Kilka "sieciowych" problemów

Witam,

od niedawna jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem Visty OEM x64. Na poczatku było bardzo ok, ale kilka dni temu się coś posypało... Nie wiem czy to przez nocną aktualizację (jeżeli takowa była), czy przez coś innego... Wydaje mi się, że cos tu musi szwankować protokół UDP, bo powtarza się w komunikatach odnosnie błędów ;) Prosiłbym o pomoc, bo już sam nie wiem co z tym zrobić...

1) Nie moge włączyć komunikatora Tlen... wyskakuje komunikat "Nie można utworzyć gniazda nasłuchowego" i następuje zawieszenie systemu... jedyne wyjście restet/wylogowanie...

2) Firefox (wersja 2.0.0.3) nie działa. Pokazują sie czyste karty, nie ma nawet komunikatu, że strona nie została wczytana... Jest to wersja "goła" bez pluginów.... Dodam, że IE działa (ja jednak chciałbym pracować na firefoxie).

3) Przy odpaleniu eMule'a wyskakuje komunikat "Server UDP socket: Failed to create server UDP socket - Parametr jest nieprawidłowy". Potem  mułek nie łączyu się z serwerami... próbowałem różnych portów UDP w ustawieniach - nieskutecznie...

4) BitComet - przy włączeniu pojawia się tylko komunikat o wysłaniu bądź nie opisu błędu do producenta...

 

Próbowałem zaradzić tym problemom różnie... Próbowałem tryby zgodności z XP, resetowałem sieciówkę (dodam że to integra z płyty Asus P5B-E Plus), odinstalowywałem i ponownie instalowałem protokoły TCP/IP, sprawdziłem czy w ustawieniach zaawansowanych karty włączone jest odbiweranie i wysyłanie UDP, czy w msconfig'u jest włączona usługa "klient UDP"...

Więcej pomysłów nie mam, więc proszę Was o pomoc...

Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedzi: 0

Mstr
Dodano:
27.03.2007 18:36:33
Komentarzy:
0
Strona 0 / 0