Jeden wielki problem z Vista rc2 5744

Witam , odkad postanowiłem w koncu wgrac Viste rc2 mam powazne problemy .

Po 1....: po zainstalowaniu sterowników dzwiekowych poprzez windows update wykrywa mi niezgosnosc sterowników

Po 2.....: po zainstalowaniu sterów gradficznych ( Radeon x1600pro) stała sie dziwna rzecz, otóz po zrestartowaniu kompa obraz na monitorze zanikł obraz , zwęził się,  wyskoczył jakis dziwny komunikat nadawany przez monitor!!!!!!

                                                                                                  bunteil bereik

                                                                                               H 97.1    V 90,1

poza tym po zainstalowaniu tych sterowników nie można przełaczyc monitora w stan uspienia

wyskakuje ciagle wiadomosc na monitorze no signal

po ponownym zainstalowaniu visty działa normalnie, ale juz nie instalowałem sterów do grafiki, niestety monitor dalej nie przechodzi w stan uspienia i zostaje ów komunikat

zainstalowane sterowniki ze strony ati.com zarówne te ktore maja 103mb jak i te ktore maja cos około 40 mb

pomózcie bo mi juz ręce opadają

czy to moze byc wina samej karty ?? ja wykluczam taką opcje..... ale kto wie

po zrestartowaniu biosu dalej to samo.................

plyta a8n-sli premium

Help........

Odpowiedzi: 2

Witam Serdecznie.

 

Mam podobny problem na karcie Radeon x1600xt.. Vista instaluje sie bardzo ladnie, w pewnym momencie konczy dogrywac pliki robi sobie restart i to jest ostatni obraz jaki widze. Uruchamia sie od nowa, w pewnym momencie monitor przestaje dostawac sygnal.

 

Tyle.. Nie wiem co sie dzieje, nie wiem jak sobie poradzic z problemem.. Nic sie nie da zrobic poniewaz zjawisko pojawia sie na defoultowych sterach Visty - nie jestem nawet w stanie ich przeinstalowac np. na DHZero .. Zero obrazu ..

Przez F8 rowniez nic sie nie da zrobic..

Tryb VGA, Safe Mode -> Nic !! 

Dysponuje takim oto monitorkiem "Nfren":

Moj Monitor

 

Gdyby ktos z was wiedzial co jest grane, bardzo bym prosil o pomoc.

 

Serdecznie Pozdrawiam. 

Stabilo
Dodano
03.12.2006 23:12:12

Hej

Ad.1. A jaką masz kartę dźwiękową? Vista zasadniczo nie obsługuje kodeków AC'97, karty na nich oparte (niemal wszystkie wbudowane w płytę) nie będą działać w Viscie 64-bitowej a w 32-bitowej działać z ograniczonymi możliwościami (np. tylko dzwięk stereo zamiast 5.1 itd.). Taką informację znalazłem na stronach firmy Asrock, jest tam też taka tabelka przedstawiająca które układy dźwiękowe Vista obsługuje a któte nie. http://www.asrock.com/news/vista-01.html#gfx 

Ad.2. Najwyraźniej drivery ATI nie udały się producentowi, na różnych forach parę osób skarżyło się na złą pracę pod Vista komputerów z kartami ATI Radeon. Niedługo jednak Vista wejdzie na rynek i wtedy odpowiednie drivery się pokażą.

Speedy13
Dodano
11.11.2006 02:28:17
  • bobsley6 11.11.2006 10:49:36

    Co w takim razie dzieje sie z monitorem dlaczego nir przechodzi w stan uspienia tylko widnieje wciaz napis No Signal... ?? przypominam ze stało sie to po zainstalowaniu sterownikow a po ich odinstalowaniu dzieje sie dalej to samo.....

  • Anathema 11.11.2006 15:09:29

    <P>Speedy 13 napisał:</P> <P><BLOCKQUOTE><div>Vista zasadniczo nie obsługuje kodeków AC'97, karty na nich oparte (niemal wszystkie wbudowane w płytę) nie będą działać w Viscie 64-bitowej a w 32-bitowej działać z ograniczonymi możliwościami (np. tylko dzwięk stereo zamiast 5.1 itd.) </div></BLOCKQUOTE></P> <P>Taaaaa, jasne.</P> <P>Norbert, spróbuj zainstalować <A href="http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&amp;PNid=23&amp;PFid=23&amp;Level=4&amp;Conn=3&amp;DownTypeID=3&amp;GetDown=false#AC">te</A> sterowniki do dzwięku. Co do grafiki to ciężko stwierdzić. Mnie osobiście te sterowniki nie sprawiły problemów, choć wiele osób na nie narzeka. Co do monitora to sprawdź w BIOS'ie czy opcje związane z APM masz dobrze ustawione (np. VGA Save itp.).</P>

bobsley6
Dodano:
11.11.2006 01:58:33
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1