Kłopoty z instalacją udostępniania plików i drukarek

Witam! Dzisiaj coś zaczęło mi szwankować otoczenie sieciowe. Nie widzę udostępnionych plików i komputerów w grupie roboczej. Odinstalowałem "udostępnianie plików i drukarek", aby zaraz zainstalować je z powrotem, jednak wyskakuje komunikat, że "Nie można dodać żądanego składnika. Podana ścieżka nie prowadzi do żadnych plików INF urządzeń" więc nie mogę dodać, żadnej usługi, klienta ani protokołu. Co lepsze, w "Dodaj/Usuń programy" przestało działać "dodawanie składniki systemu", błąd: "Instalator nie może załadować głównego pliku informacji". Nie wiecie co może być przyczyną tej awarii i jak przywrócić normalne działanie?

Odpowiedzi: 4

1) Używam NOD'a 32. 2) Na wszystkich dyskach mam NTFS Polecenie sfc nie wykazało nic. Też skłaniam się do tego, że to może być wirus. Wszystkie problemy pojawiły się mniej więcej w tym samym czasie, ale antyvirus nic nie wykrywa.
czterystaczwarty
Dodano
12.05.2008 01:16:10
OK. Mam jeszcze parę pytań: 1) Jakiego masz antywirusa? 2) Jaki masz system plików?FAT32/NTFS? Jeśli nie wirus, to możesz mieć uszkodzony dysk. Uruchom konsolę(start->uruchom->cmd) i wpisz chkdsk c: /F Niech system przetestuje Ci dysk twardy. Jeśli posiadasz płytę instalacyjną z Windowsem, to możesz uruchomić program do sprawdzania integralności plików systemowych. Przy uruchomionym systemie, wkładasz płytę z Instalatorem i start>uruchom i wpisujesz sfc /SCANNOW. Jeszcze możesz zainstalować Spybot'a. Jeśli wirus pozmieniał jakieś ustawienia w rejestrze to może uda się przywrócić standardowe ustawienia.
mcx
Dodano
11.05.2008 22:27:23
Niestety nie mam włączonego przywracania systemu. Skaner antywirusowy chodzi cały czas i regularnie robię pełne skanowanie, ale możliwe że jakiś wir sobie poradził bo straciłem jeszcze kilka plików, m.in. php.ini w c:/windows, ale ten udało mi się odtworzyć. Macie jakieś rady jak odzyskać te funkcje, bo znalezienie wirusa nie zwróci mi plików :) a chciałbym uniknąć reinstalacji?
czterystaczwarty
Dodano
11.05.2008 21:30:21
Jeśli masz włączone [przywracanie systemu] to możesz zawsze wrócić do momentu kiedy jeszcze wszystko Ci działało. Jeśli nie, to proponuję żebyś zeskanował sobie system antywirusem i spybotem, może przyczyną awarii jest działanie wirusa. cheerz!
mcx
Dodano
11.05.2008 18:48:35
czterystaczwarty
Dodano:
11.05.2008 14:57:46
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1