KOmputer stacjonarny i WiFi

Witam! Przeproawdzam się i do tego czasu miałem neta z kabla, teraz będę mieć internet przez WiFi i zastanawiam się czy mój komp jakoś odbierze tego neta? Pozdrawiam

Odpowiedzi: 20

[quote][quote=pulkownik][quote=Veers]... Zrozum jednak - że forum to nie jest twór typu "nasza-klasa", gdzie wystarczy napisać "ble-ble-pierdu-pierdu" i już wszyscy wpadają w zachwyt dodając setki równie inteligentnych odpowiedzi. ...[/quote]Przepraszam że zaśmiecam wątek, ale [b]Veers[/b] - dziękuję Ci bardzo za tak wspaniały opis naszej-klasy, już dawno nikt tak mnie nie rozśmieszył.[/quote][quote=Veers]Proszę bardzo. Zaśmiecaniem się nie przejmuj - przyjdzie XenTyp to pozamiata (no - chyba że uzna to za kolejny fenomen ... ;) )[/quote][/quote] No wiesz, Veers... no słów mi brak :) Jak ty mnie dobrze znasz ^^ Pogawędki są tu mile widziane, ale na boczku, panowie.
XanTyp
Dodano
15.09.2009 07:25:05
Proszę bardzo. Zaśmiecaniem się nie przejmuj - przyjdzie XenTyp to pozamiata (no - chyba że uzna to za kolejny fenomen ... ;) )
Veers
Dodano
15.09.2009 01:21:47
ok wykrywa adapter ale nie ma sieci, teraz tylko zresetować liveboxa i powinno być ok
EuleEule
Dodano
15.09.2009 00:45:08
MS Windows XP SP2
EuleEule
Dodano
15.09.2009 00:36:09
Reasumując: instalujesz sterownik tak jak opisują [url=http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obsluga_klienta/pomoc_tech/internet/modemy/livebox/680969/760N/]tutaj[/url], a po podłączeniu nic ci się nie pojawia (w sensie komunikat: Znaleziono nowy sprzęt)? Jeśli tak - to wejdź do menadżera urządzeń i zobacz czy przypadkiem już go tam nie ma. Sprawdź również, z innym portem USB. Jeśli to też nic nie da - zobacz czy da radę zainstalować urządzenie ręcznie korzystając ze sterowników producenta, które możesz pobrać [url=http://support.sagem-communications.com/site/modele_fax.php?page=driver&prd=XG760NDongleWiFi&pays=de]tutaj[/url]. I jeszcze takie małe pytanko : a jaki masz system operacyjny ? (tylko pełna odpowiedź - czyli wliczając wersję zainstalowanego SP).
Veers
Dodano
15.09.2009 00:30:40
to jest mój adapter Sagem XG-760N Robiłem to już wcześniej ale jak podłączam adapter do kompa to on go nie widzi! Nie wyświetla się nic o nowym sprzęcie!
EuleEule
Dodano
15.09.2009 00:14:26
EuleEule - prośba na przyszłość: podawaj tyle informacji - ile tylko zdołasz, ponieważ inaczej można tylko z fusów wróżyć. Na razie masz zadanie domowe do odrobienia: http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obsluga_klienta/pomoc_tech/internet/modemy/livebox/680969/760N%3Bjsessionid=B1C4FD79D2F8ACB93E90AE990462638B.portal05%3BPSID=B1C4FD79D2F8ACB93E90AE990462638B.portal05?_s=682923
Veers
Dodano
14.09.2009 23:59:40
net idzie przez liveboxa... z tej strony już ściągałem wcześniej sterowniki do karty sieciowej i gdzieś znalazłem WiFib, ale po instalacji tego pokazuje się komunikat, że nie widzi karty wifi! W ogóle dostałem adapter wifi ten od neostrady i przy instalacji gdy pokazuje się animacja, że trzeba podłączyć adapter do kompa to system go nie wykrywa. Tak samo jak go podłącze i znajduje nowy sprzęt, ale nie widzi do niego sterów na płycie :/
EuleEule
Dodano
14.09.2009 23:11:00
Ja zaś tak się kiwam nad tym, czy zrozumiałeś to, co ci napisałem dużo wcześniej, a teraz powtórzę grubszą czcionką: [b]to jest karta pracująca w standardzie b, więc może bądź łaskaw dowiedzieć się czy sieć do której zamierasz się dołączyć w ogóle to jeszcze obsługuje[/b]. Zaraz się okaże pewnikiem, że brak sterowników i softu to pikuś ... Pan Pikuś ....
Veers
Dodano
14.09.2009 02:21:45
W googlach nie ma nic do ściągnięcia....? to co Ty żeś tam wpisał? Wpisz: "Nvidia nForce MCP Network Controller" i pierwszy link wydaje się być najbardziej aktualny pomimo iż data wydania sterownika to 2004. P.s. Czasami się zastanawiam czy niektórzy mają jakąś wersję Pro tych googli, bo jedni twierdzą że czegoś nie ma a inni mówią że wyników jest pełno... od czego to zależy...?
Razorek
Dodano
14.09.2009 01:48:38
Nie mam przy sobie płyty, ale brat przeglądał płytę i mówi, że nie ma tam takiego folderu ali programu... :/ Wpisywałem nazwę w google ale też nie znalazłem nic do ściągnięcia
EuleEule
Dodano
14.09.2009 01:18:31
To czego ci potrzeba - to jest właśnie Nvidia nForce MCP Network Controller. Na CD ze sterownikami powinieneś mieć programik Asus Wireless Setup Wizard - bez niego daleko nie ujedziesz. @Ucho - EuleEule nie ma laptopa - tylko stacjonarkę i to dość wiekową ...
Veers
Dodano
14.09.2009 00:51:50
  • Ucho 14.09.2009 03:17:30

