jeszcze raz to okienko logowania..

Witam serdecznie wszystkich użytkownikow.. Kiedyś mialem z tym problem ale jakoś sobie poradziłem.. W sieci powiedzmy, że sa 3 komputery, na kazdym winxp sp2 Dom (zaawansowane udostepnianie) xeL (proste) Palac (proste) I teraz tak: Gdy chce wejsc na kompa Dom - przegladac pliki to mnie wpuszcza bez z niczego, i moge przegladac te foldery ktore sa ustawione na tamtym kompie dla uzytkownika [b]wszyscy[/b]. Nie pojawia mi sie okienko logowania, nie rozumiem czemu. Gdy wchodze na Palac okienko logowania wyskakuje i prosi o login i pw: [img]http://www.xel0s.w-j.pl/siec/1.jpg[/img] Co trzeba zrobić na moim lub na tamtym kompie, żeby to okienko wyskoczyło?:P

Odpowiedzi: 8

Szkoda ze teraz mi powiedziales jak juz do tego doszedlem ;)) Hehe, mozna zamknac. Dzieki, za niepomoc^^
xeL
Dodano
29.07.2007 20:51:32
No to chyba normalne, że sie pojawia, bo hasła na obu komputerach dla tego samego użytkownika są różne, i musisz wpisać poprawne.
wojtt
Dodano
29.07.2007 18:32:29
Dobra, ogarnąłem to, już wszystko wiem^^ Podziele sie z wami, zaczneimy wszystko od poczatq... Pierwszy komputer-[b]x1[/b] (udostepnianie zaawansowane) Drugi komputer-[b]y2[/b] (udostepnianie proste) Przyjmujemy, że: ---> komputer [b]x1[/b] udostepnia folder ''mp3'' komputerowi [b]y2[/b] dla uzytkownika [b]''kwiatek''[/b] ---> komputer [b]x1[/b] udostepnia folder ''filmy'' komputerowi [b]y2[/b] dla uzytkownika [b]''kwiatek''[/b] ---> na komputerze [b]x1[/b] jest użytkownik o nazwie [b]''pionek''[/b] i o hasle [b]''123'' (administrator)[/b] ---> na komputerze [b]x1[/b] jest uzytkownik o nazwie [b]''kwiatek''[/b] i o hasle [b]''krzeslo'' (konto z ograniczeniami)[/b] ---> na komputerze [b]y2[/b] jest uzytkownik o nazwie [b]''qq''[/b] i o hasle [b]''low''[/b] ---> na komputerze [b]y2[/b] jest uzytkownik o nazwie [b]''kwiatek''[/b] i o hasle [b]''idiota''[/b] Aby przy wchodzeniu na komputer [b]x1[/b] pokazywalo sie '[b]'okienko logowania*''[/b], musi byc spelniony warunek: ---> na komputerze [b]x1[/b] i na [b]y2[/b] musza byc uzytkownicy o takiej samej nazwie i o roznym hasle, np.: * [b]x1[/b]: uzytkownik o nazwie [b]''kwiatek''[/b] i o hasle [b]''krzeslo''[/b] * [b]y2[/b]: uzytkownik o nazwie [b]''kwiatek''[/b] i o hasle [b]''idiota''[/b] Natomiast, gdy: ---> na komputerze x1 i na y2 sa uzytkownicy o takiej samej nazwie i o takim samym hasle, np.: * [b]x1[/b]: uzytkownik o nazwie [b]''kwiatek''[/b] i o hasle [b]''krzeslo''[/b] * [b]y2[/b]: uzytkownik o nazwie [b]''kwiatek''[/b] i o hasle [b]''krzeslo''[/b] - nie zostanie wyswietlone ''okienko logowania*'' - wejdziemy na komputer [b]x1[/b] z komputera [b]y2[/b] i bedziemy mieli dostep do udostepnionych folderów dla komputera y2 (mp3/filmy) Mam nadzieje ze rozumiecie:) pozdrawiam xeL
xeL
Dodano
29.07.2007 17:29:06
[img]http://www.xel0s.w-j.pl/siec/2.jpg[/img] Ale wydaje mi sie ze to jest spieprzone cos na drugim kompie, bo ja nic na tym nie zmienialem (na moim kompie), a pare tygodni temu bylo wszystko wporządq..
xeL
Dodano
29.07.2007 14:59:06
NO to masz to okienko czy nie, bo już sie pogubiłem. Pomimo tego ze w Panelu sterowania -> konta uzytkownikow, konto Gość jest wyłączone, sprawdź jak wygląda (zaptaszone czy nie) pole w Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Zarzadzanie komputerem -> Uzytkownicy i grupy lokalne -> Użytkownicy -> Gość -> Konto jest wyłączone.
wojtt
Dodano
29.07.2007 14:38:17
No ale dalej nie mam właczonego konta goscia, a po okienku ani sladu.. :(
xeL
Dodano
29.07.2007 14:15:13
Nie, ale kiedyś nie miałem i było to okienko..
xeL
Dodano
29.07.2007 13:07:21
  • wojtt 29.07.2007 13:12:54

    [quote=xeL]Nie, ale kiedyś nie miałem i było to okienko..[/quote] Było dlatego, bo nie miałeś.

Masz właczone konto gościa ??
Żółty
Dodano
29.07.2007 12:56:46
xeL
Dodano:
29.07.2007 12:32:59
Komentarzy:
8
Strona 1 / 1