Komp sie sam resetuje

Witam szanownych forumowiczów, mam problem z resetowaniem się kompa podczas używania napędu DVD. Często podczas nagrywania płyty lub instalowaniu jakiegoś programu z płyty komputer się sam resetuje. Na chwile przed resetem DVD wydaje dziwny dźwięk i komputer się wyłącza. Oczywiście pomyślałem że DVD się uszkodziło i wymieniłem je na inne jednak problem pozostał. Czasami komputer wpada w takie dziwne zawieszenie. Wyłącza się jakby przy resecie jednak pozostaje w takim stanie i nie potrafi sam się włączyć. DVD wydaje przy tym taki dziwny dźwięk jakby zawiesiło się na niskich obrotach i utrzymuje się w takim stanie. Komputer rusza w momencie gdy odepnę zasilanie od DVD i włącza się normalnie jak przy resecie. Poza tym DVD pracuje normalnie. Mogę odtwarzać filmy i dokumenty z płyt. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odpowiedzi: 10

A jakie tolerancje napięcia są dopuszczalne? Załatwiłem sobie miernik napięcia i pomierzyłem bardziej wiarygodnie. 12 V - 12.22 5 V - 5.20 Napięcie mierzone w stanie spoczynku z włączoną tylko przeglądarką. W stanie wysiłku nie moge za bardzo pomierzyc bo mam nowego windowsa a nie moge nic zainstalować przez te restarty. Nie mam też innego zasilacza ATX żeby sprawdzić czy to jego wina. Dało by radę podłączyć zasilacz AT bo taki mam? Chce wiedzieć czy to wina zasilacza na 100% zanim kupię nowy.
alltan
Dodano
23.12.2008 19:03:37
  • Ucho 23.12.2008 20:18:23

    [quote=alltan]A jakie tolerancje napięcia są dopuszczalne?[/quote] 5% [quote=alltan]Dało by radę podłączyć zasilacz AT bo taki mam?[/quote] Nie Sprawdź jeszcze programem Hardware Sensors Monitor.

No i sprawa jasna- zasiłka do wymiany. Jeżeli w Evereście nie ma błędu, a raczej nie ma, to napięcie 12 V jest z kosmosu. Kup coś markowego, na dobrą zasiłkę nigdy nie szkoda kasy i zawsze możesz ją przerzucić do nowej budy na okoliczność rozbudowy lub wymiany sprzętu. Co do marki i parametrów to poszukaj w archiwum, bo temat przewałkowany na wszelkie sposoby. Ja osobiście mam Tagana i baaaaardzo sobie chwalę.
Ucho
Dodano
22.12.2008 23:05:46
[URL=http://img357.imageshack.us/my.php?image=32282637no2.jpg][IMG]http://img357.imageshack.us/img357/7967/32282637no2.th.jpg[/IMG][/URL]
alltan
Dodano
22.12.2008 21:15:59
Nie ma problemu z sykiem z zasiłki. Może wydawać różne, śmieszne dźwięki. Najlepiej budę otwórz i słuchaj. Napięcia sprawdź programem Everest (ściągnij i zainstaluj). W BIOS-ie też powinny być wyświetlane. Zapodaj wyniki. Możesz wykluczyć zasiłkę podmieniając ją na chwilkę na sprawną.
Ucho
Dodano
22.12.2008 19:37:38
A jest możliwe że to zasilacz tak dziwnie syczy? Wydaje mi sie że to on tak hałasuje jednak nie jestem pewny. Jak sprawdzić czy to nie on siadł bo zaczynam podejrzewać że to jego wina? Czy jest jakaś opcja bez miernika bo takowego nie mam?
alltan
Dodano
22.12.2008 18:51:34
A odłącz zupełnie DVD i zobaczymy w końcu czy to jego wina.
Ucho
Dodano
22.12.2008 00:07:25
Tak na mastera. Podpiołem DVD jako slave na taśmie od HDD i problem dalej istnieje a komp sie resetuje. EDIT. Od dwóch godzin mam całkowicie odłączone DVD a komp mi się już 2 razy zrestartował.
alltan
Dodano
21.12.2008 23:46:46
Zanim zaczniemy się grzebać w innych rzeczach zmień taśmę sygnałową od DVD na nową. Jak nie pomoże pokombinujemy dalej. PS. dziś niedziela to taśmy nie kupisz, ale zamień miejscami taśmy na płycie z HDD. Czy DVD jest podłączone na mastera ?
Ucho
Dodano
21.12.2008 22:56:41
IDE1 - HDD, IDE2 - DVD, Podłączone są na osobnych taśmach i nic innego oprócz nich nie mam. Zasilanie podpięte jest następująco: 1 zwój - DVD + FDD 2 zwój - HDD Zamiana zwoi zasilających nie pomogła, komp dalej sie restartuje.
alltan
Dodano
21.12.2008 15:08:04
Jak masz podłączone DVD w/s inne na pędy na ATA. Podaj kolejności na portach płyty i na taśmach. Zobacz jak będzie przy podłączeniu innego zasilania (z innej wtyczki). Jak nie masz wolnej to zamień i innym urządzeniem.
Ucho
Dodano
21.12.2008 12:34:01
alltan
Dodano:
21.12.2008 11:53:55
Komentarzy:
10
Strona 1 / 1