karta WiFi caly cas autoryzuje adres IP

Problem polega na tym ze karta bez przewodowa nie może połączyc sie z routerem. widzi siec i łaczy sie jakby z nia ale nie może uzyskać adresu IP. zabezpieczenie sieci jest dobre znaczy sie takie samo ustawione raczej na riuterze jak i na karcie. raczej poniewaz n ijak nie moge sie dostac do memu routera. a sytuacja wyglada tak: internet jest podłaczony przez adsl do przewodowego routera. z tego routera sa podlaczone dwa kompy i na trzecim wyjsciu jest podlaczony router bezprzewodowy z ktorym prubuje sie polaczyc. Ten wifi ma słuztc do ogolno dostepnego internetu w kawiarence, ale ktos tak ustwail ze niektore karty nie moga sie polaczyc. co zrobic zeby wkoncu sie polączyc. jaki moze byc adres do tego routera ( probowałem te ogolnie znane). przy okazji co zrobic zeby przez te Wi\Fi połączenie udostepnic pliki tylko jednemu komputerowi. chodzi o to ze na 2 kompach ktore sa na kablu udosteoniane sa pliki miedzy soba ale chce zeby jeden z lapkow tez ogl miec do nich dosep. sorki za tak dlugi wpis ale mam nadzieje ze to pomoze.

Odpowiedzi: 15

odpiety czy nie i tak nie działa więc nic tylko reset zostaje. a co zrobic w bardzo podobnym problemiie ale innymi ADSL routerami internet jest podpięty do |ADSL routera(huawei) z ktore go wychodzą kable do stacjonarnego i do następnego routera ( linksyssa) do którego jest podpiety lapek. no i nie ma internetu na nim teraz. jak ustawic teraz tego linksysa żeby był net i żeby widzieć stacjonarny? nadmieniam że wczesniej zamiast tego Linksysa był netgear i przy fabrycznych usatwieniach netgara internet był.ale nie mozna bylo w sieci zoabaczyc tego stacjonarnego spawdziłem standardow ustawienia tego lionksysa i wygladaja mniej więcej tak. jest ustawione automatic configuration dhcp local ip 192.168.1.1. DHCP serwer -enable start ip 192.168.1.100 router pracuje jako brama nie moze byc dwoch takich samych ip w sieci (bo ten pierwszy (huawei) tez ma 192.168.1.1) i nawwet jak zmienie w linksysie local ip na innne(192.168.1.6) to tez nie dziala net
michalole
Dodano
09.05.2010 02:23:18
Mój przykład (192.168.1.1) oparłem na adresie Linksysa. Przepraszam za nieścisłość.
XanTyp
Dodano
22.04.2010 00:35:22
Chyba błędnie podajesz adres do menu D-LInka; powinneś ze strony D-Linka pobrać instrukcję fabryczną; żeby dostać się do menu D-linka DI-524 podawałem adres: http://192.168.0.1/; jeśli poprzedni administrator zmienił fabryczny login i hasło (admin, brak hasła!), będziesz musiał zresetować urządzenie. Przypisując statyczne adresy komputerom pisałem np.: 192.168.0.5 255.255.255.0 192.168.0.1
piotr1958
Dodano
21.04.2010 14:57:55
  • Veers 22.04.2010 01:10:55

    [quote=piotr1958]... żeby dostać się do menu D-linka DI-524 podawałem adres: http://192.168.0.1/; jeśli poprzedni administrator zmienił fabryczny login i hasło (admin, brak hasła!), będziesz musiał zresetować urządzenie. ....[/quote] ... pamiętając by odpiąć D-Linka od routera Safecoma - ponieważ jeśli on pobiera IP z DHCP - to całą procedura jest o kant tyłka roztrzaskać. Nadal śmiem twierdzić że coś w tym całym opisie nie pasuje.

