KŁOPOT Z EMOTIKONAMI GG

Mam problem,próbowałam zainstalować nowe emotikony GG.Zdobyłam je i ściągnęłam na kompa,w sumie jest 9 folderów.Wypakowałam do 2 folderu podstawowych emotów,i jak otwieram folder to one tam są,niestety w praktyce nie działają,nadal mam podstawowy składzik emotów GG 6.0.Juź nie wiem co mam robić źeby je uruchomić.POMOC

Odpowiedzi: 15

Pawek:
Bardzo rzadko zdarza sie, źeby domyslna konfiguracja odpowiadała uźytkownikowi. Ja np. teraz bawie się w ustwianie tego, źeby było dla mnie wygodnie.
ja juz sie przyzwyczailem to standartowych ustawien i dobrze mi z nimi. pozatym przy naglym, niezaplanowanym formacie, kiedy niezdaze zrobic kopii bezpieczenstwa bede musial od nowa sie w to bawic :roll:
gieras
Dodano
28.12.2003 15:46:07
ale w czym jest problem, jak się zassa z netu plik spakowany rarem z emotami do gg, to wystarczy go wypakować do folderu emots i po kłopocie, ja tak robiłem i wszystko śiga, a skoro gościowi nie wyświetla nowych emotków tzn, źe zassał uszkodzony albo niekompletny plik. Podobnie jest ze skórkami, wypakowujesz do folderu skins i jush. :D :D
neo340
Dodano
28.12.2003 15:05:38
MarcinX:
Edycja moźe i nie jest skomplikowana,ale początkujący user tego nie zrobi bo ,albo nie da rady,albo nie będzie mu się chciało.
Poza tym w zipach z emotami do GG ,są juź gotowe pliki tekstowe.
Łatwiej je po prostu przekopiować :mrgreen:


Bardzo rzadko zdarza sie, źeby domyslna konfiguracja odpowiadała uźytkownikowi. Ja np. teraz bawie się w ustwianie tego, źeby było dla mnie wygodnie.
Pawek
Dodano
28.12.2003 14:16:06
Edycja moźe i nie jest skomplikowana,ale początkujący user tego nie zrobi bo ,albo nie da rady,albo nie będzie mu się chciało.
Poza tym w zipach z emotami do GG ,są juź gotowe pliki tekstowe.
Łatwiej je po prostu przekopiować :mrgreen:
MarcinX
Dodano
28.12.2003 14:03:47
MarcinX:
Pawek.
Dobijasz mnie :wink:
Średnio zaawansowany user miałby małe kłopoty z modyfikacją tego pliku,co dopiero początkujący.
Jeźeli stworzysz nowy folder ,rozpakujesz tam ikony (zwykle mają tam plik emots.txt),to bez problemu wszystko chodzi.
Z ciekawości to przed chwilą zrobiłem :mrgreen:


Czyźbym był w Twoich oczach Guru GG, źe umiem wyedytowac te pliki tekstowe :?: :mrgreen:

Bez przesady, MarcinX. Edycja jest bardzo prosta i powinien poradzić sobie z nią kaźdy kto przeczyta mój nawet nieskończony jeszcze poradnik.
Pawek
Dodano
28.12.2003 13:40:47
dla wersji ZIP:
zrób kopie bezpieczeństwa katalogów jakie masz w 'emots' (domyślnie c:Program FilesGadu–Gaduemots)
ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ !?
teraz moźesz spokojnie wykasować WSZYSTKIE emotikonki z katalogów '1', '2' i tak dalej (razem z tymi katalogami) :)
ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ !?
moźesz takźe po prostu przenieść w inne miejsce oba katalogi
wyłącz Gadu–Gadu (tak, źeby nie było słoneczka w prawym dolnym rogu ekranu)
ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ !?
rozpakuj emotikonki z zip'a do katalogu 'emots' abyś w nim miał(a) umieszczone katalogi od '1' do '9' ;)
ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ !?
uruchom ponownie Gadu–Gadu :–)


dla wersji Z INSTALATOREM:
zrób kopie bezpieczeństwa katalogów jakie masz w 'emots' (domyślnie c:Program FilesGadu–Gaduemots)
ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ !?
teraz moźesz spokojnie wykasować WSZYSTKIE emotikonki z katalogów '1', '2' i tak dalej (razem z tymi katalogami) :)
ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ !?
moźesz takźe po prostu przenieść w inne miejsce oba katalogi
wyłącz Gadu–Gadu
(tak, źeby nie było słoneczka w prawym dolnym rogu ekranu)
ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ !?
uruchom instalator emotikon, postępuj zgodnie z instrukcją, CZYTAJĄC UWAŻNIE TEKSTY INSTALATORA,
a nie klikać "byle dalej" !!!
uruchom ponownie Gadu–Gadu :–)
:wink:
Zygo
Dodano
28.12.2003 13:37:17
Pawek.
Dobijasz mnie :wink:
Średnio zaawansowany user miałby małe kłopoty z modyfikacją tego pliku,co dopiero początkujący.
Jeźeli stworzysz nowy folder ,rozpakujesz tam ikony (zwykle mają tam plik emots.txt),to bez problemu wszystko chodzi.
Z ciekawości to przed chwilą zrobiłem :mrgreen:
MarcinX
Dodano
28.12.2003 13:14:10
Nie ma znaczenia, czy wrzucasz do folderu 2, czy 3, czy jeszcze jakiegoś innego. Najwaźniejszy jet plik emots.txt, z poziomu którego dokonujesz najwaźniejszych zmian. Poniźej wklejam kawałem takiego pliku, a pod nim krótki opis co i jak:

