Kilka pytan od poczatkujacego.....

Na poczatku witam cala Xbox'owa brac... Mam kilka pytan dotyczacych Xboxa 360 przegladnalem cale forum i nie znalazlem odpowiedzi na nie wiec pozwolilem sobie zalozyc nowy temat zadawajac te pytania (mam nadzieje ze wybaczycie mi iz przygode z forum zaczynam od zalozenia nowego tematu :redface: ) Otoz napalilem sie na Xboxa 360 jak szczerbaty na suchary....aktualnie przebywam w Irlandii i mam kilka pytan.... 1.Czy jesli zakupie konsole tutaj w Irlandii to gdy przywioze ja do Polski gry kupione w Irlandii beda dzialaly w naszym kraju i na odwrot jesli kupilbym gre w Polsce to po przywiezieniu jej tutaj (aktualnie planuje zostac tutaj jakis czas) bedzie ona dziala tak jak powinna (mialem kiedys PS2 jeszcze ta gruba wersje i wiem ze byly jakies akcje z regionami w jakich gry zostaja wydawane i wiem ze np. gry z Azjii nie dzialaja w Europie)....pytalem sprzedawce w sklepie i powiedzial mi ze na 90% jest przekonany ze konsola kupiona tutaj i gry beda bez problemow dzialac u nas.....chcialem sie jednak upewnic...wiem ze kolega ziooleck w temacie o awaryjnosci konsoli pisal iz zakupil oba egzemplaze konsol jakie posiadal poza granicami kraju... 2.Gdzies czytalem ze usluga XBL nie jest aktualnie dostepna w Polsce....niebardzo mam pojecie o zakladaniu kont graczy etc. ale czy jesli zaloze konto gracza na Irlandie i bede kozystal z Irlandzkiego XBL bedac tutaj...a pozniej wroce do kraju (usluga XBL bedzie juz dostapna w Polsce) bede musial dokonywac jakichs zmian na koncie gracza czy jak wyglada ta sytuacja...(czy wiadomo cos na temat XBL w Polsce od kiedy mialaby ruszyc ta usluga u nas) 3.Kiedys slyszalem ze na Xbox 360 mozna odpalic niektore gry z PS2 czy to prawda a jesli tak jakie to tytuly (ta opcja nie jest akurat dla mnie decydujaca do zakupu konsoli bo wiekszosc tytulow z PS 2 jest tez na Xbox'a) 4.Na koniec pytanie o cene i oplacalnosc...bylem dowiadywalem sie Xbox 360 Premim + kontroler + 2 gry GOF i CoD3 kosztuje 399 euro...nie wiem jak wyglada to cenowo w Polsce (we wrzesniu bede na dwa tygodnie w Polsce) i moze warto zakupic konsole u nas...jak myslicie??A moze zaczekac az Xbox Elite bedzie w sprzedazy rownierz na rynku europejskim...?? To chyba wszystkie nurtujace mnie pytania....raz jeszcze przepraszam za zalozenie nowego temtu...i prosze o wyrozumialosc wobec mnie ale jestem zielony w temacie X'a....licze na Wasza pomoc...POZDRAWIAM!!! P.S.Jeszcze jedno pytanie mi sie na koniec przypomnialo....wraz z PS3 zostaly wydane wyscigi F1 czy jest jakas podobna pozycja na X'a??A moze ten sam tutul ma swoja konwersje na konsole Microsoftu...i jeszcze wraz z pytaniem dotyczacym F1 przypomnialo mi sie ze Irlandczyk z ktorym pracuje mowil mi ze firma (niestety nie znam nazwy) ktora jest tworca Forza Motorsport....wyprodukowala kierownice dla Xbox'a i jego zdaniem to chyba najlepsza kierownica dostepna na rynku (podobno czuc opor przy wciskaniu pedalaow etc...) jesli wiecie o jaka kierownice chodzi to czy moglibyscie podac mie jej cene na polskim rynku (a takze w miare mozliwosci nazwe bym mogl sprawdzic ile ona kosztuje tutaj) To juz naprawde wszystko POZDRAWIAM i z niedzierpliwoscia oczekuje na odpowiedzi!!!

