Kłopoty z porgramem Płatnik 7

Witajcie Mam Vistę 32 bitową Ultimate. Zainstalowałem program ZUS Płatnik 7. Gdy próbuję wysłać informacje do ZUS np. dokumenty rozliczeniowe itd. wyświetla się komunikat "Plik wykonywalny P2.exe nie może wykonać czynności" i Płatnik 7 zostaje zamknięty. Próbowałem wyłaczyć dla niego DEP, ale bez skutku. Czy ktoś z Was spotkał się z takim samym problemem a może ktoś ma rozwiazanie?

Odpowiedzi: 8

czy ktoś rozwiązał temat bibliotek, które nie chcę się zarejestrować na Viscie tj. NAWSKlient_COM.dll i SDWI_KlientCOM.dll ? Na kilku komputerach z Vistę udało się zainstalować a na innych nie, o czego to załeży ? Problem miał być rozwiązany w Płatniku 7.03. Na Ultimie poszło a na Business nie ?
nokey
Dodano
02.09.2008 02:26:08
Mam baze access. Nie martwcie sie nic. Nie ma możliwości żeby odpisali, że Płatnik miał działać na wszystkich systemach operacyjnych MS za wyjątkiem VISTA. Nie mogą robić takich organiczeń, ponieważ jest to nierówne traktowanie wszystkich podmiotów wobec prawa. Ale to już inna historia. Reprezentuje bardzo dużą instytucję państwową, więc jak im wywalę pismo to myślę że jakąś konstruktywną odpowiedź będą musieli dać. Ale jakby ktokolwiek miał jakieś pomysły co z tym zrobić, proszę o wpis, bo chciałbym te błędy rozwiązać.
szuetam
Dodano
12.11.2007 20:28:57
  • ww-07 12.11.2007 20:35:43

    [quote=szuetam]Mam baze access. Nie martwcie sie nic. Nie ma możliwości żeby odpisali, że Płatnik miał działać na wszystkich systemach operacyjnych MS za wyjątkiem VISTA. Nie mogą robić takich organiczeń, ponieważ jest to nierówne traktowanie wszystkich podmiotów wobec prawa. Ale to już inna historia. Reprezentuje bardzo dużą instytucję państwową, więc jak im wywalę pismo to myślę że jakąś konstruktywną odpowiedź będą musieli dać. Ale jakby ktokolwiek miał jakieś pomysły co z tym zrobić, proszę o wpis, bo chciałbym te błędy rozwiązać.[/quote] No to piszmy do odnowionego sejmu/senatu - może nowi posłowie nam POmogą? Przecież to z naszych podatków płacimy im pensje parlamentarne.

Próbowałem jako administrator, ale nic to nie daje. A ta petycja myślę że nic nie da. Ciekaw jestem tylko co zrobi ZUS jak wywalę im dokumenty drogą papierową i do tego przedłożę stosowne pisemko.
szuetam
Dodano
12.11.2007 20:12:50
  • ww-07 12.11.2007 20:18:38

    [quote=szuetam]Próbowałem jako administrator, ale nic to nie daje. A ta petycja myślę że nic nie da. Ciekaw jestem tylko co zrobi ZUS jak wywalę im dokumenty drogą papierową i do tego przedłożę stosowne pisemko.[/quote] Też o tym myśleliśmy - tylko, że wtedy to nasze dokumenty jak nic zostaną tam zagubione - nikomu nie będzie się ich chciało dobrze zeskanować i skorygować ewentualne pomyłki.... Za rok/dwa dostaniesz i tak wezwanie do przesłania wersji elektronicznej....Może warto jeszcze spróbować zainstalować pełną wersję 7.01.001 ? Pytanie czy bazę masz accessową, czy sql'ową? Mnie na Accessie poszło przynajmniej raz - nie wiem co będzie dalej, ale może to tędy trzeba szukać pomysłów na rozwiązania... Oni powiedzą to co infolinia z Prokomu, że Vista nie była przewidziana do pracy z Płatnikiem i jak ktoś sobie tam go zainstalował to już tylko i wyłącznie jego prywatny ból głowy!

