Konfiguracja sieci Pomocy niewiem jak mam to zrobic ???????

Witam mam pytanie
jak moge skonfigurować sieć usiebje w domu mam podłaczone dwa kompy za pomoca kabla sieciowego(skrętka) bez routera
co zrobić gdzie wejsc zeby to zrobic

Odpowiedzi: 1

Robi się to prawie tak samo jak w XP. W Control Panel masz Network and Sharing Center. Po otwarciu tej opcji po prawej stronie jest Manage network conections. Tam masz wszystkie połączenia dostępne. W komputerze do którego jest podłączony internet w Local Area Conection ustawiasz adres IP Ver 4 na 192.168.0.1 a we właściwościach połączenia internetowego ustawiasz współdzielenie tegoż. Na drugim kompie w Local Area Conection ustawiasz na uzyskanie IP z automatu. W samym Network and Sharing Center (w Vista RC1) Możesz pozmieniać np współdzielenie plików czy drukarek.
torquadon
Dodano
23.09.2006 20:30:55
  • carnifex 24.09.2006 00:56:49

    <p>opisze moze dokladniej ten przypadek </p><p>mam 2 komputery pierwszy komputer jest serwerem i jest do niego podłączony internet (system windows XP)a drogi czyli ten moj mam ałtomatycznie internet ale chce&nbsp; jescze zrobic siec zeby wymieniac sie plikami (system Windows Vista) </p><p>Więc jak mam to zrobic pozdrawiam</p><p>&nbsp;</p><p><strong><em>Jak połączyć dwa komputery&nbsp; w sieć, jest opisane w przyklejonym temacie w dziale Sieci , o wołaniu w temacie &quot;Pomocy&quot; było wilekokrotnie pisane, że nie nalezy tego robić. Dział r&oacute;wnież nie ten . Temat zamykam i proponuje zapoznac się z regulaminem i tematem , jak pisać posty.</em></strong></p><p><em><strong>-Seeker-&nbsp;</strong></em></p>

carnifex
Dodano:
23.09.2006 10:58:35
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1