Karta Motorowerowa = Polskie Prawo

Witam miesiąc temu stałem się szczęśliwym posiadaczem skuterka. No cóż niestety Polska Policja utrudnia mi jeżdżenie po „drogach” legalnie. Według Polskiego Prawa aby prowadzić motorower(50ccm) trzeba posiadać kartę motorowerową lub mieć 18 lat, żadnego z tych warunków nie spełniam.

O to moja historia:

Nie dawno byłem na policji zapytać się czy mogę zdać u nich, dostałem odpowiedź aby udać się do drogówki. Drogówka mi powiedziała ze do szkoły lub do Urzędu Miasta tam się wszystko dowiem, ci zaś odesłali mnie do nauki jazdy. U nich dostałem informacje aby udać się do WORD_u (Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego) wiec dzwonie do Katowic powiedzieli ze również nie organizują mam zadzwonić do straży miejskiej. Straż miejska odesłała mnie do Kuratorium Oświaty, a te już niestety ręce rozłożyło i mnie odesłało do miejsc wcześniej wymienionych. Wiec zapytam was co mam robić, ponieważ moja szkoła zaniedbała swój obowiązek?? Może proponujecie nagrać rozmowy i jeździć :P :P  ??

 

 

PS. Dowiedziałem się, że mogę zdać na własnym sprzęcie w Krakowie. Ale to jest jakieś 150km od mojego miejsca zamieszkania a bez karty jechać trochę strach szkoda kasy na mandaty :D

Odpowiedzi: 0

robootb
Dodano:
21.08.2006 23:15:55
Komentarzy:
0
Strona 0 / 0