Komp sie sam wylaczyl – to nie blaster

Witam
Wczoraj moj komp sie sam wylaczyl.Nie byl to na 100% blaster .

Moja konfiguracja to Windows Xp Professional ,
wszystkie aktualizacje krytyczne sciagniete , service pack 1 zainstalowany ,Firewall – Zonealarm Pro ustawiony na stealth mode , anty wirus – Antivir.

Komp wylaczyl sie tak jakbym nacisnal start,wylacz komputer,wylacz.

Po ponownym wlaczeniu – Podglad zdarzen zarejestrowal to jak normalne wylaczenie , zadnych bledow nie bylo,scandisc sie nie wlaczyl.

Komp sie wylaczyl podczas korzystania z netu.
Wie ktos moze co moglo spowodowac nagle wylaczenie kompa?
Czy to moglbyc wlam?

Mam jeszcze kilka pytan .

1.Co to jest Generic Host process for win 32 services , od instalacji systemu , tj.kilka miesiecy ustawionego mam firewalla zeby blokowal ten program przed dostepem do netu , mam nadzieje ze zablokowanie tego procesu czy programu ,nie powoduje jakis luk w systemie .

2.Firewalla systemowego mam wylaczonego , lepiej go wlaczyc czy zostawic tak jak mam?

Odpowiedzi: 11

Mozesz a musisz miec do tego plyte i sieciowke obslugujaca WoL – Wake on LAN. No i niekiedy programik do budzenia. Wiecej w googlach :P .
EL NINO
Dodano
15.12.2003 20:39:06
EL NINO:
Tomi!:
Dziwne rzeczy dzieją się z komputerami, ja np. po włoźeniu kabelka z internetem załącza mi się komp
To nic dziwnego przeciez. Masz z pewnoscia zalaczona w biosie opcje budzenia kompa przez sieciowke.
apropos "budzenia"

mam dwa kompy:

1 polaczony z lanem i poprzez niego lacze sie drugim.

to czy moge budzic 1 kompa tym drugim ? w jaki sposob ?
gieras
Dodano
15.12.2003 19:42:33
Tomi!:
Dziwne rzeczy dzieją się z komputerami, ja np. po włoźeniu kabelka z internetem załącza mi się komp
To nic dziwnego przeciez. Masz z pewnoscia zalaczona w biosie opcje budzenia kompa przez sieciowke.
EL NINO
Dodano
15.12.2003 19:40:23
Dziwne rzeczy dzieją się z komputerami, ja np. po włoźeniu kabelka z internetem załącza mi się komp a kiedyś tak mi się zdarzyło źe komp po prostu sam się załączył. Trzeba to zgłośić do agenta FoX Mulldera :lol:
Tomi!
Dodano
15.12.2003 13:59:51
:
Witam
Wczoraj moj komp sie sam wylaczyl.Nie byl to na 100% blaster .
(...)


miam od wczoraj to samo. po dluzszym czasie wylacza sie. zlokalizowalem usterke – wentylator na zasilaczu nie chodzil. poczyscilem go, zalaczylem kompa, popchnalem go zeby ruszyl dopuki nowego nie kupie. jak narazie komp chodzi 7 godzin i nic sie niedzieje.

p.s popatrz na inne wentylatory, mozesz nawet odkurzyc kompa.
gieras
Dodano
10.12.2003 21:24:02
LOL, moge w szkole komp dyrka zhakować za pomocą dyskietki w2k (mam orginala :P ), i braku zabezpieczeń na sieci. Dostęp mam z kaźdego usera na sali do infy :lol: . Ale na serio to hasło dobre czasem się moźna samemu natknąć na problemy. Np. ja kiedyś zapomniałem hasła do konta mego usera na xpeku (admnistratorkie przywileje), 5x źle klepnołem i bloked. To loguje się na admina. 5x źle i bloked :lol: . Jedyną dobrą ( i złą) źeczą jaką zrobiłem to zalogowałem się na konto admninistratora(nie widać przy graficznym wybieraniu usera). Konto nie miało hasła, odblokowałm i jusz było dobrze. Ale stawka była duźa: 10 giga softu, ~60 % nie miałem pod ręką installki. Cała noc instalowania softu mnie omineła :wink:
Lezio111
Dodano
10.12.2003 20:37:56
W tym serwisie :
http://news.com.com/2100–1009_3–5053063.html?tag=fd_top
jest wyraznie napisane jaki sprzęt został do tego urzyty,pozatym hasła mozna wygiagnąc za pomocą zdalnej administracji ( Keyloogery,Trojany,Sniffery ),ale jest to juź inny temat.
"Czy hasla w xp sa dobrze zabezpieczone ?"

Tylko wtedy jesli stosuje się do podstawowych zasad bezpieczeństwa,ale i tak nie ma nigdy 100% pewnosci.
McScr@by
Dodano
09.12.2003 19:54:46
mcscr@by:
... co znacznie zmniejsza czas potrzebny na złamanie hasła."
Czyli nie.
Nie siej paniki wsrod ludzi :wink: . Jesli juz podajesz dosc stare wiadomosci, to moglbys rowniez podac w jakich warunkach mozna te hasla lamac. A warunki sa raczej "niedomowe" – "The researcher used a 1.4GB lookup table and a single computer with an Advanced Micro Devices 2500+ processor and 1.5GB of RAM".

