KeyPress - drobny problem

Witam Od nie dawna zajmuję się C# i mam drobny problem z wprowadzaniem cyfr z klawiatury. Napisałem ten program „ Kalkulator w C#, który tu jest - http://www.centrumxp.pl/dotNet/701,Kalkulator-w-C.aspx Niby wszystko jest ok. program się kompiluje Działa obsługa myszy, ale nie mogę wprowadzać cyfr z klawiatury. Może ktoś zerknąć w tą metodę i powiedzieć co jest z nią nie tak. Z góry dziękuję. Pozdrawiam Kod metody: [code] // Obsługa zdarzenia wciśnięcia przycisku z wybraną cyfrą na klawiaturze private void Form1_KeyPress(object sender, KeyPressEventArgs e) { switch (e.KeyChar) { case '+': if (cmdSuma.Enabled) { cmdSuma_Click(sender, e); return; } break; case '-': if (cmdRoznica.Enabled) { cmdRoznica_Click(sender, e); return; } break; case '*': if (cmdIloczyn.Enabled) { cmdIloczyn_Click(sender, e); return; } break; case '/': if (cmdIloraz.Enabled) { cmdIloraz_Click(sender, e); return; } break; case (char)13: if (cmdWynik.Enabled) { cmdWynik_Click(sender, e); return; } break; case (char)27: if (cmdAnuluj.Enabled) { cmdAnuluj_Click(sender, e); return; } break; case '.': break; case ',': if (cmdKropka.Enabled) { cmdKropka_Click(sender, e); return; } break; } int n = (int)e.KeyChar; if (n < 48 || n > 57) return; // jak nie nacisneliśmy cyfry to wychodzimy z metody n = int.Parse(e.KeyChar.ToString()); NacisnietaCyfra(n); return; } [/code]

Odpowiedzi: 1

Witam Problem został już rozwiązany, po prostu nie przestawiłem KeyPreview dla formy na true, dlatego nie mogłem wprowadzać cyfr z klawiatury, teraz działa. Pozdrawiam
wiciu125
Dodano
02.10.2012 12:20:59
wiciu125
Dodano:
20.09.2012 15:26:52
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1