Karta graficzna Radeon HD 3850 AGP

Witam serdecznie i proszę o poradę otórz posiadam kartę graficzną Radeon HD 3850 AGP i chciałem sobie pograć w kultową grę Wolfenstein Return To Castle i za każdym razem gra mi się zawiesza po jakimś czasie tz. na poczatku się wgrywa a po krótkim okresie po wgraniu zawiesza. Moje pytanie jest następujące czy ów karta powinła uciagnąć ów grę i dlaczego się gra ciągle zawiesza.

Odpowiedzi: 7

Być może nadal karta nie jest powodem problemów. Zauważ, że niektóre gry są tworzone tak, że niektóre (powtarzam się, ale mówi się trudno) karty nie będą ich obsługiwać. I już. Nie pamiętam teraz tytułu gry, o której właśnie myślę, ale jest na opakowaniu taka informacja, że z całej serii nVidii od 5700 do 8600 czy 8800 - akurat moja 7300GT nie będzie jej obsługiwać. Taki niefart. P.S. Nie "ów gra", lecz "owa gra". To tak tytułem poprawności gramatycznej ;)
XanTyp
Dodano
10.08.2009 01:43:21
Witaj UCHO a więc tak, mam w domu jeszcze jedna kartę Radeona 9600 HIS. Usunąłem wszystkie sterowniki karty graficznej ATI Radeon HD 3850 AGP i ją wymątowałem i zainstalowałem kartę Radeona 9600 HIS i wgrałem sterowniki w wersji 9.3 -i ów gra chodziła. Póżniej odinstalowałem kartę z slotu i zainstalowałem kartę ATI Radeon HD 3850 AGP bez wgrania sterowników (myślałem że będzie dobrze) ale niestety pojawił się komunikat: że są niezainstalowane sterowniki, po wgraniu sterowników i po uruchumieniu gry - gra niestety nie chodziła. Dodam jeszcze że pojawia sie błąd typu "GLW_StartOpenGL() - could not load OpenGL subsystem".
krzychumag
Dodano
09.08.2009 18:34:47
  • Ucho 10.08.2009 03:12:54

    [quote=krzychumag]Dodam jeszcze że pojawia sie błąd typu "GLW_StartOpenGL() - could not load OpenGL subsystem".[/quote] Bo nie wgrałeś sterów. Jeżeli gra wymaga OpenGL to musisz wgrać stery na nowo. Możliwe, że jest tak jak napisał [b]XanTyp[/b]. Jednak usuń jeszcze raz stery do czysta programem do deinstalacji sterów Nvidii i Radeona (nazwa ze łba mi wyleciała, ale znajdziesz w necie), potem restart, przeczyszczenie rejestru np. RegCleaner-em lub in., ponowny restart i wgraj stery na nowo. Można jeszcze sprawdzić ze starszą wersją sterowników. Nic to nie kosztuje (troszkę czasu), a często, gęsto pomaga.

Akurat ten błąd nie powinien mieć z grą nic wspólnego. Był w System ? I tylko ten ? A w Aplikacjach ? PS. Włącz jeszcze wywołanie BSOD-a (opis w [b]"przyklejonym"[/b] FAQ) aczkolwiek wątpię że coś to da. Jednak włącz i czekaj na zwiechę systemu.
Ucho
Dodano
09.08.2009 17:57:56
Witam serdecznie a więc spojrzałem w ten podgląd zdarzeń i ciągle mam taki komunikat: [img]http://img38.imageshack.us/img38/9453/kilu.jpg[/img]
krzychumag
Dodano
09.08.2009 17:18:09
Wymagania gry to :Pentium II 400, 128 MB RAM, karta graficzna: 3D 16 MB RAM, Win95 OSR2/98/Me czyli rozumiem że z twojego toku myślenia że ów gra nie pójdzie na tej karcie, co do Podglądu zdarzeń - to proszę napisz jak to sprawdzić. MOJA KARTA TO; Nazwa produktu Powercolor Radeon HD3850 512MB GDDR3 (256bit), AGP, TV&DualDVI, retail Producent Powercolor TUL Klasa produktu Karta graficzna Producent chipsetu ATI Technologies Typ chipsetu Radeon HD3850 Szyna pamięci 256-bitowa Rodzaj pamięci DDR III Zainstalowana pamięć wideo 512 MB Częstotliwość RAMDAC 400 MHz Taktowanie rdzenia 668 MHz/OC 750Mhz Taktowanie pamięci 1656 MHz/OC 1800Mhz Maksymalna rozdzielczość obrazu 2560 x 1600 pikseli Typ złącza magistrali AGP x 4 /x 8 Urządzenia wejścia / wyjścia wyjście TV Złącze zewnętrzne 2 x DVI-I Obsługiwane standardy • DirectX 10.1 • OpenGl 2.0 Cechy dodatkowe • HDCP • Shader Model 4.1 • ATI Avivo HD Video and Display Platform • Chłodzenie aktywne
krzychumag
Dodano
09.08.2009 14:51:35
  • Ucho 09.08.2009 16:23:18

    [quote=krzychumag]czyli rozumiem że z twojego toku myślenia że ów gra nie pójdzie na tej karcie[/quote] Źle rozumiesz. Na podstawie tych wymagań co podałeś to ta gra pójdzie nawet u mojej córki na kompie sprzed 10 lat. Podgląd zdarzeń: PPM na Mój komputer>Zarządzaj>klik na krzyżyk w lewym okienku przy Podgląd zdarzeń>klik na Sysytem. Wteddy w prawym okienku zobaczysz wszystkie błędy zaznaczone na czerwono. Szukaj takich z czasu zwiechy, kliknij 2x na taki błąd to wyświetli Ci szczegóły co go spowodowało. Możesz też kliknąć po lewej na Aplikacje, a nie System, to Ci po prawej wyświetli ew. błędy spowodowane przez programy.

Witam serdecznie co do instalacji to nie było żadnych problemów z instalowaniem gry. Zauważyłem też że mam użycie procesora 100% - używam HOTFIXA - Drivera 9.7 i niestety mam duże wrażenie że to wina sterownika - czy to jakoś idzie sprawdzić - i czy ów karta sie nadaje do tej gry.
krzychumag
Dodano
09.08.2009 14:31:36
Wina nie musi leżeć tylko po stronie karty. Nie miałeś problemów z instalacją gry?
XanTyp
Dodano
09.08.2009 14:04:49
  • Ucho 09.08.2009 14:36:01

    [quote=XanTyp]Wina nie musi leżeć tylko po stronie karty[/quote] No właśnie. I skąd ten pomysł, że to akurat karta ? Wymaganie gry sobie sprawdź w jej opisie, w necie choćby. Natomiast sprawdź w Podglądzie zdarzeń na błędy. Tam coś powinno być.

krzychumag
Dodano:
09.08.2009 12:10:22
Komentarzy:
7
Strona 1 / 1