Klient pocztowy 7ki

Witam, mam o to taki problem, znajomy podrzuciła mi swojego laptopa na którym zainstalowana była 7ka, niestety z niewiadomych przyczyn zaczęła się buntować i przy każdym uruchomieniu systemu wywala BSOD, nawet po świeżej instalce. Generalnie dane które chciała żebym zgrał są już skopiowane nie licząc niestety nieszczęsnej poczty. Czy ktoś wie może czy jest jakaś możliwość zainstalowania tego klienta na xp tudzież zsynchronizowania jego zawartości np z Outlookiem? pozdrawiam

Odpowiedzi: 7

Ku szczęściu swojemu jestem zadowolonym użytkownikiem windows 7 z dostępem do office 2010 tech preview. System jak i office nie oszczędza procesora(system jak i office[pierwszy pakiet 64bit ;)]pracuje na 64 bit architekturze!). Nie mam żadnych problemów. Wszystkie problemy(a raczej małe usterki i propozycje) zgłaszałem do odpowiedzialnych za dany software team i jestem mile zaskoczony kontaktem. Co do Maila powtarzam - windows rezygnuje z napakowanego systemu niepotrzebnymi aplikacjami i usługami dla oszczędzania zasobów. Stąd powstał pakiet Windows Live. Stąd także Microsoft tworzy m. in. w office 2010 click2run, który prawdopodobnie w przyszłości będzie miał za zadanie pracę w chmurze(taką mam nadzieję). Możliwe też, że c2r jest dlatego, żeby oddzielić office od systemu, aby zapobiec niszczeniu plików systemowych. Jeszcze raz powtórzę :) - Windows Live Mail jest w pakiecie Windows Live, który jest jedną z aktualizacji systemu.
Rafaltra
Dodano
08.08.2009 01:10:17
Nie, była to normalna instalka na świeżą partycje. O ile dobrze pamiętam jeden z błędów wskazywał na "próbe dostępu do zablokowanej ścieżki: coś takiego chociaż sam dobrze nie pamiętam. NAjdziwniejsze było to iż nawet na świeżej instalce wyskakiwał,w pewnym momencie myślałem iżjest to spowodowane kartą sieciową gdyż za pierwszym razem dostałęm bsod po instalacji sterowników do niej ale niestety była to ślepa uliczka.Rady można powiedzieć nie dałem z braku czasu, miałem laptopa nie cały tydzień tak więc nie mogłem nawet poszperać o błędzie po forach 7ki. Laptop to byłą 2letnia Tośka z CPu od Intela. Zaczałem się zastanawiać iż może coś jest uszkodzone ale wymiana paru rzeczy jednak nie poprawiła sytuacji. Nie wiem jak to z pocztą ale czasem WML nie ma swoich danych w katalogu zbiorczym od LIVE, na sto procent nie jest to on, bo zainstalowałem 7ke u siebie i też nie mam WML w domyślnie zainstalowanych. Add. Co najlepsze mi też 7ka zaczeła się sypać po instalce. Ale aż mi się nie chce wierzyć w taki zbieg okoliczności.
Yoshiki
Dodano
07.08.2009 23:52:17
Zastanawiam się czy nie jest to możliwe, że to był upgrade z Visty lub instalacja na partycji bez formatu. Wtedy powstałby katalog taki i taki. Właśnie nie ma WM tylko WLM. Niestety sam nie miałem takiego błędu jak mówisz. Przypadkowo nie jest to błąd o przepełnieniu pamięci przez sterownik? Bardzo mnie ciekawi ten błąd. Nie wiesz co to za laptop chociaż był? I najważniejsze - dałeś radę? Pozdrawiam :)
Rafaltra
Dodano
07.08.2009 23:25:24
Zarówno beta z org. kluczem jak i RC potrafią się zwiesić tuż po reinstalce systemu. Miałem gdzieś kartke z numerami ale to bym musiał zagłębić się w czeluści kosza co by ją znaleźć, niestety właścicielka zaprawa laptoka więc nie mogę się nim dłużej pobawić. Kwestia była o tyle dziwna iż z tego co pamiętam i jak już wcześniej wspomniałem kod błędu prowadził do problemu z 90 któregoś z W2000, był to siakiś błąd sterownika, nie było by to dziwne gdy by nie to że potrafił się pokazywać na świeżo zainstalowanym systemie gdzie obraz z Xpeka sprzed roku, zawalony na maksa chodził stabilnie. Ale to już nie problem, właścicielka się pokłóciła z W7 i został Xpek. Nie wiem, nigdy nie korzystałem z Visty, dłużej to jest mi to system obcy. Na pewno nie jest to Mail Live ,w strukturze katalogów usera były zarówno Windows Mail jak i Live, przy czym sama jest pewna,że ani Live ani Wm nie miała dopiero go sama ściągneła z tymże jak to z kobietą bywa nie pamięta skąd,mi przy buszowaniu przez strone Ms też udało się tylko znaleźć WML. Szczerze mowiac nie wiem juz o co kaman.
Yoshiki
Dodano
07.08.2009 17:40:54
Chyba Yoshiki na odwrót. Windows 7 nie ma Windows Mail. Windows Mail posiada tylko Vista. W Windows 7 zabrali te wszystkie DVD makery, mail itd do paczki, którą Ci dałem. W systemie mógłbyć tylko Windows Live Mail, Outlook z pakietu office albo inny klient e-mail zewnętrznych firm. BSOD świeżo po instalce? Dziwne. Ale to windows 7 rc czy beta? Szkoda, że nie masz do dyspozycji numerków. Raczej na forum win7 by się coś znalazło na ten temat. Jeśli beta to może jakaś bug w blokadzie, bo już nie powinna beta działać.
Rafaltra
Dodano
07.08.2009 03:27:47
Jest to sławetne " IRQ NOT LESS OR EQUAL" z kodem błędu który wskazuje na problemy jeszcze z W2000, nie pamiętam dokładnie numer. Kwestia jest o tyle dziwna iż przez cały okres bety błąd się nie pojawiał, zaczeło się dopiero jakiś czas temu. Gdzie mógłbym go zrozumieć na starej,zużytej maszynie a to komp dziewczyny która korzysta jedynie z worda/firefoxa, przy czym zaczął się pojawiać nawet przy świeżej instalce, logowanie do systemu było rzeczą niemożliwą, albo wyskakiwał bsod odrazu przy próbie tudzież przy ładowaniu się systemu. Problem jest w tym iż 7ka ma Windows Mail a to jest Windows Live Mail, dwa różne programy. WLM nie odczytuje prawidłowo plików z WM.
Yoshiki
Dodano
06.08.2009 19:17:41
Gdybyś określił co znajduje się na tym Niebieskim ekranie to może to by się naprawiło i spokojnie skopiowało wszystkie dane na inny komputer? Może jakiś sterownik lub kod? To oprogramowanie jesli było standardowo wbudowane w windows 7 to prawdopodobnie jest Windows Live Mail(po aktualizacji systemu sam się zainstalował). Jest to część projektu Windows Live. Odsyłam do linku -> [url=http://download.live.com/]link[/url]. Po prawo masz możliwość pobrania pakietu aplikacji, w której znajduje się Windows Live Mail
Rafaltra
Dodano
06.08.2009 18:30:47
Yoshiki
Dodano:
06.08.2009 11:50:56
Komentarzy:
7
Strona 1 / 1