komputer nie widzi podłączonego dysku na USB

Witam! mam bardzo ciekawy problem, którego nie mogę rozwiązać, może mi ktoś pomoże laptop win XP gdy podłączam dysk przenośny pod USB jest sygnał podłączenia, dioda dwa razy mignie i tyle, po około 1 min system zawiesza się - dysk jest 100% sprawny na innych kompach działa bez problemu poradzono mi i zainstalowałem na drugiej partycji win 7 - dysk jest wykrywany i działa bez problemu, gdy przełączę się na XP nie działa - mało tego mam (syn) drugiego laptopa ten sam system te same stery i tam dysk śmiga cycuś a u mnie nie, czyżby pogniewał sie na mnie? będę bardzo wdzięczny jeżeli ktoś pomoże rozwiązać problem - dziękuję

Odpowiedzi: 6

na wszystkich wejściach jest to samo a inne urządzenia na wszystkich portach działają - pena też na wszystkich wykrywa, chyba ten dysk podaruję komuś komu działa, chyba że zrobię formata - ale to gdy znajdę trochę czasu
fran-mich1
Dodano
18.11.2011 16:30:03
  • Ucho 21.11.2011 22:19:21

    [quote=fran-mich1] chyba że zrobię formata [/quote] I to niby ma załatwić sprawę ? Najpierw sprawdź w Podglądzie zdarzeń co Ci wyświetla za błąd w czasie zwiechy po podłączeniu dysku. Zapodaj raport na forum. Możesz też odinstalować [b]wszystkie[/b] stery USB spod Menadżera urządzeń i odpalić na nowo kompa. Potem odłączyć dysk i może zadziała.

Pomysł dobry, o ile [b]fran-mich1[/b] używa do tego celu przedniego panela. Gorzej, jeśli grymasi któryś z tylnych portów.
XanTyp
Dodano
18.11.2011 11:13:04
Może to jest problem sprzętowy, miałem kiedyś przypadki gdzie wejście USB było przyczyną, jeśli masz inne wykorzystaj je, moje USB powodowało zwiechy systemu nawet jak nic nie było podłączone, podgląd zdarzeń wskazywał na nie i gdy odłączyłem USB front panel system działa bez problemów
Faker
Dodano
18.11.2011 00:22:52
Nie wiem, co ci poradzić, może prócz tego, żeby nie opierać się na tym, że w Win7 nie ma problemów. To jednak jest "trochę" nowszy system od XP i inaczej reaguje.
XanTyp
Dodano
17.11.2011 23:40:12
zgodnie z poleceniem wszedłem do menadżera i w momencie klikania na niego nastąpiło zawieszenie systemu - restart przez wyłączenie zasilania i udało się odinstalować - odpiąłem - restart - podpięcie - znaleziono nowy sprzęt - zawieszenie, wyłączyłem, odpiąłem dysk i włączyłem po wejściu do menadżera w stacjach dysków widnieje - stacja dysku - a nie jest podłączony, restart i znikła "stacja dysku" ale po ponownym podpieciu nastepuje zawieszenie ja już głupieję z nim, za kilka dni znajdę czas i zrobię formata, trochę szkoda bo komp czyściutki, system był nowy około 2 m-cy temu - aha, wcześniej ten dysk sprawował się dobrze, dzieje się tak od około 2 tygodni, wirusów nie ma, dysk sformatowany i tak jak pisałem na drugiej partycji zainstalowałem win7 i tam po podłączeniu wykrywany jest natychmiastowo - chyba tylko młotek poradzi
fran-mich1
Dodano
17.11.2011 15:57:06
Może wystarczy go przeprosić ;) Podepnij dysk i zajrzyj do menadżera urządzeń. Jeśli znajdziesz na liście, odinstaluj go, odepnij, restart kompa i przypnij ponownie.
XanTyp
Dodano
17.11.2011 12:15:42
fran-mich1
Dodano:
17.11.2011 09:56:05
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1