Odpowiedzi: 14

Odnośnie podanych przez Ciebie kabli RGB - wszystkie są dobre, pierwszy ma jeszcze dodatkowo wyjścia s-video, ale są one raczej zbędne. Sądząc po cenie, pewnie ten ostatni jest najlepszy ;) . Ale wybór należy do Ciebie :) . Wraz z modelem X360 Elite dostajesz kabel HDMI, wtedy RGB nie bedzie Ci już potrzebne. Tak, na Polskę nie ma możliwości rejestracji, więc wręcz trzeba podać inny kraj :) . Ale nie bedzie potem żadnego problemu z polskim językiem w konsoli. Konsola pionowo czy poziomo - nie ma to znaczenia, ale poziomo będzie leżała stabilniej. PS. W sumei, jeśli nie interesuje Cię "japońszczyzna", jaka co jakiś czas pojawia się tylko na rynku japońskim, to możesz sobie darowac zakłądanie konta na JAP. Ale na USA pojawia się najwięcej demek itp., więc załozenie tam dodatkowego konta polecam. Czasem co prawda blokady regionalne nie pozwalają ściągać z Europy rzeczy znajdujących się na rynku amerykańskim, ale to już inna sprawa. Tak czy siak, warto mieć również konto na US. Gdy pojawi się polski XBL prawie na pewno nie będzie można zmienić kraju rejestracji, jedynym sposobem rejestracji na Polskę będzie założenie nowego Gamertaga. Pozdro :)
el ZAX
Dodano
10.12.2007 13:07:54
Czyli kabel RGB to najzwyczajniej Euro (wszystkie euro to EGB tak??) ?? Tutaj znalazlem kilka ale czym sie roznia poza cena nie mam pojecia: 1. http://www.exerion.pl/1048_Xbox_360__8482__Akcesoria_Kable_Kabel_RGB_S_Video_Audio_Optyczny.html 2. http://www.exerion.pl/961_Xbox_360__8482__Akcesoria_Kable_Kabel_RGB_.html 3. http://www.exerion.pl/846_Xbox_360__8482__Akcesoria_Kable_Kabel_PREMIUM_RGB_AV.html Jak juz pisalem nie wiem czym sie roznia ktory bys polecil albo moze zaden z tych 3 tylko ten do ktorego dales mi linka??A co do kabli jeszcze to pytanie poza konkursem czy jak kupie juz TV HD Ready to tez tym kablem podlaczam kosole czy kompnentem dostarczonym wraz z konsola?? Odnosnie tworzenia gamertaga to przy tworzeniu go musze podac jako kraj zamieszkania Irlandie by miec dostep do XBL?? I to ze kraj zamieszkania bedzie Irlandia nie przeszkadza temu by jezyk konsoli ustawiony byl na PL?? Orange Box to paczka z gierkami HL widze musze sie zastanowic nad jej zakupem bo swego czasu zagrywalem sie w HL2 na PC... Dokladnie chodzilo mi o Stuntman Ignition i skoro twierdzisz tak samo jak autor recenzji ze slaba to moze zaczekam i pokusze sie na jakas uzywke... A co do Bioshocka to czytalem ta recenzje i jestem w 100% na tak wiec tylko kwestia czasu kiedy ona zawita do napedu mojego cacka :) Mam jeszcze jedno pytanie dotyczace sprawy o ktorej sporo sie pisze jednak nie udalo mi sie jednoznaczej odpowiedzi na nie...jak lepiej ustawic konsole pionowo czy poziomo??I czy jest jakas roznica w jej dzialaniu jesli chodzi o ustawienie?? P.S.Powiedz mi czy jest sens tworzyc dodatkowe konta dla Japonii i Usa??Domyslam sie ze chodzi Ci o to by miec dostep do jak najwiekszej ilosci pojwiajacych sie dem ale czy az tak wiele pojawia sie stuffu dla Japonii i Usa ktorego nie doswiadczymy na Europe??Powiedz mi jeszcze co bedzie gdy np. za jakis czas pojawi sie polski XBL??Moge wtedy zmienic moje dane??Czy rejestrujac sie na Irlandie robie to juz dozywotnio?? Na chwile obecna to chyba wszystkie pytania :) ja tylko cos mi sie nasunie napisze napewno no i z niecierpliwoscia czekam na odpowiedz!!!Pozdrawiam!!!