Wysyłałem co prawda jeden zestaw, ale był tam (chyba) też DRA i poszło (nie pamiętam dokładnie, bo Pani z księgowości miała akurat jeden zestaw gotowy. Z tego co widziałem to zestaw miał 3 części). Czy uruchamiałeś P2.EXE jako Administrator? Może to by pomogło. Może warto by napisać jakąś petycję do MS, żeby wydał jakąś poprawkę do Visty umożliwiającą pracę z Płatnikiem 7.01.001 ? Oni pewnie by zrobili to szybciej niż ZUS/Prokom dla milionów płatników ...(o ile potrafią wyprostować swoje własne błędy dla dobra "ludu")
ww-07
Dodano
12.11.2007 19:35:42
ww-07 rzeczywiscie masz racje. Dziala ustawienie zgodności z systemem Windows 98/ME ale dla pojednynczych zestawów. Np. jak masz do wysłania dokument zgłoszeniowy czy wyrejestrowanie - wszystko jest ok. Ale jeśli chcesz przesłać dra z załącznikami w jednym zestawie to program pisze: Nastąpił problem przy wołaniu funkcji WerBlok. Prawdopodobna przyczyna: Wystąpił wyjątek podczas wykonywania weryfikacji wyliczeń. I dalej nie działa. Szlag niech trafi ZUS i firmę PROKOM.
szuetam
Dodano
12.11.2007 19:17:41
Pisałem akurat o tym na stronie: http://www.wss.pl/frmThread.aspx?tid=44473 ale można i tu wkleić: O ile Płatnik w wersji 6 pomimo sprawiania niewielkich problemów jakoś pod Vistą działał, o tyle Płatnik 7 zaczął sprawiać problemy już przy instalacji - wymagane ręczne zarejestrowanie jednego z DLL'li (o ile dobrze pamiętam *Klient_COM.dll - początek nazwy wyleciał mi teraz z pamięci, może to było NAWSKlient_COM.dll). Ale to był początek problemów. Dokumenty i zestawy tworzą się poprawnie, ale już próba ich wysłania kończy się "padem" Płatnika i wyjściem do Visty. Telefon do Pani z infolinii Prokomu wyjaśnił tylko tyle, że ZUS nie zezwolił nawet na razie na testowanie Płatnika pod Vistą i oni w tej sytuacji niewiele mogą pomóc. Jeden z Panów (!) przekazał jednak cenną infomację aby Płatnika pod Vistą instalować poza katalogiem Program Files np. w C:\Platnik. Ale to nie pomogło przy wysyłce dokumentów. Próbowałem ustawić "Zgodność" Płatnika najpierw z XP-SP*, potem W2000, aż doszedłem do Windows 98/ME i tu zaznaczyłem jeszcze (choć nie jestem pewien czy potrzebnie, ale wysyłka wreszcie poszła, a miałem tylko jeden zestaw do wysłania, więc następnych testów już nie zrobiłem - może ktoś inny spróbuje z czymś innym) "Wyłącz kompozycje wizualne" oraz "Wyłącz kompozycję pulpitu" - z takimi ustawieniami zgodności udało się w końcu połączyć z SDWI, wysłać zestaw i odebrać potwierdzenie....Może to komuś pomoże. A swoją drogą, to może by tak MS przekonał ZUS, że na Viście Płatnik też powinien działać poprawnie. Normalny obywatel chyba nie ma na to prędko szans, a Płatnika 7.01.001 należy wdrożyć w ciągu 30 dni, czyli do końca listopada 2007.
ww-07
Dodano
12.11.2007 17:15:16
Spróbujcie : 0 801 446 002
Seeker
Dodano
12.11.2007 15:28:31
Mam ten sam problem. Pojawia się komunikat następującej treści: "Program Plik wykonywalny P2.exe przestał działać". Wyłącza się wtedy Płatnik. Taka sytuacja ma miejsce w momencie wysyłania dokumentów do ZUS. Próbowałem przeinstalować Płatnika - nic to nie dało. Proszę o pilną pomoc.
szuetam
Dodano
11.11.2007 21:14:50
NPSUSJK
Dodano:
10.11.2007 14:33:06
Komentarzy:
8
Strona 1 / 1