Może ja czegoś nie rozumiem - ale specyfikacja http://safecom.cn/guru/product/adsl/gwart2-54125.htm twierdzi inaczej. Tak więc ?
Veers
Dodano
21.04.2010 01:46:55
W przedstawionej prezentacji nie widzę tu modemu, do którego miało się odnosić 192.168.1.1, które miało [u]rzekomo nie działać[/u]. Za to widzę dwa routery... Poza tym, ciekawi mnie rozwiązanie - samo w sobie. W jaki sposób "chcecie" ciągnąć sieć routerem (nazwijmy to nr.2) od tego "pierwszego", skoro urządzenia w obu przypadkach nastawione są na współpracę z komputerami, a nie z innymi routerami? Słaby jestem z sieci komputerowych, ale tak jak mi się to widzi, to zamiast "jedynki", przydał by się raczej jakiś switch, ale wobec braku (jak mniemam) wpływu na strukturę sieci - wątpię, aby "wam" się udało to wykonać. Dopóki na "pierwszym routerze ktoś nie udostępni łącza (tu się kłania zapewne filtr MAC-adresów) - będzie po zawodach.
XanTyp
Dodano
21.04.2010 01:13:55
no i prosze, całe życie się człowiek uczy:) i jeżeli wszystkie IP będą na automatycznej konfiguracji a router bedzie miał fabryczne ustawienia to wszystko będzie hulać, tak? Tylko dlaczego jeżeli router był tylko kablem podpiety pod lapka ten adres i tak nie działał? pewnie jest jakiś ip routera ustawiony, tak? więc reset routera powinien wystarczyc? ale rownie dobrze można by się pozbyc modemu chyba? A co jeśli jest tak konfiguracja [img]http://images47.fotosik.pl/285/45d97a3f1f470c6emed.jpg[/img] jakie w tym ustawic własciwosci?
michalole
Dodano
21.04.2010 00:19:58
sorki za pomylke. oczywiscie komp ma adres 192.168.1.2. co do tego drugiego routera to nie wiem czemu on jest. poprostu tam byl juz wcczesniej ustawiony. jednakże ten GURU modem nie ma WiFi a takowe jest potrzebne. co do dwoch serwerow DHCP to nie wiem gdyz jak pisałem do tego D-Linka nie mozna sie dostac.. probowałem podpiac sie pod niego kablem i wpisywac znane 192.168.1.1 itd ale nie bylo dostepu. nie pomyslalem natomiast zeby w lapku ustawic staly adres typu 192.254.245.1 A czy jezeli zresetuje ten D-Link to bedzie mozna sie do niego dostac po ustawieniach fabrycznych? i czy mogłbym ewentualnie usunać pierszy GURU modem wogóle i eszystko podpiąc po D-Linka? czy wtedy nie bedzie problemu z udostępnieniem plikow tylko dla tych dwoch stacjonarnych komputerów i tylko jednego laptopa tak zeby cała reszta która się połaczy z siecia nic nie widziała poza internetem?
michalole
Dodano
19.04.2010 00:26:06
niestety naet bezposrednie podlaczone kabla do routera nie dziala. znaczy sie ze zadne adresy typu 192.168.1.1. nir otwiraja menu routera. co do filtrowania MAC to nie wydaje mi się gdyz podobno kiedyś wifi działało normalnie znaczy się było ogólnie dostęne dla użytkownikóe cafe. jeszcze raz przytocze konfiguracje. 1. linia z internetem podłaczona jest do adsl modemu GURU GWART2-54125. ten modem ma adres 192.168.1.1 2. do tego modemu sa podlaczone 3 kable. 2 z nich idą do stacjonarnych ktore mają adresy opowiednio 192.168.1.1 i 1.3 trzeci kabel jest pociągniety do routera z WiFi D-linka. do ktorego nie możemy się dosatc. co ciekawe kidy przez chwile laptop połaczy sie z routerem widnieje adres 192.254.245.40
michalole
Dodano
18.04.2010 20:21:27
  • Veers 18.04.2010 21:29:12

    [quote=michalole]... 1. linia z internetem podłaczona jest do adsl modemu GURU GWART2-54125. ten modem ma adres 192.168.1.1 2. do tego modemu sa podlaczone 3 kable. 2 z nich idą do stacjonarnych ktore mają adresy opowiednio 192.168.1.1 i 1.3[/quote] Komputer nie może mieć takiego samego adresu jak modem. Ponadto - urządzenie Safecoma to jest router z wbudowanym modemem ADSL2 - ba! nawet ma wbudowanego Acces Pointa - więc po co jeszcze dodatkowy [u]router[/u] ? [quote=michalole]trzeci kabel jest pociągniety do routera z WiFi D-linka. do ktorego nie możemy się dosatc. co ciekawe kidy przez chwile laptop połaczy sie z routerem widnieje adres 192.254.245.40 [/quote] Jak się laptop łączy ? Po WiFi ? Jeśli tak - to macie w sieci dwa działające (?) serwery DHCP. A to nie jest prawidłowa konfiguracja. Odepnijcie router D-Linka od Safecoma, podepnijcie go tak jak zalecał piotr1958 pod np. laptopa, ustawcie w laptopie stały adres IP (np. na początek 192.254.245.1) i zobaczcie czy uda się do niego zalogować. Coś mi jednak mówi, że trzeba go będzie zresetować do ustawień domyślnych, i ponownie skonfigurować.