Hefaystos
Dodano
09.12.2007 18:32:26
Ad.1 Np. tutaj: http://allegro.pl/item279225833__kabel_rgb_optyczny_audio_gold_robson_.html Działąnmie kabla nie ma zadnego wpływu na konsolę. ad.2 21" HDTV nie ma, są za to 23". Choc najlepiej dolożyc trochę i kupić 26", 23 to mimo wszystko troszkę mało... Ceny - nie sprawdzałem ostatnio, ale 23" powinny chodzić w granicach 2000 zł. Poszukaj modelu R81B na Allegro i Ceneo. ad.3 Ściągnięcie aktualizacji to max. 2 minuty :) . Tak, jak stworzysz swojego Gamertaga na konsoli, to automatycznie zarejestrujesz go na XBL... Można też założyć Gamertaga na xbox.com, potem trzeba go tylko na konsoli 'przywrócić', tzn. dodać profil z tym GT. Aha, chodzi Ci chyba o rejetrację konsoli na xbox.com, a nie Gamertaga (to 2 różne rzeczy) - absolutnie nie jest to konieczne, zarejestrować sprzęt najlepiej na helpline Centrum Pomocy Technicznej, gdy (nie daj Boże) konsola ulegnie awarii. ad.4 The Orange Box to jest paczka gier, w skład której wchodzą Half-Life 2, Half-Life 2: Episode One, Half-Life 2: Episode Two, Portal i Team Fortress 2. W sumie Half Life'y to stare gry, ale nieco odświeżone i wciąż rajcujące. Na Rynku Xbox Live (Marketplace) jest demo HL2 Ep2. Bioshocka recenzję masz tutaj: http://xbox.centrumxp.pl/130,0,BioShock.aspx - myślę, ze pomoże Ci w wyborze :) Ze Stuntmanem chodzi Ci pewnie o Stuntman Ignition - kilka słów o grze i obrazków tutaj: http://xbox.centrumxp.pl/Gry/443,0,Stuntman_Ignition_X360.aspx . Ale gra jest przeciętna. Forze 2 bez problemu dostaniesz w Empikach w j. polskim, ceny nie mam pojęcia jakie są, ale pewnie 200 - 240 zł. ad.5 Z tym, ze ja na gg rzadko bywam dostępny, a dość często staram się zaglądac na forum, także na gg czekałbyś na odpowiedź prawie tyle samo, ile na gg :) PS. Hmm... Jak już stworzysz sobie profil na kosnoli, to zrób sobie 2 dodatkowe na USA i Japonię, żeby mieć dostęp do większej ilości contentu na Xbox Live :) . Bedziesz miał darmowy miesiąc XBL Golda, a po tym czasie konta automatycznie przejdą na Silver. Nie wiem, co jeszcze mógłbym Ci poradzić... PS22. Yeah, chodziło mi o kabel euro, to to samo co RGB, także jak masz wejścia euro w swoim TV to nie będziesz miał problemu. A HDTV swoją drogą polecam, jednak wyższa rozdziałka daje radę :)
el ZAX
Dodano
08.12.2007 16:53:57
Ad.1) Dzieki za odpowiedz powiedz mi gdzie moge kupic taki kabel??I jaka jest jego cena??No i czy uzywanie go nie wplywa jakos negatywnkie na stan konsoli?? Ad2.)Jaka jest cena tego TV myslalem o jakichs 21"?? Ad3.)Czyli podlaczam konsole do neta odpalam Xbox Live sciagam najnowsze aktualizacje (wlasnie ile zajmie sciagniecie wszystkich aktualizacji mam lacze 1 mb w domu) i pozniej sie rejestruje...rejestracja to jest to samo co tworzenie gemertaga??I powiedz mi jeszcze bo gdzies cos czytalem ze niektorzy rejestruja konsolw w internecie na stronie XBOX'a konieczne to jest i po co wlasciwie sie to robi?? Ad4.)Kurcze za pozno wczoraj poszedlem w miasto i zakupilem 6 tytulow :) w tym PES2008 bo lubie grac w pilke jak sie okaze lipny naprawde po powrocie ze swiat wymienie go na inny tytul :)...kupilem Test Drive Unlimited Gears Of War Def Jem IKON Call of Duty 4 Assasin Creed no i PES'a....powaznie jeszcze mysle nad Bioshockiem bo z tego co czytalkem slyszale i widzialem gra jest przekozacka....co to jest ten orangebox oktorym wspomniales??Aha i mam pytanie kiedys jak mialem PS2 gralem w demko gry stuntman bardzo mi sie podobal sam zamysl i gra widzialem cos podobnego na X'a ale nie pamietam calego tytulu tez jest w tytule cos ze stuntmanem...warto zainwestowac w ta gre??Wiesz cos na jej temat??W EMPIKu dostane FORZE 2 zlokalizowana??I jaka jest jej cena w Polsce?? Ad.5) Co do gg chodzilo mi o to zeby miec z Toba szybki kontakt w razie w gdybym np mial jakis problem przy rejestracji lub cos zebym mogl odrazu zapytac na gg i dostac odpowiedz niz pisac na forum i czekac az odpiszesz rozumiesz o co mi chodzi?? P.S.Moze masz jeszcze jakies rady dla poczatkujacego?? P.S.2 Tak sobie teraz czytam o tym kablu RGB i sie zastanawiam jakie wejscie musi miec moj TV??Wejscie RGB jakie to jest....co jesli nie mam takiego wejscia z tego co pamietam na pewno mam euro i czincz...co do jakichs innych wejsc w moim TV nie wiem :/...jesli nie mam innych bede skazany na komponent i jak najszybsze zakupienie HD REDY :)??