A sama poczta – jesli maile nie sa szyfrowane na komputerze z ktorego wychodza, to kazdy sniffer w dogodnych warunkach przechwyci i odczyta tresc wiadomosci.
EL NINO
Dodano
09.12.2003 00:29:59
Gość:


Mam jeszcze dwa pytania.

1.Czy hasla w xp sa dobrze zabezpieczone ? Czy mozna z jakiegos pliku latwo wyjac haslo?

2.Czy poczta w xp w outlooku jest w jakis sposob zabezpieczona czy szyfrowana ?

Re:
1.
Cytat:
"Łamanie haseł Windows w parę sekund".
Szwajcarscy naukowcy znaleźli sposób na szybsze łamanie alfanumerycznych haseł Windowsa, redukując średni czas łamania hasła z 1 minuty 41 sekund do 13.6 sekundy. Metoda ta korzysta z odpowiednich tabel do przypisania rozkodowanego hasła do oryginalnie wpisanego hasła przez uźytkownika, co znacznie zmniejsza czas potrzebny na złamanie hasła."
Czyli nie.

"Hasła w Windows XP bezuźyteczne...
Brian Livingston pisze, źe włoźenie płyty instalacyjnej Windows 2000 do komputera umoźliwia włamywaczowi ominięcie wszystkich zabezpieczeń Windows XP związanych z hasłami i manipulację systemem. Kaźdy posiadacz Windows 2000 CD moźe zbootować komputer z Windows XP i uruchomić konsolę odzyskiwania Windows 2000 Recovery Console, twierdzi Livingston. Intruz ma przywileje administratora, nawet jeśli nie zna odpowiedniego hasła.
Powiadomiłem przedstawicieli Microsoft'u zajmujących się dziurami w Windows XP o tym błędzie kilka tygodni temu, ale nie otrzymałem źadnej oficjalnej odpowiedzi, pisze Livingston. Nie ma artykułu bazy wiedzy KB na ten temat; moźe nawet nie istnieć źadne rozwiązanie tego problemu.
Źródło: extremetech.com" (niestety M$ nie potwierdził ani nie zaprzeczył).
Hasła zapisywanę są na serwerze(te internetowe)i w Rejestrze,pozatym w systemie win 98/me (*cpl),2000,Xp (*Sam).

Jeźeli chodzi o oficjalne narzedzia do wyciagania haseł z twojego komputera to są dostepne :

Advanced Outlook Express Password Recovery 1.10 (0,65 Mb)
Advanced PDF Password Recovery Pro 2.12 (0,7 Mb)
Advanced Office Password Breaker 1.30 (0,57 Mb)
Advanced Internet Explorer Password Recovery 1.0 (0,7 Mb)
Advanced ICQ Password Recovery 1.01 (0,6 Mb)
Advanced ZIP Password Recovery 3.52 (0,7 Mb)
Advanced WordPerfect Password Recovery 1.01 (0,36 Mb)
Advanced Word 2000 Password Recovery 1.11 (0,94 Mb)
Advanced VBA Password Recovery PRO 1.40 (0,7 Mb)
Advanced VBA Password Recovery 1.40 (0,7 Mb)
Advanced Office XP Password Recovery Std 2.40 (0,94 Mb)
Advanced Office XP Password Recovery Pro 2.40 (1,23 Mb)
Jesli hasło chcesz wyciągnać zdalnie (Zdalna Administracja) to niestety nie uzyskasz informacji na ten temat na tym forum(Regulamin).
2.Jest zabezpieczona(jak by nie była to kazdy mniej doswiadczony user mógł by sobie przegladac cudzą korespondencje).
Zabezpieczenia znajduja sie po stronie serwera pocztowego.
Szyfrowanie:
Mozesz w opciach ustawic szyfrowanie textu i załaczników.
Pozatym niektóre serwery pocztowe szyfruja poczte przych–wych.
UPDATE:
Poprawiłem link do artykułu :
"Łamanie haseł Windows w parę sekund"
http://news.com.com/2100–1009_3–5053063.html?tag=fd_top
McScr@by
Dodano
08.12.2003 22:59:18
Jeźeli stało się to pierwszy raz i nie powtarza się ,to nie ma problemu.
Takie są uroki kompa i czasem coś takiego wyskakuje.
Generic Host to normalny proces ,ja mam go odblokowany.
Systemowego firewalla lepiej teź mieć załączonego.
MarcinX
Dodano
08.12.2003 21:54:07
Zapomnialem napisac ze mam jeszcze zainstalowanego adaware 6.0 ,a komp chodzi juz kilka miesiecy bez zadnych zwisow czy wylaczen.

Przed wylaczeniem kompa firewall caly czas dzialal , ostatni alert byl okolo 2 min przed wylaczeniem.

Mam jeszcze dwa pytania.

1.Czy hasla w xp sa dobrze zabezpieczone ? Czy mozna z jakiegos pliku latwo wyjac haslo?

2.Czy poczta w xp w outlooku jest w jakis sposob zabezpieczona czy szyfrowana ?
Anonymous
Dodano
08.12.2003 21:45:01
Anonymous
Dodano:
08.12.2003 21:34:19
Komentarzy:
11
Strona 1 / 1