... do menu routera można się dostać jeśli się do niego podłączy... ... [b]michalole[/b] nie wie co to za router (model, typ) ? - czyli nie ma fizycznego dostępu do niego ... ... w routerze może być wlączone filtrowanie adresów MAC użytkowników - ...
piotr1958
Dodano
18.04.2010 18:25:06
poprostu proszę powiedzieć jak dostać sie do routera. pozatym sieć już jest my chcemy poprostu do niej lapki podłączyć. pod ten wifi modem
michalole
Dodano
18.04.2010 14:22:01
  • Veers 18.04.2010 17:01:50

    [quote=michalole]poprostu proszę powiedzieć jak dostać sie [b]do[/b] routera.[/quote] Z przyjemnością Ci to powiem: Potrzebny będzie [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Wkr%C4%99tak]wkrętak[/url] w rozmiarze odpowiednim do śrub rotuera. ](*,) i kilka minut wolnego czasu aby je wszystkie wykręcić. Naprawdę nie rozumiesz - czy tylko udajesz ? Nie znając SPRZĘTU z którym mamy do czynienia, ba! nawet nie znając [u]podstawowej konfiguracji sieci[/u] - to nie oczekuj cudów. Każda sieć ma pewne wspólne cechy, ale to co opisujesz - po prostu jakoś nie trzyma się kupy, więc ponownie cię poproszę - byś jednak odrobił zadanie domowe. [quote=michalole]pozatym sieć już jest my chcemy poprostu do niej lapki podłączyć. pod ten wifi modem[/quote] Nie ma czegoś takiego jak WiFi modem. A przynajmniej jeszcze nikt niczego takiego nie wymyślił (możesz być pierwszy!). A jeżeli nie znacie ustawień sieci WiFi, ustawień sieci w ogóle (w tym ustawień modemu / routera) to możemy tak sobie dyskutować do pojutrza.

strassznie pomocni widze że wszyscy jesteście. Nie ma instrukcji ani płyty. adres 192.168.1.1 działa ale udostępnia pierszy ADSL modem. Na router nie wiemy jak wejść żeby sprawdzić ustawienia. a laptopy z wifi łączą się z siecia ale ciągle nie mogąuzyskać do niej dostępu
michalole
Dodano
18.04.2010 13:48:52
  • Veers 18.04.2010 13:59:32

    [quote=michalole]strassznie pomocni widze że wszyscy jesteście.[/quote] Ty nie przymierzając też nie jesteś pomocny - myślisz że tu same wróżki siedzą ? [quote=michalole]Nie ma instrukcji ani płyty.[/quote] Sprzęt też sobie namalowałeś ? A może pytasz czysto teoretycznie ? Pytam, ponieważ nie wyobrażam sobie jak wielkiego wysiłku trzeba wykonać, by spojrzeć na sprzęt który się posiada, i w sposób organoleptyczny rozpoznać markę (producenta) a przy odrobinie szczęścia - nawet konkretny model. [quote=michalole]adres 192.168.1.1 działa ale udostępnia pierszy ADSL modem.[/quote] Działa - bo to adres bramy domyślnej. [quote=michalole] Na router nie wiemy jak wejść żeby sprawdzić ustawienia.[/quote] Nie wiecie jak wejść - ale chcecie sieć konfigurować ... dziwne :^o To że się nie znacie - to jeszcze nie jest żadna ujma, ale to że podaje się wam wędkę, a wy nadal czekacie aż ryba sama wypłynie - to już po prostu szczyt lenistwa. [quote=michalole]a laptopy z wifi łączą się z siecia ale ciągle nie mogąuzyskać do niej dostępu[/quote] To że widać sieć WiFi - to nie oznacza że się można do niej podłączyć. Dlaczego ? Odpowiedź już podałem.

niestety takowa płyta nie jest w naszym posiadaniu. musimy znalez cinny chyba sposób na dostanie sie do tego routera
michalole
Dodano
18.04.2010 13:07:44
  • Veers 18.04.2010 13:41:53

    [quote=michalole]... musimy znalez cinny chyba sposób na dostanie sie do tego routera[/quote] Tak - musicie znaleźć instrukcję i ją przeczytać.

