Kalkulator w C#

Zapraszamy do komentowania artykułu: Kalkulator w C#.

Odpowiedzi: 5

na dziendobry: metoda Focus() nie mówi o tym czy kontrolka jest wybrana tylko ustawia focus na kontrolkę - do tego pierwszego służy property TextBox.Focused. po drugie zamiast wydziwiać z textboxem (enabled=false, backcolor=white) proponuje używać locked=true...
Komentarz
Dodano
30.08.2006 18:24:18
Mam jeszcze jeden ciekawy blad: wybieramy cyfre/liczbe i zmieniamy znak na minus, dopisujemy kolejna cyfre i znowu zmieniamy znak, tym razem na plus i tutaj nagle wyswietlana liczba w txtWynik zmniejsza sie o (wybrana cyfra/liczba w pierwszej fazie * 2) a przeciez zmieniamy tylko znak. I do tego na razie nie doszedlem "dlaczego tak" ale widac ze zaczynam zabawe z C# :)
Komentarz
Dodano
28.08.2006 01:38:15
C# dopiero poznaje i miedzy innymi z kursu tutaj zamieszczonego ale ten przyklad nie jest jakis super... Uruchamiajac cmdWynik_Click powodujemy cmdKropka.Enabled = false; jednak pozniej juz tego nie zmieniamy wiec powtorne urzycie cmdKropka nie jest mozliwe. Nalezaloby dopisac do pokazznaki() linijke: cmdKropka.Enabled = true; Autor poswiecil sporo estetyce i niezawodnosci ale pomimo ze tylko kilka razy uruchomilem pisana aplikacje to wylapalem cos takiego: po wprowadzeniu liczby, wybraniu dzialania, wprowadzeniu liczby i wybraniu "=" mozemy ponownie wprowadzic liczbe jednak nie mozemy wybrac dzialania tzn teoretycznie tak ale aplikacja wykona "=" z dzialaniem zapamietanym przy pierwszym dzialaniu. Ja widze przynajmniej dwa sposoby rozwiazania tego malego niedopatrzenia.
Komentarz
Dodano
28.08.2006 01:20:04
Szczerze, to mi też się ten artykuł nie podoba. Ale był to pierwszy program jaki kiedykolwiek napisalłem w C# i w .NET, więc proszę o wyrozumiałość. btw oczywiście, że chodzi o TextBox a nie EditBox
Komentarz
Dodano
17.06.2006 14:30:12
Szczerze mówiąć, to chyba najgorszy tutek z tutejszych. Po pierwsze - mam wrażenie, że to można zrobić znacznie prościej i szybciej (program straaasznie "muli" u mnie), autor dziwnie kręci, prawie nie komentuje kodu, stosuje jakieś praktyki i nie wyjaśnia ich zasadności, itp. p.s. konia z wozem temu kto mi znajdzie kontrolkę EditBox w VC#2005EE :> Ja to zrobiłem na TextBox'ie.
Komentarz
Dodano
17.06.2006 01:23:51
CentrumXP.pl
Dodano:
17.06.2006 01:23:51
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1