Komputer wymaga potwierdzenia przed wgraniem systemu

Witam, mam problem z systemem. Jestem tym już trochę zmęczony też. Od kilku dni nagle muszę potwierdzać klawiszem F1 jakąś czynność. W przeciwnym wypadku system stoi i się nie ładuje. Nie wiem dlaczego tak jest. Tak to wygląda: [url]http://img546.imageshack.us/img546/6259/img0720kx.jpg[/url] [b]Jak mogę to zmienić?[/b] W ostatnim czasie przepinałem komputer. Wypinałem wszystkie kable USB i wpinałem od nowa. Ale to nie powinno mieć znaczenia. Piszę na wszelki wypadek. A dlaczego wypinałem? Bo czyściłem wiatraczki. Od kilku dni jak uruchamiam komputer to on wyje jak traktor. Milknie dopiero gdy wymierzę mu kilka ciosów pięścią w obudowę. Podejrzewam że wiatrak od zasilacza w jakiś dziwaczny rezonans wpada. Kiedyś miałem z tym problem, facet potraktował go jakimś płynem i przestało. Teraz wróciło, więc pewnie jest to samo. Ale czy to przekłada się na ten dziwny ekran z wymogiem potwierdzenia to nie wiem. [b]Proszę o pomoc[/b]

Odpowiedzi: 6

Dostałem odpowiedź od supportu, wow. Bardzo mili ludzie. Od razu podali wszystko co trzeba. Kazali mi wpisać numer seryjny pozbawiony pewnych końcówek i przeszło dalej do następnego kroku. Co ciekawe - [b]skopiowałem[/b] od nich z maila ten numer, wkleiłem i działa. A taki numer przecież też wpisywałem, usiłując zrobić cokolwiek. Także nie jest możliwe bym źle go wpisał. Musieli oni coś mi akurat teraz "odblokować". Cały wczorajszy dzień + noc nad tym siedziałem i wpisywałem najdziwniejsze kombinacje, na darmo. A dzisiaj przekopiowałem to co mi przesłali, choć taki wariant też próbowałem rzecz jasna, i działa. Dziwne. A ja za ten czas zdążyłem napisać już parę tematów w paru miejscach. Zobaczymy jak sprawa się potoczy.
h1183596
Dodano
27.04.2012 21:36:47
Do 2014 roku aż, tyle że jak PRZED CHWILĄ wszedłem na Allegro (skąd kupiłem dysk) by zobaczyć czy facet dalej funkcjonuje, przywitało mnie zawieszone konto i dziesiątki negatywów - "uwaga złodziej!", "sprawa na policji!". http://allegro.pl/show_user.php?uid=21753370&type=fb_all&feedback_type=fb_recvd_neg Tak czy siak, nie mogę reklamować dysku w SEAGATE bo seryjny numer dyski i wpisany model się nie zgadzają. Nie ma ich. A na 100% przepisuję poprawnie. Korzystam nawet z programu od Seagate, który pokazuje te dane (co ciekawe, te same dane na karcie gwarancyjnej od tego sklepu feralnego są inne, pomylili się). I nie idzie... Czyli nie znajduje tego modelu. Nie podał końcówki modelu ten sklep, więc pewnie niedopatrzenie było. Niemniej jednak nie mogę przejść tego kroku. Dostałem odpowiedź od supportu, wow. Bardzo mili ludzie. Od razu podali wszystko co trzeba. Kazali mi wpisać numer seryjny pozbawiony pewnych końcówek i przeszło dalej do następnego kroku. Co ciekawe - skopiowałem od nich z maila ten numer, wkleiłem i działa. A taki numer przecież też wpisywałem, usiłując zrobić cokolwiek. Także nie jest możliwe bym źle go wpisał. Musieli oni coś mi akurat teraz "odblokować". Cały wczorajszy dzień + noc nad tym siedziałem i wpisywałem najdziwniejsze kombinacje, na darmo. A dzisiaj przekopiowałem to co mi przesłali, choć taki wariant też próbowałem rzecz jasna, i działa. Dziwne. A ja za ten czas zdążyłem napisać już parę tematów w paru miejscach. Zobaczymy jak sprawa się potoczy.
h1183596
Dodano
27.04.2012 02:20:53
Nijak. Sugeruję skorzystać z gwarancji - skoro jeszcze jest nią objęty.
Veers
Dodano
27.04.2012 00:57:33
Dziwne. Ale... jak to? Czemu? Nie wierzę temu komunikatowi. Jest wszystko w porządku z moimi dyskami, nie mam problemów. I najwazniejsze... Który to jest niby "dysk 5"? Nie mogli go jakoś podpisać literką? Skorzystałem z programu, w skrócie, CDI. Crystal Disc Info. On pokazał mi odczyty z wszystkich dysków (oprócz systemowego tylko nie wiedząc czemu). Więc z tych co podał to 3 dyski mają odczyt "Dobry" a jeden ma odczyt: "zły". I to mnie martwi bo to ostatni dysk jaki nabyłem, jest największy i do tego mam na nim szalenie ważne dane. Tak wygląda screen: [IMG]http://fotoo.pl//out.php/i214642_odczty1.jpg[/IMG] A tutaj screen z zakładki "SMART" z programu Victoria: [IMG]http://fotoo.pl//out.php/i214652_odczty2.jpg[/IMG] Chyba dobrze to nie wygląda, prawda? To najnowszy z dysków jakie posiadam, nie ma nawet roku czasu. Ostatni mój zakup do komputera. Poza tym [b]dysk działa[/b], nie zauważyłem żadnych niedogodności. Jak mogę coś w nim naprawić?
h1183596
Dodano
26.04.2012 15:01:07
Dziwne. Ale... jak to? Czemu?[b] Nie wierzę temu komunikatowi.[/b] Jest wszystko w porządku z moimi dyskami, nie mam problemów. I najwazniejsze... Który to jest niby "dysk 5"? Nie mogli go jakoś podpisać literką?
h1183596
Dodano
25.04.2012 23:41:29
Żywot 5 dysku zmierza ku końcowy, komunika mówi jasno: wykonaj kopię zapasowa i wymień go. PS. Większego zdjęcia nie dało rady wstawić ? ](*,)
Veers
Dodano
25.04.2012 22:36:35
h1183596
Dodano:
25.04.2012 20:53:11
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1