Kilka pytan sfrustrowanego uzytkowanika ;–)

Czolem
Mam kilka problemow z WinXP(profesional) i moze ktos z Was moze mi pomoc:
1. Zawsze gdy pierszy raz w danym dniu wlacze komputer to nie moge sie przez modem polaczyc – a po ponownym juz jest ok (nie mozna ustanowic polaczeia)
2. Jak ustawic, ze Win nie grupowal mi np. okien MS IE w dolnym pasku, ale zeby ukladaly sie one tak jak w Win98
3. Bardzo dlugo trwa ladowanie programow, ktore londuja w prawym dolnym rogu (Tray to sie nazywa? :)) – czy to normalne?
4. Jak ustawic, zeby dany katalog byl dla innych niewidoczny – opcje "prywatny folder" mam nieaktywna :(
5. Jak wylaczyc Scandisk?
6. Do czego sluzy proces DEVLDR? Bo u mnie czesto nie chce sie on sam zamknac podczas wylaczania kompa :(
7. Jak to jest z emulacja srodowiska Win89/Me do gier... bo niekotre to trawia, ale np SoF powoduje reset kompa! :D

Z gory dzieki za pomoc!

Odpowiedzi: 5

zbor–u – pisownia poniźej krytyki. "RZ" nie zawsze równe jest "Ż" i na odwrót, a "oprucz" i "sprubuje" teź pisze się deko inaczej.
zulus
Dodano
29.05.2002 00:01:46

Rzeby właczyć sobie skandisk piszemy w chkdsk /f (osobiście polecam chkdsk /r/f – oprucz sprawdzenia plików system sprubuje odzyskać utracone dane z walnietych plików i sprawdzi czy dane o wolnym miejscu sa poprawne)
Wciskamy tak i w trakcie startu systemu (po jego przeładowaniu) uaktywni sie sprawdzanie dysku na rządanie

WSIO
zbor
Dodano
28.05.2002 02:24:01
Moźesz takźe spróbować polecenia convert (jest w 2K/XP) słuźaczego do zamiany FAT–>NTFS.
Co do zwieszek gier to na 120 % masz Nvidie :–) , podmieniaj stery do skutku bo to one a nie emulacja powodują zwisy. Wykrzaczenie emulacji w XP nie powoduje zgonu XP :–) .
Anonymous
Dodano
25.04.2002 12:12:37
4. Jak ustawic, zeby dany katalog byl dla innych niewidoczny – opcje "prywatny folder" mam nieaktywna :(

wiaze sie to z rodzajem formatu jaki masz na danym dysku. skoro nie jest to aktywne to znaczy ze masz zformatowany na fat32, jesli chcesz to zmienic to musisz ponownie zformatowac dany dysk na ntfs.
start=panel sterowania=narzedzia administracyjne=zarzadzanie komputerem=zarzadzanie dyskami=prawy przycisk myszy na przedstawiony w prawej dolnej czesci okna dysk =formatuj = system plikow = ntfs= and go !
nastepnie jak nie bedze nadal to aktywne to:
folder options –> zakładka advanced –> odznacz opcję 'use simple file sharing' i masz udostepnianie takie samo jak pod win2k

powodzenia
Anonymous
Dodano
04.04.2002 02:10:10
Dzieki za odpowiedz!

Ad1. Juz do tego doszedlem – po prostu przy pierszym uruchamianiu systemu zwykle Modem jest wylaczony, a WinXP jest pewnie tak sprytny, ze za kazdym razem sprawdza wszystkie urzadzenia :) Ciekawe jak ot wylaczyc...
Ad2. Dzieki!
Ad3. Na razie IMO jest za drogo (u mnie w sklepie 256 kosztuje ponad 150 zl :( )
Ad4. No wlasnie pewnie trza gdzies wczesniej uaktywnic ta opcje... tylko gdzie??? :–O
Ad5. Aha... w sumie to przestal sie juz wlaczac :)
Ad6. No nic... to jakos przezyje
Ad7. To tez... w koncu jest duzo gier, ktore chodza... zrszta ostatnio mam coraz to mniej czasu i ochoty na granie! :–)
Anonymous
Dodano
30.12.2001 00:39:42
Anonymous
Dodano:
29.12.2001 15:17:53
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1