konfiguracja magistrali USB w win2003 z SP1

mam problem z USB. transfer na urządzenia zewnętrzne podpięte do portu wynosi mi max 300kB. dla mnie jest to troche mało. w menedzerze urządzeń widza źe system zastrzegł sobie 10% przepustowości. wie ktoś gdzie w narzędziach administracyjnych idzie to zmienić? byłbym wdzięczny za pomoc. mam płytę AsRock k7vt4a+

Odpowiedzi: 4

No i mam. znalazłem sterownik do usb na stronie asrock(polskiej). tylko źe był uszkodzony. juź myslałem źe to ten. fajnie w oknie istalacji pisało źe jest pod system win 2003. tylko źe kazał mi zresetować komputer przed instalacją sterownika. jak uruchomiłem ponownie system to źadne okno mi nie wyskoczyło. po namysłach poszukałem na płycie ze sterownikami do płyty głównej. tam znalazłem stery do usb ale pod win2000. zainstalowałem je, ale tu nagle wyskoczył mi błąd. zniknoł mi 1 koncentrator USB. wsadzam mój mp3 player a tu system mi go nie wykrywa. przepinam go do wszystkich wyjść usb i nic. dalej go nie ma. musiałem 2 razy jeszcze instalować ten sam sterownik. przy drugim razie system go wykrył. kontroler wrócił gdzie miał być w menedzerze urządzeń. transfer teraz nie rzuca na kolana ale jest dobrze: ponad 900 kilo. co ciekawe system dalej zastrzega sobie 10% przepustowości. ale jest duźo lepiej niź było.dzięki Krzysztofie za wskazówki
cobretti1980
Dodano
01.01.2006 19:07:39
hm, jedyne co mi przychodzi do glowy to zajzec na strone producenta plyty glownej, po pierwsze sprawdzic aktualizacje biosu, dwa sprawdzic czy masz wgrane wszytkie sterowniki zwlaszcza dotyczace chipsetu itd, byc moze aby wykozystac mozliwosci plyty glownej a zwlaszcza chipsetu w 100% nalezy pobrac jakies sterowniki lub znajsc na instalacyjnym CD od plyty glownej.
Wejdz do biosu, tam poszukaj w ustawieniach chipset i peryferia, byc moze tam jest cos powylanczane, u mnie w Asus A8 SLI Premim, gdy wpiolem dwa dyski na USATA300 mialem problemy z USB, ale wystarczylo wylaczyc usb, dyski sie zainstalowaly potem ponownie wlaczalem kolejne opcje USB, u mnie sa chyba ze trzy za kazdym razem dokonywalem startu systemu, w koncu sie ladnie sterowniki poukladaly i dziala zajebiscie, co prawda nie dkonywalem pomiarow ale wydaje mi sie ze kopiowanie mp3 i zdjec jest bardzo szybkie.
jak sie uda rozwiazac problem to napisz co bylo :)
krzysztofkrak
Dodano
01.01.2006 16:25:19
No nie wiem. jak testowałem microsoft vista beta to miałem transfer powyźej 500 kilo i tam pisało 20% źe jest zastrzeźone, więc myśla źe to jest gdzieś do konfiguracji w systemie. ja jedynie podpinam tam odtwarzacz mp3 i dla mnie ta prędkość jest trocha mała. i oprócz tego ja mam dostęp do internetu przez modem thomsona. jestem zmuszony do podłączania go przez kartę sieciową bo przez USB nie jestem w stanie. mimo wpisania wszystkich numerów IP i innych.
cobretti1980
Dodano
01.01.2006 12:46:04
wg mnie "zastrzezony przez system" znaczy to ze system zajmuje 10% reszta jest dostepna dla innych danych, u mnie takie zastrzezenie jest od 10–12% w zaleznosci w jakim porcie, w kompie mam 10 portow USB, oraz jeszcze posiadam 7 portowy HUB USB, do nich podpina playerki, aparaty, karta sieciowa radiowa WIFI, USB SBLive 7,1, dysk zewnetrzny oraz czytnik kart pamieci, czesc pobiera prad czesc nie.
Chyba u ciebie obiaw jest prawidlowy
krzysztofkrak
Dodano
31.12.2005 17:27:22
cobretti1980
Dodano:
30.12.2005 22:10:15
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1