Komputer + Telewizor HD

Chce podłączyć mój komputer z systemem Windows 7 do telewizora HD Mam kartę graficzną Nividia GT8500 z wyjściem D-Sub, Dvi-I i TV-Out (HDTV Component) Jak podłączyć ta kartę graficzną do telewizora by oglądać film w jakość HD? Nie chce dokupywać niepotrzebnie kabli. Czy da się wykorzystać przejściówkę HDTV Component? dołączoną do karty graficznej (takie czarne pudełeczko) by oglądać ten film? Zależy mi przedwszystkim na jakości. Za każdą odpowiedź z góry dziękuje. Pozdrawiam-Mariusz ;]

Odpowiedzi: 5

Wiele pytań zawierających się w jednym. Przejściówki nie ma sensu kup[b]y[/b]wać. Jakość obrazu na złączu komponentowym powinna być wystarczająca, i lepsza niż ze złącza cyfrowego (choć tu akurat może wiele zależeć od TV). Dźwięk i tak lepiej transmitować po złączu karta dźwiękowa - sprzęt audio / TV. Wyjścia HDMI na kartach graficznych i tak wymagają podpięcia sygnału audio do karty graficznej specjalnym kablem. Co do innej beczki: nie warto. BR za 450 zł to urządzenie pierwszej generacji, a co za tym idzie nie odbiega zbytnio od porządnego odtwarzacza DVD z prawidłowo działającym upscalerem (na podstawie własnych doświadczeń i porównań posiadanego sprzętu). Niemniej znowu powtórzę to, co piszę wszystkim: najpierw rozważyć wszystkie za i przeciw, swoje wymagania i dopiero wtedy rozglądać się za sprzętem. Zaś w kręgach "wtajemniczonych" mówi się że BR to już przeżytek, który kosztuje zbyt drogo, oferuje zbyt mało i w ogóle jest spóźniony o całą dekadę.
Veers
Dodano
24.01.2010 13:06:28
Film zapisany w formacie .avi 720p Tytuł tez mogę podać '2012' :) Ma napisy więc otworzyłem go w Media Player Classic, Za chwile pójdę sprawdzić czy da się podłączyć za pomocą tej przejściówki bo czy jest sens kupywać dvi-hdmi? Dzwięki i tak tym nie prześle więc musiałbym mieć coś na wzór dvi+jack= hdmi Ale czy coś takiego w ogóle jest, nie mam pojęcia Jak wszystko będzie działaś to dam wam znać A tu pytanie z innej beczki Nie chce zakładać nowego tematu ale dvd mi sie popsuło i (kieruje się tu głównie do osób które mają) czy warto kupywać nowy odtwarzacz czy lepiej odrazu Blu-Ray? Znalazłem gdzie nawet nowy za 450 zł Samsunga, wiec kusząca oferta. Jak myślicie?
Mariussz 7
Dodano
23.01.2010 18:55:13
No, to ponowię pytanie: A spróbowałeś?
XanTyp
Dodano
22.01.2010 18:39:28
Tak próbowałem już podlączyć ale nic się nie pojawiło, nie wiem tylko czy to wina telewizora czy komputera A czy ten film w HD mógłbym odtworzyć w Windows Media Center czy potrzebuje innego programu?
Mariussz 7
Dodano
22.01.2010 10:56:28
  • Veers 23.01.2010 10:48:42

    [quote=Mariussz 7] .... A czy [b]ten[/b] film ....[/quote] Jak uściślisz "ten" film ( i nie chodzi mi o tytuł lecz o format zapisu - w dodatku pliku a nie filmu), to być może znajdzie się odpowiedź. Co do pierwszego zaś pytania - da się wykorzystać przejściówkę - o ile TV ma odpowiednie wejścia.

A spróbowałeś?
XanTyp
Dodano
22.01.2010 00:54:21
Mariussz 7
Dodano:
21.01.2010 23:36:04
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1