(":[","","wrrrr!"),"zly.gif","zly_na.gif"
"","z_jezorem.gif","z_jezorem_na.gif"
"
("","niee"),"niee.gif","niee_na.gif"
("","tiaaa"),"tiaaa.gif","tiaaa_na.gif"
"","zdziwko.gif","zdziwko_na.gif"
"","beksa.gif","beksa_na.gif"
*"","lol.gif"
"","rotfl.gif","rotfl_na.gif"
"","wstydnis.gif","wstydnis_na.gif"
"","8P.gif","8P_na.gif"
(","gafa"),"gafa.gif","gafa_na.gif"


Jeźeli chcesz, aby za pomoca więcej niz jedenj kombinacji dało sie wprowadzić daną emotikonę naleźy wszystkie te kombinacje wpisać pomiędzy "", oddzielić przecinkiem i zamknąc w nawiasie okragłym, tak jak w tym przypadku:

(":[","","wrrrr!"),"zly.gif","zly_na.gif"


W przypadku jednej kombinacji pomijamy nawiasy. Zapewne zastnawiacie sie dlaczego na końcu sa aź dwa odnośniki do emotikon

"zly.gif","zly_na.gif"
.

Pierwszy, to właściwa emotikona wstawiana po wpisaniu którejś z kombinacji, a drugi, to obrazek jaki bedzie widoczny w okienku wyboru emotikony. Jest to moim zdaniem bardzo przydatna opcja, poniewaź bez niej mozna by dostać oczopląsu na widok kiludziesięciu skaczacych emotikon, po otwarciu tego okna – tak jest zachowany ład i porządek.

Teraz przejdźmy do nastepnej przydatnej funkcji uzytej w tym przyapdku:

*"","lol.gif"


Widzisz ta * na poczatku?? Ona daje znać programowi, źe nie chcemy, aby ta emotikona była wyświetlana na liście emotikon. Zapewne kaźdy znajdzie racjonalne zastosowanie tej opcji :mrgreen:

(","gafa")


Oczywiście róźnica miedzy tymi zapisami jest taka, źe za pierwszym razem by wprowadzić emotikonę naleźy wpisać '', a w drugim tylko 'gafa' (bez '').

Na razie to tyle. Póki co jest to napisane troszeczkę chaotycznie – później poprawi i opisze następne opcje :wink:
Pawek
Dodano
28.12.2003 13:06:32
pamietaj tez ze do tego folderu 3 raczej niemozna wrzucic za duzo emotkow. wogole ja mialem problemy jak mialem wiecej folderow z emotami.
gieras
Dodano
28.12.2003 09:40:59
Ale jak mam to zrobić skoro te foldery są rozpakowane do 2?Juź deinstalowałam GG i montowałam nowe,ale zawsze jest to samo,nie wracam juź do pnktu wyjścia
Anonymous
Dodano
28.12.2003 00:09:28
Z tego co pamiętam to musisz utworzyć folder o nazwie 3 obok folderu 1 i 2 w folderze emots.
Tam umieścić ikony.
Powinno działać.
MarcinX
Dodano
27.12.2003 23:40:59
Dostałam pliki z tymi emotami od kolegi,on nie miał problemów z zainstalowaniem ich u siebie,ale nie moźe mi pomóc bo nie wie o co chodzi.
Anonymous
Dodano
27.12.2003 23:23:47
Ja nie mogę wysłać do nikogo tych emotów,poniewaź nie mam ich nawet w okienku,nie wyświetlają mi się ,są tylko w folderze 2 Emoty w moim programie GG w kompie,tam je widzę i tylko tam
Anonymous
Dodano
27.12.2003 23:20:54
Dodam tylko, ze w gg trdno jest zmienic ikony, w tym sensie ze latwo sie pomylic.
theboss78
Dodano
27.12.2003 23:11:00
Ty nie widzisz tych emot czy osoba do której wysyłasz :?:
Bo jeźeli to drugie ,to ta osoba musi teź je mieć zainstalowane.
Tak przynajmniej było w starym GG.
MarcinX
Dodano
27.12.2003 23:08:49
Anonymous
Dodano:
27.12.2003 23:01:04
Komentarzy:
15
Strona 1 / 1