Hefaystos
Dodano
08.12.2007 12:53:10
Cześć ad.1 Tak, standardowo dostajesz chinchowe kable, ale warto dokupić kabel RGB - polecam np. firmy MadCatz, sam taki mialem i działał dobrze. ad.2 Czas reakcji, kontrast, no i firma/model :) . Osobiście polecam Samsung R81B, doskonale się nadaje do X360. ad.3 Przy rejestracji po prostu podajesz dane z innego kraju, w Twoim przypadku najlepiej UK/Irlandię. Ważny jest kod pocztowy - musi być na kraj, na który się rejestrujesz (czyli np. UK). Ulicę i nr domu możesz w sumie wpisać polskie, nie robi to różnicy :) . Nie będzie żadnego problemu z ustawieniem języka polskiego, wystarczy tylko, że będziesz miał najnowszą aktualizację Dashboardu, w której jest j. polski w menu (i jako region). ad.4 PES2008 odradzam, bida z nędzą ;) . Już lepiej Fify 08 spróbowac ;D . Ale poza tym wszystkie gry które wymieniłeś zapewnią CI mnóstwo czasu przed konsolą :) . Oczywiście polecam gorąco Forze 2, i dodałbym jeszcze Orange Box. ad.5 Naprawdę dzięki za zaufanie, to bardzo miłe :) , ale myślę, że najlepiej takie pytania zadawać na forum, w miarę możliwości zawsze staram się pomagać. Poza tym w społeczności Xboxa w Polsce jest wiele osób dużo mądrzejszych ode mnie, także nie skazuj się tylko na mnie ;)
el ZAX
Dodano
08.12.2007 01:20:29
Witam to ja znowu powracam jako ze zalozylem ten temat chcialem dorzucic jeszcze kilka pytan do tegoz wlasnie tematu czyli do poczatkow zabawy z XBOXem: Jak juz pisalem mialem zamiar kupic X360...zdecydowalem sie na Elite...a oto moje pytania: 1.nie jestem pewien czy dobrze to zrozumialem ale sukajac informacji o X'ie na jakims forum czytalem cos na temat kabla ktorym mozna podlaczyc X'a do zwyklego TV (nie HD) i ze jest lepsza jakos obrazu na takim telewizorze dzieki temu kablowi...czy zle zrozumialem czy rzeczywiscie istanieje taki kabel jesli taka jaka jest jego cena i nazwa?? 2.Na co nalezy zwrocic uwage kupujac TV HD READY??Kupuje go glownie pod katem grania na X'ie wiec glownie chodziloby na co zworcic uwage?? 3.Jak juz pisalem jestem w irlandii (moja konsola narazie czeka na mnie w Polsce...to moj prezent gwiazdkowy) wiem ze nie ma polskiej uslugi XBOX Live wiec chcialbym sie zarejestrowac na irlandie jak tego dokonac jak to sie robi prosilbym o krotki opis pierwszej wizyty w sieci za pomoca XBOX'a jak zarejestrowanie sie w Irlandii (kupujac kosole w Polsce) wplywa to na seris mojej konsoli i czy rejestracja na Irlandie nie przeszkadza by konsola byla ustawiona na jezyk polski?? 4.Mam zamiar kupic na poczatek 3-4 tytuly co bym mial w co grac przez swieta co proponujecie moja pierwsza 4 wyglada nastepujaco: 1.Assasin Creed 2.Cal Of Duty 4 lub Bio Shock 3.PES 2008 4.Gears Of War 5.w polsce chce kupic FORZE 2 ze wzgledu na lokalizacje 5.Pytanie prywatne do el ZAX'a....mysle ze z biegiem czasu beda pojawialy sie w mojej glowie kolejne pytania moze moglbys podac mi Twoj numer gg na provie zebym mogl sie zglaszac z nimi bezposrednio do Ciebie?? To juz chyba wszystko pozdrawiam i z niecierpliwoscia oczekuje na odpowiedz!!!
