony życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia oraz do decydowania o swoim życiu osobistym. (art. 51.) 1. [b]Nikt nie może być obowiązany inaczej niż na podstawie ustawy do ujawniania informacji dotyczących jego osoby.[/b] 2. Władze publiczne nie mogą pozyskiwać, gromadzić i udostępniać innych informacji o obywatelach niż niezbędne w demokratycznym państwie prawnym. 3. Każdy ma prawo dostępu do dotyczących go urzędowych dokumentów i zbiorów danych. Ograniczenie tego prawa może określić ustawa. 4. Każdy ma prawo do żądania sprostowania oraz usunięcia informacji nieprawdziwych, niepełnych lub zebranych w sposób sprzeczny z ustawą. 5. Zasady i tryb gromadzenia oraz udostępniania informacji określa ustawa. [/quote] I żeby nie opłata skarbowa to doniósłbym na Ciebie do GIODO, ale szkoda mi pieniędzy.
gusioo
Dodano
12.04.2008 12:26:33
1. Tak, wiem, ale wcale nie musis to oznaczać, że musi się mi to podobać. BTW - co, pytanie jest teoretyczne, by sie stąło ( w sensie reakcji Organizaotora ), gdyby ktoś nadesłał szablon w jakimś MSO dla w3.x stworzonym? Nie o to jednak chodzi - cyrk Organizatora i jego małpy. Twoje ograniczenia - Twoja sprawa. Ta część była tylko "wprowadzeniem" do tego czego nadal nie rozumiesz. 2. Nie wkładaj mi, prosze, pod palce zwrotów, których nie użyłem , a zastanów się raczej nad tym czy "obowiązujące prawo" nakłada na PT Uczestników [b]obowiązek[/b] wyrażenia zgody na "[u]handlowanie[/u]" przez Ciebie bazą danych poprzez udostępnienie jej Microsftowi - taki warunek udziału w konkursie w powiązaniu z "obowiązującym prawem" jest zwykłym nadużyciem. Tak sobie myslę, że gdyby taki zapis, jaki znalazł się w "standardowej formule" z danymi osobowymi związanej, pokazać GIODO to pewnie nie byłoby kłopotu by ten organ uznał go za klauzulę niedozwoloną ( z wszelkimi konsekwencjami tego faktu związanymi ). A to takie proste - zamiast jednego dwa miejsca na ptaszki w formularzu umieścić. Kurna znowu musze sie tłumaczyć z tego, że mnie za wielbłada mają.
Rebe
Dodano
12.04.2008 12:14:11
  • Kuba 12.04.2008 18:25:25

    [quote=Rebe]Tak sobie myslę, że gdyby taki zapis, jaki znalazł się w "standardowej formule" z danymi osobowymi związanej, pokazać GIODO to pewnie nie byłoby kłopotu by ten organ uznał go za klauzulę niedozwoloną ( z wszelkimi konsekwencjami tego faktu związanymi ). [/quote] Kancelaria prawna wynajęta przez Microsoft ma inne zdanie na ten temat niż ty, zaufam im.

[quote=Rebe]Pal licho, że ma to być robione w programie MS, czego innego trudno się było spodziewać ( Dobrze chociaż, że Organizator zapomniał dodać, że ma ot być jedynie słuszna wersja pakietu ).[/quote] Wiesz, to jest serwis o produktach Microsoftu, to chyba normalne, ze robimy konkursy o związane z MS Officem, a nie np OpenOfficem. [quote=Rebe] Gdyby Szanowni Organizatorzy nie mieli pojęcia o co chodzi to Ich uwadze polecam lekturę zarówno [quote]obowiązującego prawa[/quote] jak i pkt 1.3 Regulaminu "imprezy". Jeżeli i tego będzie Wam mało to cóż... nikt nie jest doskonały.[/quote] Każda osoba, która decyduje się na wzięcie udziału w konkursie, akceptuje regulamin. Regulamin mówi wyraźnie, że, aby wziąść udziału w konkursie wymagana jest zgoda na przetwarzanie danych przez moją skromną osobę, Microsoft Sp. z o. o. i Microsoft Corp. Co w tym niezgodnego z prawem?
Kuba
Dodano
11.04.2008 18:59:06
Tak, Rebe, patrzę na mapę i wychodzi mi, że Szczecin to po lewej "od Ciebie" - tak z jakieś 460 km, ale z kierunkiem to prawie trafiłem.. Co do koloru to aż boję się pomyśleć jaki mnie się dostanie :)
gusioo
Dodano
10.04.2008 18:42:30
Nqa Twoim miejscu, gusioo, to ja bym się obraził na .. Panią od jeografii - gdzie Rzym, gdzie Krym z tym prundem mieszasz? - Zgłoś reklamacje ( i żałuj, ze już giertych z Ziobrą nie rządzą - jak w banku by Panią zapuszkowali ). Co do różowego zaś - w tym nic obraźliwego nie ma. To tylko odwzorowanie stanu Jego ... twarzy gdy o mnie myśli.
Rebe
Dodano
10.04.2008 18:35:58
A gdzie ten konkurs?
Small Mike
Dodano
10.04.2008 17:18:58
  • gusioo 10.04.2008 18:26:53

    [quote=Small Mike]A gdzie ten konkurs?[/quote] Nie ma. Rebemu prund wrócili na północy to pierdoły pisze. Dopiszesz mnie do swojej listy "lubienia"? Ale, z tym kolorem różowym to zaszalałeś. Na miejscu Rebego to bym się obraził.

Rebe
Dodano:
10.04.2008 17:16:24
Komentarzy:
13
Strona 1 / 1