Konfiguracja zasad grupy dla początkującego

Witam Od niedawna mam na pracowni sbs. Udało mi się go wstępnie skonfigurować, ale za nic nie mogę skonfigurować zasad grupy przez mmc. Moje ostatnie próby skończyły się całkowitym położeniem konfiguracji. I dlatego mam prośbe. Moja domena to szkola.local i chcialbym uzytkownikowi zablokowac mozliwosc zmiany tapety. Ktore zasady musze zmienic, aby taki efekt uzyskac?

Odpowiedzi: 2

Ad@$ masz dobry pomysł jednak z tego co się orientuje sprytny użytkownik poradzi sobie z tym poprzez ustawianie tapety z poziomu Firefoxa bądź IrfanView. Polecam Tobie zmiane rozszerzenia profilu z user.dat na user.man wygoogluj sobie mandatory profile...
motomeru
Dodano
12.04.2009 20:55:47
Musisz zablokować możliwość zmiany tapety przez Właściwości ekranu: [b]User Configuration -> Administrative Templates -> Control Panel -> Display -> Prevent Changing Wallpaper[/b] oraz wymusić stosowanie okreslonej tapety (żeby userzy nie ustawiali tapetki przez prawoklik na plikach graficznych): [b]User Configuration -> Administrative Templates -> Desktop -> Active Desktop -> Active Desktop Wallpaper -> Settings -> Enabled[/b] ->[i] wpisz ścieżkę do tapetki[/i].
Ad@$
Dodano
06.02.2009 12:48:36
rox
Dodano:
26.01.2009 02:57:38
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1