kilka pytani w zwiazku z ip i przekierowywaniem portow

Witam, mam kilka pytan 1. mam internet z "multimo", jestem w sieci, jak chce sciagac np z rapidshare to musze czekac po 2 h miedzy jednym a drugim sciaganiem, czyli mam stale ip, tak? 2.jak moge spr jakie mam otwarte porty? 3.interesuje mnie otwarcie portow od 6112 do 6119 TCP i UDP jak mam to zrobic? 4. jak chce przekierowac to musze wpisac jaki chce port i adres ip, nie wiem ktory to ma byc w wierszu polecen jak wpisze ipconfig pojawiaja mi sie 3, "Adres IP" "Maska podsieci" i "Brama domyslna" ktorego mam uzyc? Posze o pomoc.

Odpowiedzi: 5

Jeśli dobrze wywnioskowałem to jesteś w sieci. IP w Multimo jest dynamiczne. Na końcówce co masz zainstalowane?? Jeśli speedtoucha to, to jest tylko modem i tutaj możesz otwierac porty tylko w windowsie. Natomiast jeśli masz któregos z Zyxeli to już możesz nimi zarządzać. Tak na szybkiego możesz użyć DMZ w routerze, wpisz swój ip lokalny w zakładce (zwykle nazywa się DMZ, ewentualnie może być po rozwinięciu LAN) i będzie działać. Tylko miej świadomość że będąc w DMZ chroni Cię tylko zapora systemowa. Lepiej postudiować instrukcję, ewentualnie użyć kreatora ustawień.
kulczykowski
Dodano
31.05.2007 02:33:59
Masz zewnętrzne IP? Otwarłeś/przekierowałeś odpowiednie porty w routerze? Jaki masz ten router? Rozglądałeś się po jego manualu?
Bobi
Dodano
30.05.2007 15:05:06
ale czy cos na sieci, routerze powinienem zrobic? bo wylanczam ta zapore i dalej nie moge postawic gry..
gagatek88
Dodano
30.05.2007 14:41:55
Teraz tak ogolnie chcialbym odblokowac te porty abym mogl stawiac gry w starcrafcie, podkreslam ze jestem w sieci, wiec co powinienem zrobic
gagatek88
Dodano
30.05.2007 13:03:00
1. Z tego co czytam powinieneś mieć dynamiczne IP, sprawdź czy po rozłączeniu się i ponownym połączeniu IP się zmieni. 2. Systemowy netstat pokaże aktualnie używane porty. 3. Używasz zintegrowanej zapory z SP2? Wejdź w jej ustawienia, potem wyjątki - dodaj port. 4. Maska i brama Ci w tym momencie nie potrzebne, więc?
Bobi
Dodano
30.05.2007 12:06:24
  • kulczykowski 30.05.2007 14:26:06

    [quote=Bobi] 3. Używasz zintegrowanej zapory z SP2? Wejdź w jej ustawienia, potem wyjątki - dodaj port. [/quote] Ewentualnie plik exe starcrfata. Dostałeś już odpowiedź.

gagatek88
Dodano:
30.05.2007 11:42:28
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1