Komputer Domowy TYLKO z Windows7?

Złapałem jakiegoś wirusa (chyba) bo "siadł" mi cały pulpit, nie ma ikon, nie ma paska, tylko tapeta Wszystko uruchamiam za pomocą menedżera zadań, przywracanie systemu też nie działą (przy okazji jeśli ktoś wie jak rozwiązać ten problem to chętnie posłucham podpowiedzi bo chciałbym chodziaż skopiować ważne pliki ;) Ale nie po to założyłem ten temat Mianowicie, już dawno chciałem testować Windows7 Ale teraz (prawdopodobnie czeka mnie reinstal systemu) myśle że nie ma sensu instalować znów Xp i na to "Siódemke" Dużo czytałem o wersji RC - bo taką chce zainstalować. Podobno jest bardzo stabilna, i kompatybilna z większą częścią sprzętu Myślicie że będzie to dobry pomysł? AMD 64 X2 4000+ DDR2 1024 MB Nividia Geforce 8500 GT (512Mb) HDD 250GB Nie będzie problemów z tym sprzętem? Chętnie wysłucham wszystkich sugestii :) Pozdrawiam. Mariusz

Odpowiedzi: 7

Odnosnie zmiany litery dysku. 1. W "Starcie" kliknij na dole w "Wyszukaj programy i pliki" tam wpisz narzędzia administracyjne 2. Po uruchomieniu wybier "Zarządzanie komputerem" 3. Jak bedziesz w programie "Zarzadzanie Komputere" odszukaj cos takiego Magazyn a poźniej podpozycje[b] "Zarządzanie dyskami"[/b] 4. Klikajac prawym na wybrany dysk bedziesz miał opcje przypasowania litery do dyskow Odnośnie formatowania pratycj [b]C:[/b] (z XP) jak najbardziej [b]odradzam[/b] chociaz da sie to zrobic bez jakis problemów z byle plyty instalacyjnej tego czy innego systemu ale jest to w tym momencie [i][b]partycja podstawowa z rozruchem z ktorej chcac niechcac kozysta Windows 7 wiec jezeli to zrobisz czeka cie nowa instalacja systemu. [/b][/i]
SemiCom
Dodano
12.07.2009 20:49:41
Zainstalowałem przed chwilą siódemkę Pierwsze wrażenie? Jak dla mnie bomba! xD Niby to samo co w Viście ale wystarczy jedno kliknięcie i już wiesz że to nie ten sam system Najbardziej podoba mi się w nim jego... szybkość Jakiekolwiek właczone okinko otwiera się co najwyżej w sekunde Nawet Internet Explorer... :lol: Naprawde system zapowiada się ciekawie Ale mam pytanie, można włączyć sidebar tak jak jest to w Viście? Wiem że można uruchomić poszczególne dodatki ale chodzi mi o ten czarny pasek Bardzo mi się to podoba, a w XP nie miałem takiej możliwiwości, Z góry dziekuje za odpowiedź! Pozdro. EDIT____________________________________________________________________ Cze, to znowy ja, mam kolejne pytanie Grzebie teraz w tym systemie no i natrafiłem na mały problem Na partycji C: mam Xp a na D: mam Windows 7 Jak szybko usunąć (sformatować) partycje C ? :) A jesli już usunę to jak zamienić-podmienić literki tak żeby Windows 7 był na C a C (już pusta) jako D Chce poprostu żeby to wyglądało jak normalna, czysta instalacja Jest na to jakiś w miare szybko sposób?
Mariussz 7
Dodano
10.07.2009 19:01:43
Sam mam 7 i jestem bardzo zadowolony z niego, wszystko śmiga pięknie tylko niedługo mi zgaśnie bo okres testowy się kończy.
xpek10
Dodano
09.07.2009 17:30:44
Zawsze mogę go skasować, bo instaluje przecież na jednej partycji Zrobię to teraz póki Microsoft rozdaje klucze aktywacyjne, A co do tego programu to wyświetlił mi, że sprzęt jest w pełni kompatybilny, oprócz jakieś karty Creativa ale jeśli to chodzi o karte dżwiękową to ściągne jakąś łatke, albo poprostu będe używał wbudowenej w płyte główną. Napisze wam ewentualnie jak coś pójdzie nie tak, teraz przenosze pliki na płyty DVD i D:
Mariussz 7
Dodano
09.07.2009 16:27:36
Nie spieszył bym się do Win7. Korzystając z tutejszego poradnika - w celach testowych, "zainstalowałem" sobie siódemkę na wirtualnej maszynie i okazało się, że połowa sterowników, które posiadam z płyt oryginalnych - nie chce w tym środowisku działać. Cóż - inny system, inne sterowniki. Doszło jeszcze kilka innych problemów więc w sumie dałem sobie na razie z nim spokój. Dopóki nie pojawi się większy ich zasób na 7 - nie zamienię XP na nowy. Wydaje mi się, że jeszcze jest na to trochę za wcześnie. Ale to tylko moja opinia :)
XanTyp
Dodano
09.07.2009 13:14:02
Rzeczywiście mam 2 partycje (standardowo) C:130GB D:120GB Co ważniejsze, to przeniosę na D: A na C: zainstaluje Windows 7 RC, Mogę tak zrobić? Bo przyznam szczerze że pierwszy raz biorę się do instalacji systemu :) Myślę że pociągnę Siódemkę aż mi wygaśnie licencja, później zobaczę czy kupić full wersje czy pozostać przy moim oryginalnym XP ;p A tak przy okazji to dzięki za ten program, bardzo przydatny.
Mariussz 7
Dodano
09.07.2009 00:01:24
W Menadżerze Zadań uruchom explorer.exe powinien pojawic ci sie pulpit, oczywiście jesli to jest jakas drobna awaria, ktora nie ingerowała w plikach systemowych. Nie wiem jak wygląda sprawa z instalowaniem ale jesli masz mozliwosc zainstaluj Total Commandera w Menadżerze Zadań (ewentulanie jakąs ver. comandera spakowaną) bedziesz miał mozliwosc zrobienia porządku na dysku przed instalacja. Twoja konfiguracja sprzetowa jest elegancka z tym ze moze jedna kostka ramu przydała by sie do płynniejszego działania, ja zainstalowałem pomimo Core Duo 32-bitowa ver. win 7 rc poniewaz nie wiedziałem jak bedzie wygldała sprawa ze sterownikami ale w sumie tryby zgodnosci załatwiły sprawe w 100%. System jest stabilny i co ważniejsze szybki, po drobnej personalizacji mysle ze bedziesz zadowolny z efektu. PS. Nie napisałes ile masz partycji ale zakładam optymistycznie ze masz co najmniej 2 i bedziesz miał mozliwośc przerzucenia interesujących cie plików na rozszerzona partycje. PS2. Windows 7 Upgrade Advisor http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=en&FamilyID=1b544e90-7659-4bd9-9e51-2497c146af15 Overview Program do sprawdzenia czy na danym sprzecie nie bedzie problemów z zainstalowaniem Win 7 [i]"Windows 7 Upgrade Advisor scans your PC's system, programs and devices to check if it's able to run Windows 7. After a few minutes, the report will let you know if your PC meets the system requirements, if there are any known compatibility issues with your programs and devices, and will also provide guidance on your upgrade options to Windows 7."[/i]
SemiCom
Dodano
04.07.2009 10:16:26
Mariussz 7
Dodano:
30.06.2009 14:41:55
Komentarzy:
7
Strona 1 / 1