KOMUŚ CHODZI SIEĆ LAN NA XP PLISSS HELP !!!

mam duzy problem:) !!!
mam siec z 2 osobami:)skonfugurowałem sieć lan
nie ma nikogo w otoczeniu pomimo ze 2 gosci sa w sieci
nikogo nie widze a oni mnie widza tylko nie moge wejsc do mnie na kompa ale mnie widzą :)
ja nikogo nie widze w otoczeniu nawet siebie co mam zrobic z sieci ???
oni maja win98 i dziala im siec poprawnie a na XP nie dziala mi siec lan poprawnie co jest z tym guciem ?
czy komus dziala siec lan na xp poprawnie????

Odpowiedzi: 11

"narzędzia administracyjne"– "zarządzanie komputerem"–"uźytkownicy"–odznaczamy –konto GOŚĆ– ma być włączone, wszystkie foldery które chcemy udostępnic muszą mieć prawa dostępu gościa–"jakis folder"–"udostępnienie"–"uprawnienia"–prawa dostępu muszą być dla wszystkich lub dla gościa jeśli niema takich uprawnien to dodajemy –"wszyscy", potem zakładka "zabezpieczenia', tam tez muszą byc uaktywnione prawa dostępu dla wszystkich jak nie ma to dodac, "mój komputer"–"narzędzia"–"opcje folderów"–"widok"–na liście z opcjami odznaczyć proste udostępnianie, muszą byc zainstalowane wymagane protokuły: "klient sieci, tcpip, udostępnianie plików", wyłączyć firewalla, jeśli to wszystko nie skótkuje "panel sterowania"–"narzedzia administracyjne"–"ustawienia zabezpieczeń lokalnych"–"zasady lokalne"–"przypisywanie praw uzytkownikom"–z prawej strony okna szukamy – "odmowa dostępu dla tego komputera z sieci"–– klikamy dwukrotnie na to pole i wyswietli sie nam lista uźytkowników jesli jest tam "gość" to go usuwamy i po sprawie..........Smutny......po tym zabiegu zycie staje sie proste
Anonymous
Dodano
01.06.2002 04:43:55
maly: no wlasnie :)
A ja mam juz totalnie posrane
widze tylko jedna grupe w otoczeniu a jest ich ponoc siedem :P
tych ktorych widze maja win2000/xp a reszta chyba siedzi na 98/me
na protokoly juz nie umie patrzec :P
na koncu chcialem podziekowac gejtsowi :P
maverick
Dodano
28.05.2002 16:08:00
hallo hallo
kazdy pisze o wpisie do regedita jak pod 2000
ale gdzie jest ten wpis lub jak on wyglada
potrzebuje szybkiej reakcji
maly
Dodano
27.05.2002 11:45:50
ODPAL REGEDIT (WPIS DO REJESTRU DLA WINDOWS 2000 Win2000_PlainPassword) PRZEŁADUJ SYSTEM I SIEĆ BĘDZIE
zbor
Dodano
20.05.2002 14:06:36
zcha waldus! wcale nie trzeba udostepniac folderow zeby byc widocznym! :)
Anonymous
Dodano
18.04.2002 20:38:17
ja tez mam ten sam proble. mam siec z 5 osobami. ja widze wszystkich i moge od nich sciagac. skolei oni raz mnie widza raz nie. nie wiem od czego to zalezy. nic nie zmieniam w ustawieniach i nagle jak np cos chca sciagnac ode mnie to okazuje sie ze wyskakuje im ze nie jestem dostepny w sieci. czarna magia. moze sa jakies ustawienia odpowiedzialne za to? i napewno nie jest to firewall ktory tez mozna ustawic w systemie xp. co mam zrobic?
Anonymous
Dodano
18.04.2002 20:36:57
JAK NIE UDOSTĘPNISZ FOLDERA TO CIĘ W SIECI NIE WIDAĆ
waldus119
Dodano
25.02.2002 12:19:50
hallo Cobra, na samym poczatku zobacz czy macie takie same protokoly i numeracja IP jest tej samej klasy adresowej a dodam aby nie byly to adresy nierutowalne. XP daje mozliwosc nadzorowania na kompami wiec wszystko zalezy od ciebie. Ale sprawdz na poczatku numerki IP maski i protokoly
Anonymous
Dodano
16.02.2002 10:01:55
Właśnie wczoraj konfigurowalem sieć na skrętce złoźoną z kompów na win xp i win 98 jakoś poszło bez oporów napisz na maila lub gadu gadu ale nr podam ci na mailu.
ANDRZEJ
Dodano
12.02.2002 21:23:10
Nie chrzancie. To juz drugi specjalista. Kable tu maja go... do rzeczy. Na BNC tez chodzi i nie ma problemu. Cobra ale nie pomoge Ci, bo nie wiem co moze byc przyczyna. U mnie jest ok
Anonymous
Dodano
12.02.2002 21:10:51
mam na skretke nie BNC i nie działa oni mnie widza nie moga wejsc do mnie a ja nigkogo nie widze nawet siebie kurde!
Anonymous
Dodano
11.02.2002 15:48:05
Anonymous
Dodano:
10.02.2002 22:32:40
Komentarzy:
11
Strona 1 / 1