Jakieś fajne logiczne zagadki czy coś takiego

Usunięto mi tamten super topic to zrobiłem nowy

Odpowiedzi: 13

Jes 5 domów kaźdy w innym kolorze.W kaźdym domu mieszka cxzłowiek innej narodowości.Kaźdy pije napój, pali inny gatunek papierosów, hoduje inne zwierze.
Pytanie : Kto hoduje rybę?
Pomoc
Anglik mieszka w czerwonym domu
Szwed ma psa
Duńczyk pije herbate
Zielony dom stoi na lewo od białego domu
Posiadacz zielonego domu pije kawe
Palacz "Pall Mall" hoduje ptaszka
Człowiek mieszkający w środkowym domu pije mleko
Mieszkaniec źółtego domu pali papierosy "Dunhill"
Norweg mieszka w pierwszym domu
Palacz Marlboro mieszka obok człowieka który posiada kota
Człowiek który hoduje konia mieszka obok palacza Dunhill
Palacz papierosów Winfield Pije piwo
Norweg mieszka obk niebieskiego domu
Niemiec pali Rothmans
Palacz Marlboro ma sąsiada który chetnie pije wode.


Zagadkę wymyślił Einstein.Twierdził źe 98% nie jest w stanie jej rozwiązać.Tekst nie zawiera tricków, wszystko jest czystą logiką.
BrzozA
Dodano
04.10.2003 09:29:43
Pawek zastanawiam sie dlaczego na to odpowiedzasz bo przecierz juz na to pytanko odpowiedałes :? :? :?
mefisto_k
Dodano
02.10.2003 00:11:31
Odpowiedź do 3 zarówki. Jak najbardziej uczciwie.

Włączsz 2 przełaczniki, czekasz dłuzszą chwile, wyłaczasz jeden i wchodzisz do drugiego pokoju:

:arrow: Zapalona źarówkę zapala właczony przełacznik
:arrow: ciepła (zgaszoną) źarówkę zapala wyłacznik, który wyłaczylismy tuz przed przejściem do drugiego pomieszczenia
:arrow: zimną (zgaszoną) źarówkę zapala nie ruszany w ogóle przez nas przeacznik.
Pawek
Dodano
02.10.2003 00:04:20
Odpowiedź do 3 zarówki. Jak najbardziej uczciwie.

Włączsz 2 przełaczniki, czekasz dłuzszą chwile, wyłaczasz jeden i wchodzisz do drugiego pokoju:

:arrow: Zapalona źarówkę zapala właczony przełacznik
:arrow: ciepła (zgaszoną) źarówkę zapala wyłacznik, który wyłaczylismy tuz przed przejściem do drugiego pomieszczenia
:arrow: zimną (zgaszoną) źarówkę zapala nie ruszany w ogóle przez nas przeacznik.
Pawek
Dodano
02.10.2003 00:04:20
zagadka a o to zagadka:
ŚRODEK PORANKA????? no jestem ciekaw czy któśz was odppwie na tą zagadke jak do jutra któś nie zgadnie to powiem odpowiedź :wink: :wink: :wink: :wink: :lol: 8)
mefisto_k
Dodano
01.10.2003 23:53:54
zagadka a o to zagadka:
ŚRODEK PORANKA????? no jestem ciekaw czy któśz was odppwie na tą zagadke jak do jutra któś nie zgadnie to powiem odpowiedź :wink: :wink: :wink: :wink: :lol: 8)
mefisto_k
Dodano
01.10.2003 23:53:54
trzeba rzeczywiscie niemiec corobic zeby bawic sie w takie rzeczy...
UPDATE: Ja tez pomoge.

Trzy Zarowki.

W jednym z pokojów są trzy źarówki, w drugim zaś trzy przełączniki. Wiemy, iź jednej źarówce odpowiada dokładnie jeden przełącznik (opisany on/off). W jaki sposób moźesz dowiedzieć się, który przełącznik odpowiada której źarówce, wchodząc do jednego pokoju tylko raz?