    [quote=Veers]@Ucho - EuleEule nie ma laptopa - tylko stacjonarkę i to dość wiekową ...[/quote] Coś mi się musiało porąbać ... [quote=Razorek]P.s. Czasami się zastanawiam czy niektórzy mają jakąś wersję Pro tych googli, bo jedni twierdzą że czegoś nie ma a inni mówią że wyników jest pełno... od czego to zależy...?[/quote] Od chęci googlującego.... I widzę, że ta karta to na oddzielnym slocie, a i antenka jednak potrzebna. Zobacz z tyłu kompa czy rzeczywiście jest zamontowana. Może to tylko sugestia, że WiFi jest, a w rzeczywistości, owszem, jest, ale tylko slot dedykowanej WiFi. Choć jak wykrywa to pewnie jest ... Tutaj masz sterowniki: http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=pl-pl

w Menadżerze urządzeń mam trzy karty z tego jedna ma wykrzyknik i nie mogę zaktualizować jej sterownika. W Połączeniach sieciowych nie mam opcji wyświetl dostępne siecie bezprzewodowe. Karty sieciowe to: Karta sieciowa 1394, Nvidia nForce MCP Net.Contro. i ta, z którą jest coś nie tak - Marvell Yukon Gigabit 10/100/1000Base-T Adapter, Copper RJ-45
EuleEule
Dodano
14.09.2009 00:42:23
1) Kartę masz wbudowaną, antenki nie trzeba. Sprawdź w Menadżerze urządzeń, czy karta jest włączona (w Kartach sieciowych). W niektórych laptokach można włączyć przyciskiem na laptopie i wtedy świeci dioda WiFi. 2) Panel sterowania>Połączenia sieciowe. Tu po włączeniu karty i zaznaczeniu połączenia WiFibędziesz miał opcję (po lewej) Wyświetl dostępne sieci bezprzewodowe
Ucho
Dodano
13.09.2009 23:26:35
OK chciałbym teraz jakoś podłączyć się do sieci... Mam problem bo nigdzie nie mam takiej opcji jak na laptopie skanuj w poszukiwaniu sieci bezprzewodowej! Co mam zrobić? Nie mam anteny ani nic takiego... Czy moduł jest wbudowany w płytę główną bo już się gubię!
EuleEule
Dodano
13.09.2009 22:33:11
@ EuleEule - powiem za siebie: a w którym miejscu ja byłem krytyczny ? Gdybym był krytyczny - to bym napisał coś w stylu: "Precyzja odpowiedzi wymaga precyzji pytania" i olał dalszy rozwój sytuacji. Zrozum jednak - że forum to nie jest twór typu "nasza-klasa", gdzie wystarczy napisać "ble-ble-pierdu-pierdu" i już wszyscy wpadają w zachwyt dodając setki równie inteligentnych odpowiedzi. Chcesz otrzymać odpowiedź, jasną i zrozumiałą, więc zadając pytanie - podaj max. swoich wiadomości. To jest forum - nie SMS - tu nie ma ograniczenia do 160 znaków. @ Razorek - Ucho już odpisał (25%) - ale ja jeszcze dodam do tego drobny fakt (5%), że karta WiFi dodawana w komplecie do tego Asusa obsługuje jedynie standard 802.11b .....
Veers
Dodano
13.09.2009 10:13:28
  • pulkownik 15.09.2009 01:11:05

    [quote=Veers]... Zrozum jednak - że forum to nie jest twór typu "nasza-klasa", gdzie wystarczy napisać "ble-ble-pierdu-pierdu" i już wszyscy wpadają w zachwyt dodając setki równie inteligentnych odpowiedzi. ...[/quote] Przepraszam że zaśmiecam wątek, ale [b]Veers[/b] - dziękuję Ci bardzo za tak wspaniały opis naszej-klasy, już dawno nikt tak mnie nie rozśmieszył.

Nie no jeżeli nic byśmy nie powiedzieli to by się tutaj zaraz zleciały czarownice i pytały czy ich miotły odbierają WiFi... Jeżeli masz jakiś problem to podaj jakieś minimum wiadomości na podstawie których można by rozwinąć temat... [b]Veers[/b]: zakładając że szanse kolegi rosły od zera to od czego zależą pozostałe 30%?
Razorek
Dodano
13.09.2009 00:52:34
  • Ucho 13.09.2009 04:00:37

    [quote=Razorek][b]Veers[/b]: zakładając że szanse kolegi rosły od zera to od czego zależą pozostałe 30%?[/quote] Zapewne od odległości od routera, anteny nadawczej, ilości ścian po drodze, ew. od tego, czy ów router czy też antena już są zainstalowane. Jeżeli nie są, to szanse znowu spadają do zera :lol:

Ok w takim razie dziękuję za pomoc! I nie bądźcie tacy krytyczni...
EuleEule
Dodano
13.09.2009 00:34:17
To skoro posiada kartę WiFi - twoje szanse na odbiór neta wzrosły o jakieś 70%.
Veers
Dodano
13.09.2009 00:31:12
Hmmm sorry ale nie wiem co chcecie wiedzieć!? Mam kartę sieciową bwudowaną w płytę główną! Asus A7N8X E deluxe tyle wiem...
EuleEule
Dodano
13.09.2009 00:24:05
EuleEule
Dodano:
12.09.2009 22:38:36
Komentarzy:
20
Strona 1 / 2