Nawet najbanalniejszy router, w pudełku - zawiera płytę z oprogramowaniem. Zainstaluj je i takim prostym sposobem dostaniesz się do zarządzania nim.
XanTyp
Dodano
18.04.2010 12:16:23
nie wiem czemu jest takie polaczenie. w każdym razie może źle się wyraziłem. wiec jeszcze raz. net przez adsl idzie do modemu. stamtąd sygnał jest rozdzielony na 2 komy po kablu i 3 wyjście jest do routera WiFi do ktorego nie moge się dostac. prawdopodobnie miał być udostępniany net przez niego. adres 192.168.1.1 nie działa gdyż otwiera się wtedy dostęp do pierwszego modemu. prosze wię co pomoc jak się dostac do tego wireless routera. czy możńa by się pozbyc tego pierwszego modemu wogóle na przykład?tak czy siak musi być jakis dostp do tego wifi. prunowałem nawet podłaćzyć tylko bezpośrednio pod niego przez kabel lapka ale i tak nie można był owejśc do niego
michalole
Dodano
18.04.2010 01:06:30
  • XanTyp 19.04.2010 02:20:42

    Zabiorę się do tego łopatologicznie, bo chyba inaczej się nie da.[quote=michalole]net przez adsl idzie do modemu. stamtąd sygnał jest rozdzielony na 2 komy po kablu i 3 wyjście jest do routera WiFi do ktorego nie moge się dostac. prawdopodobnie miał być udostępniany net przez niego. adres 192.168.1.1 nie działa gdyż otwiera się wtedy dostęp do pierwszego modemu.[/quote] Więc tak to wygląda, jak rozumiem? [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images47.fotosik.pl/285/d16419211f008e46.jpg[/IMG][/URL] Dlatego więc wklepywanie w desktopach adresu http://192.168.1.1 odsyła Cię do modemu, a nie do routera. Komputer wykonuje logiczne działanie, zgodne z zadanymi mu poleceniami. I łączy z modem. - - - Poprawna konfiguracja sieci powinna tak wyglądać: [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images39.fotosik.pl/281/80a03eab891d90bb.jpg[/IMG][/URL] gdzie wklepanie adresu http://192.168.1.1 sprawia, że pojawia się z miejsca okienko z prośbą o podanie loginu i hasła do routera.

[quote=michalole]znaczy sie takie samo ustawione raczej na riuterze jak i na karcie.[/quote]Raczej? I jakie masz zabezpieczenie ustawione na karcie? Dziwnie to brzmi.[quote=michalole]raczej poniewaz n ijak nie moge sie dostac do memu routera.[/quote]http://192.168.1.1[quote=michalole]internet jest podłaczony przez adsl do przewodowego routera.(...) i na trzecim wyjsciu jest podlaczony router bezprzewodowy[/quote]Router pod routerem? Po co te kombinacje?[quote=michalole]przy okazji co zrobic zeby przez te Wi\Fi połączenie udostepnic pliki tylko jednemu komputerowi. chodzi o to ze na 2 kompach ktore sa na kablu udosteoniane sa pliki miedzy soba ale chce zeby jeden z lapkow tez ogl miec do nich dosep.[/quote]Najpierw może dojdź do ładu z połączeniami, bo na razie to strasznie jakieś to pogmatwane. A potem zrób udostępnianie wybranych folderów i użyj do tego mapowania dysków. I zdanie od moda: [color=darkred]Prócz niezbyt czytelnej treści, sama składnia też pozostawia wiele do życzenia. Przyłóż się do niej nieco.[/color]
XanTyp
Dodano
18.04.2010 00:58:22
michalole
Dodano:
17.04.2010 23:52:34
Komentarzy:
15
Strona 1 / 1