Uwaga: z jednego pokoju nie moźesz zaglądnąć do drugiego, nie moźesz teź poprosić kolegi, nie masz telefonu komórkowego, kamery, dziury w ścianie, peryskopu i co tam Ci jeszcze na myśl przyjdzie w pierwszych 10. s. po przeczytaniu zagadki...

wzialem to z tej stronki http://www.mimuw.edu.pl/~radek/problems/ sa tam tez rozwiazania ale badzmy uczciwi 8)
gieras
Dodano
01.10.2003 22:46:31
Jakiś zakompleksiony nieudacznik chciał zaznaczyć swoją obecność. Udało mu się, ale my się nie poddamy :!: :!:

Trzy szkoły średnie – im. Waszyngtona, Lincolna i Roosevelta – uczestniczyły w zawodach sportowych. Kaźda szkoła wystawiła po jednym zawodniku w kaźdej konkurencji. Zuzanna, uczennica szkoły im. Lincolna, siadła na trybunie, by dopingować swego chłopaka, mistrza szkoły w pchnieciu kula. Gdy Zuzanna wróciła do domu, ojciec spytał, jak wypadła ich szkoła.
"Pchnięcie kula wygraliśmy", powidziała Zuzanna, "ale szkoła im. Waszyngtona wygrała cały miting. Zdobyli w sumie 22 punkty, a my i szkoła im. Roosevelta po 9."
"Jak były punktowane konkurencje?" zapytał ojciec.
"Nie pamiętam dokładnie", odpowiedziała Zuzanna, "ale zwycięzca dostawał pewną liczbę punktów, za zajęcie drugiego miejsca było mniej punktów, a za trzecie – jeszcze mniej. Liczby punktów były takie same w kaźdej konkurencji". (Przez "liczbę" Zuzanna rozumie oczywiście liczbe naturalną.)
"Ile było wszystkich konkurencji?"
"Ojej, Tato, nie wiem. ja ogladałam tylko pchnięcie kulą."
"Czy był skok wzwyź?" zapytał brat.
Zuzanna potwierdziła.
"Kto go wygrał?"
Tego tez nie wiedziała.
Choc wygląda to niewiarydodnie, podane wyzej informacje pozwalaja odpowiedzieć na ostatnie pytanie. Która szkoła wygrała skok wzwyź?
Pawek
Dodano
01.10.2003 22:43:49
nie chce mi sie kopiowac zagadek wiec macie stronke: http://republika.pl/k_sidorczuk/zagadki.htm
mlodys
Dodano
01.10.2003 22:36:48
ta zagadke juz dawałem wczesniej , ktos ja probowal rozwiazac ale chyba mu sie nie udalo
mlodys
Dodano
01.10.2003 22:34:43
da sie powtorzyc
pbartek
Dodano
01.10.2003 22:28:49
eh tamtego topicu nie da sie powtorzyc , po co ktos to wszystko kasowal?? :evil: :twisted:
mlodys
Dodano
01.10.2003 22:03:10
na przykład
Spotyka się dwóch matematyków, starych znajomych, którzy dawno się nie widzieli. Pierwszy pyta się drugiego:
– Co u Ciebie słychac?
– Oźeniłem się i mam trzech synów...
– Tak? A w jakim wieku?
– Iloczyn ich lat wynosi 36.
– To dla mnie za mało informacji....
– Suma ich lat wynosi tyle, ile jest okien w tej kamiennicy (tu wskazał na kamiennicę, przed którą stali ...).
– Dalej nie wiem, ile maja lat.....
– To powiem Ci jeszcze, źe najstarszy ma niebieskie oczy.
– Aha, to juź wiem."
Pytanie brzmi: ile lat mają synowie matematyka?
pbartek
Dodano
01.10.2003 21:29:41
pbartek
Dodano:
01.10.2003 21:22:40
Komentarzy:
13
Strona 2 / 2