Hefaystos
Dodano
07.12.2007 00:26:02
cóż, chyba pzostaje Ci szukac na aukcjach czy na forach internetowych wersji PAL, nie widzę innej opcji.
el ZAX
Dodano
26.08.2007 15:16:04
Ta gra to "Mortal Kombat Armageddon"
Anarchia
Dodano
26.08.2007 13:30:38
Z gier na pierwszego Xboxa wszystkie albo prawie wszystkie tytuły mają blokady regionalne, więc szansa jest niewielka. A co to za gra?
el ZAX
Dodano
26.08.2007 02:02:41
Chciałbym kupić gre której niestety nie moge znaleźć w polsce, dlatego chcialbym ją zamówić z USA i i tu nasuwa sie moje pytanie, czy gra z USA będzie działała na Xboxie 360 kupionym w polsce(gra przeznaczona jest na zwyklego xbox'a ale działa również na X360) Proszę o szybką odpowiedź
Anarchia
Dodano
26.08.2007 00:20:24
Bardzo dziękuje
Anarchia
Dodano
22.08.2007 22:38:49
http://www.xbox.com/en-US/games/backwardcompatibilitygameslist.htm
SLAY3R
Dodano
21.08.2007 22:38:27
A ja mam pytanko o to jak rozpoznac jaka gra na xboxa dziala na xbox'a 360, a konkretnie jesli ktos zna odpowiedz czy mortal kombat armageddon dziala na xbox 360 Z góry dziękje za odpowiedź
Anarchia
Dodano
21.08.2007 20:35:23
ad.1. Konsola kupiona w Europie będzie bez problemów działać w każdym europejskim państwie, więc bez obaw mozesz kupić sprzęt w UK/Irlandii i uzywac go w PL, lub na odwrót. Gry z Azji nie działają na europejskich konsolach, bo tam mają inny system (u nich jest NTSC, my mamy PAL). ad.2. Zgadza się, wciąż czekamy na uruchomienie XBL w naszym kraju... Możesz założyć konto np na Irlandię i potem korzystać z niego w Polsce. Choć teoretycznie jest to nie do końca legalne, to raczej nikt Cię za to nie będzie ścigał, poza tym wszyscy Polacy sa zmuszeni tak robić :) Polski XBL pojawi się nie wczesniej niz na początku 2008 r. Ale musisz pamiętac o waznej rzeczy - jak założysz konto na Irlandię, nie będziesz mógł go "przerejestrować" na Polskę, kiedy XBL juz u nas będzie. Będziesz po prostu zarejestrowany jako mieszkaniec Irlandii, nie bedziesz miał dopstępu do polskiej zawartości Marketplace (o ile takowa sie pojawi), itp. Ale Dasha po polsku będziesz mógł miec, więc nie jest tak źle :) ad.3 Gry z PS2 na X360? Nie ma takiej mozliwości. Na X360 mozesz jedynie odpalic większośc tytułów z pierwszego Xboxa. ad.4. No to juz musisz sam pomyslec i skalkulować, co bardziej sie opłaca - czekac na Elite czy nie. Ceny konsol są u nas mniej wiecej takie same jak w Europie, 1400 - 1600 zł. Czasem tez pojawiają się promocje (np. konsola + gra), trzeba czaić oferty (Allegro, sklepy internetowe) :) ad.5. Hmm, o ile mi wiadomo, te wyscigi F1 są tylko na PS3, na X360 nie ma gry o takiej tematyce. Ale jest sporo innych gier wyscigowych, polecam wspomnianą przez Ciebie Forze Motorsport 2 :) Developerem tej gry jest Turn 10, wydawcą - Microsoft. Kierownica nazywa się (Xbox 360) Wireless Racing Wheel - i jest to obecnie zdecydowanie najlepsza kierownica do X360 (inna sprawa, ze duzej konkurencji nie ma, poza tym kosztuje sporo - ok. 450 zl). Pozdrawiam i jak masz jeszcze jakies pytania to wal :) PS: z przyzwyczajenia uzywalem polskich znakow, mam nadzieje ze masz zainstalowane polskie czcionki ;)
el ZAX
Dodano
20.07.2007 18:12:23
Hefaystos
Dodano:
20.07.2007 04:32:31
Komentarzy:
14
Strona 1 / 1