Kilka pytań o formatowanie w word 2007

Witam, Moja koleżanka dostała jako zadanie domowe plik pdf, który ma przekształcić na dokument worda. Nie potrafię zrobić kilku rzeczy, które są w wstawione w owym dokumencie. Tutaj jest wzór: http://drogomir.com/Wzor.pdf I moje pytania: 1. Nie wiem jak wstawić numery stron wraz z tytułem 2. Kolor tła tekstu - jest tylko kilka kolorów do wybrania... nie ma opcji więcej kolorów. 3. Ta zagięta krecha nad Przykład 14... nie mam zielonego pojęcia jak coś takiego wstawić. 4. Pionowa przerywana linia przy rozwiązaniu - można wstawić linię między kolumnami, albo chociaż autokształt, ale takiego stylu przerywania nie ma, da się jakoś ustawić taki styl tej linii? 5. Przykłady na samym dole strony - jak to najłatwiej wstawić? Można jakoś listę wypunktowaną ustawić w poziomie? Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam, Piotrek

Odpowiedzi: 2

Mam wrażenie, że próba podmiany pdf-a na doc-a poprzez odpowiednie programy raczej nie wchodzi w rachubę (OCR) więc zaproponował bym raczej otwarcie tego pdf-a w Photoshopie, pocięcie na kawałki i potem wstawianie wybranych fragmentów jako obrazki - pod tekst. Rozwiązało by to problemy graficzne na przykład z tą "trefną" krzywą kreską itd.
XanTyp
Dodano
01.05.2009 07:49:59
  • drogus 02.05.2009 12:43:19

    Dziękuję za odpowiedzi :) [quote=XanTyp]Mam wrażenie, że próba podmiany pdf-a na doc-a poprzez odpowiednie programy raczej nie wchodzi w rachubę (OCR) więc zaproponował bym raczej otwarcie tego pdf-a w Photoshopie, pocięcie na kawałki i potem wstawianie wybranych fragmentów jako obrazki - pod tekst. Rozwiązało by to problemy graficzne na przykład z tą "trefną" krzywą kreską itd.[/quote] Nie wchodzi w rachubę, a dodatkowo to samo zadanie (tylko dla innego pdfa) koleżanka będzie musiała zrobić w szkole na lekcji w ramach testu/klasówki. Kłopot w tym, że nauczyciel informatyki jest ponoć terminatorem (a to jest gimnazjum) i większość uczniów u niego nie zalicza (jak zobaczyłem tego pdfa to już wiem dlaczego). [quote] 3. Podobnie jak wyżej - można z polecenia Rysowanie Autokształty wybrać rysowanie dowolnej linii, ale wymaga to wprawy, istnieje możliwość "korekty" węzłów linii itp.; linię należy sformatować - pod tekstem, łatwiej jest ją importować z innego programu grafiki wektorowej, [/quote] Bałem się, że taka będzie odpowiedź ;-) Próbowałem tak zrobić, ale zbyt dobrze to nie wychodziło, więc myślałem, że jest lepszy sposób, z tego co wiem to nie można chyba używać programów do grafiki w czasie tego "testu", więc zostaje rysowanie... [quote] choć jeśli praca będzie odbierana "na ekranie" efekt może nie być idealny, [/quote] Tak też myślałem, ale wolałem zapytać, bo w wordzie pracuję raz na pół roku, a nauczyciel terminator do wszystkiego może się przyczepić. Dzięki wielkie za pomoc, nie mam u siebie offica, ale sprawdzę to wszystko jak będę u koleżanki :)

Mam Worda 2003, więc moje odpowiedzi mogą nie być precyzyjne: 1. Przez menu Widok - Nagłówek i stopka przechodzisz do nagłówka, możesz przez ikonę do formatowania linii w tabeli wstawić linię poziomą, tekst oraz z pomocniczego paska pole numeru strony, 2. Zamiast koloru tła tekstu - musisz narysować prostokąt i umieścić pod tekstem, usunąć linię krawędziową, formatowanie prostokąta zapewni ci większą paletę kolorów, możliwość cieniowania itp. 3. Podobnie jak wyżej - można z polecenia Rysowanie Autokształty wybrać rysowanie dowolnej linii, ale wymaga to wprawy, istnieje możliwość "korekty" węzłów linii itp.; linię należy sformatować - pod tekstem, łatwiej jest ją importować z innego programu grafiki wektorowej, 4. każdą linię z autokształtu możesz formatować: zmienić grubość, kolor i zrobić przerywaną na "różne" style; możesz też to zrobić tabelką, w której tylko jedna linia będzie widoczna, choć jeśli praca będzie odbierana "na ekranie" efekt może nie być idealny, 5. tak, ale poszczególne pozycje muszą być w kolumnach "tekstu" lub w kolumnach tabeli,
piotr1958
Dodano
01.05.2009 01:04:21
drogus
Dodano:
29.04.2009 16:25:32
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1