Jaki program do katalogowania folderów?

Witam! Pilnie poszukuję programu do katalogowania folderów (nazw) tak bym mógł np. wykorzystać nazwy folderów w arkuszu Excela - jak dotąd znalazłem jedynie programy, które kataloguję pojedyncze pliki - co polecacie?

Odpowiedzi: 4

Wielkie dzięki za pomoc - działa dokładnie tak jak chciałem :) extra :)
mogadisz
Dodano
23.08.2007 17:35:46
OK, zrobione. Trochę grzebania w necie bo w skryptach nie jestem tak obcykany, ale się udało. Wklejasz ten kod do pliku tekstowego i zapisujesz jako [i]nazwa_pliku[/i].vbs [code]set objFSO = CreateObject("Scripting.FileSystemObject") StartFolder = InputBox("Podaj ścieżkę do folderu","Foldery") Set Folder = objFSO.GetFolder(StartFolder) Set objExcel = CreateObject("Excel.Application") objExcel.Visible = true Set objWorkbook = objExcel.Workbooks.Add() Set objWorksheet = objWorkbook.Worksheets(1) i = 1 For Each Subfolder in Folder.SubFolders objExcel.Cells(i,1).Value = Subfolder.Name i = i + 1 Next[/code]
pulkownik
Dodano
23.08.2007 15:13:24
Dokładnie tak: - mam np. folder "Użytkownicy" gdzieś na jakimś dysku - w folderze "Użytkownicy" są foldery dla różnych osób np. "Jan Kowalski", "Adam Nowak" itp. itd. - jest ich dość sporo i kopiowanie nazw zajęłoby dużo czasu - w każdym folderze "Jan Kowalski", "Adam Nowak" itp. itd. są albo inne foldery albo pliki albo i to i to I teraz: - chcę mieć (najlepiej w Excelu) listę tylko z nazwami folderów (imię i nazwisko) - nie interesuje mnie co jest w środku - chodzi o wylistowanie wszystkich nazw folderów w jednym folderze
mogadisz
Dodano
23.08.2007 13:44:30
A mógłbyś napisać do czego dokładnie tego potrzebujesz? Chcesz wrzucić do excela wszystkie katalogi znajdujące się na dysku twardym czy tylko wybrane. Mają być same nazwy katalogów czy razem z tym co się w nich znajduje.
pulkownik
Dodano
23.08.2007 13:18:44
mogadisz
Dodano:
23.08.2007 12:25:10
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1