jaka plyta pod athlona

potrzebuje jakas plyte pod athlona 1600+,zastana wialem sie nad msi266a

Odpowiedzi: 20

ECS K7S5A Jest tania i bardzo wydajna! hmmmm, ani razu źadna gierka mi sie nie zawiesiła, wszystko działa sprawnie i bez problemowo... Pozdrawiam
Anonymous
Dodano
29.05.2002 18:19:47
Mam Athlona 1700+ i miałem ECS K7S5A. Moźna to jakoś przeźyć pod warunkiem, źe komputer Ci się włącza!!!!!!!. Wszystkie peryferia miałem podłączone do jednej listwy zasilającej. Gdy jej nie wyłączałem komp uruchamiał się bez problemów a po wyłączeniu listwy komp włączł się do momentu po liczeniu RAMu, a potem kursor w lewym górnym rogu tylko wqrwiał. Twardy reset i po pytaniu "czy uruchomić w trybie normalnym" WSZYSTKO chodziło. SPRAWDZŁEM INNY EGZEMPLARZ PŁYTY – to samo. teraz mam SOLTEK SL–75DRV4 i narazie chodzi.
Schmit
Dodano
18.05.2002 18:09:44
Ja ma Athlona 1,3GHz ESC K7S5A i jest niezle na razie to mi sie zawiesza jedynie tylko w 1 gierce FIFA 2002. Moze to wina karty graficznej , a nie pricka czy plyty.
ja12
Dodano
17.05.2002 14:34:12
do Pana Re
Qrwa, jaki Ty jestes płytki i łaciną machasz jak łyźką w zupie. Gratuluję Ci bezmuzgowia i w ogóle Twojego wyczucia i poczucia co jest forum a co pogawędkami na posranym progu przy monopolowym w Twojej wsi.
Spadaj z tego forum, bo na niczym się nie znasz.
Anonymous
Dodano
25.04.2002 14:56:04
A ja mam płytę JetWey'a z chipsetem Via KT266A i AMD1700+ i ani XP ani źadna gra 3d mi sie ani razu nie zawiesiła....a koszt tej płyty to ok.400zł....polecam....pozdrowionka!!
Anonymous
Dodano
23.04.2002 10:54:13
A ja mam MSI K7T Turbo Limited Edition i Durona 1000 i zero problemow. Do podkrecania plyta idealna. Sprawdzalem na stronach z overlockingiem i sie potwierdzilo. Polecam!
Anonymous
Dodano
02.04.2002 10:45:05
Mam AMD Athlon 1800+,i nie polecam ECS,Minta bo miałem z nim same problemy,z biosami itp..Z płyt do 450zł polecam Shuttle DOT – Ak 312 KT 266A,jest to nowa płyta pod AMD XP+ na 266A z niej jestem bardzo zadowolony niemam źadnych pr oblemów, no i mam przedewszystkim Win XP PRO z którym niemam źadnych problemów na tej płycie .Mam juź2 MIeś. i nigdy się anij razu nie zawiesił,ani pod grami ani pod innymi progr.Naprawde szczeźe polecam!!!
Pozdrawiam wszystkich:–))
Anonymous
Dodano
31.03.2002 13:35:38
Aha flash24
zakładam źe chłodzenie chipsetu, procka i karty grafiki masz dobre, niewadliwe!!!
Anonymous
Dodano
05.03.2002 19:27:30
Flash24 dla twojej wiadomości chcę powiedzieć ci, źe twoje resety wcale nie muszą, nie moźe powiem inaczej NIE SĄ z przyczyny procka.
Twój problem moźe być spowodowany tym źe masz jakieś wadliwe lub po prostu za stare drivery do tej gry spróbuj wymienić drivery od karty grafiki polecam: 27.51 lub 23.11 zainstaluj najnowszy Via service pack v.4.37a (to jest bardzo waźne nawet waźniejsze od driverów grafiki). Jeśli to nie pomoźe to prawdopodobnie wadliwa płyta!!!
Jeśli będziesz wymieniać płytę główną to radziłbym ci wymienić na: Abit KG7R lub Asus A7v266 bądź teź coś z Microstara. Jetem przekonany źe twoje problemy z wieszaniem sprzętu skończyłyby się. Sam przeźyłem to samo kupiłem ECS–a K7S5A i to samo z tą tylko róźnicą źe u mnie wieszał się przy kaźdej grze :))).

p.s. jeśli chcesz dowiedzeć się więcej szczegółów to pisz lagier13@go2.pl

pozdrawiam
Lagier
Anonymous
Dodano
05.03.2002 19:19:40
rebercie z radomia narazie. Spierdalaj do swojej zadupia.
Anonymous
Dodano
05.03.2002 18:18:35
Moze moje ksywka to ksywka kogos innego, kogo nie nie lubisz, ale Robercie z radomia. Jestes troche dziwyny.Bo ja na to forum przyszedlem wymienic opinie , a ty sie troche dopierdalasz. Nie znasz mnie wiec nie mozesz nic o mnie powiedziec. Ale widze, ze zalezy tobie na tym. Ogolnie to spierdalaj, wracaj do swojego kurwimiasta i *** z toba. Aha Radom to chujowo.
Anonymous
Dodano
05.03.2002 12:14:50
Powiem krotko mam Athlona 1800XP płyta GIGABYTE GA–7VTXE+ czyli ta bez LAN–u czyli wszystko bylo by ok gdyby nie to ze proba odpalenia np.MOHA zawsze konczy sie zrestartowaniem kompa
Takźe na Twoim miejscu zastanowiłbym sie nad Athlonem powaznie a juz napewno nad XP (starsze były lepsze)
Jak juz zdecydujesz sie na Athlona to kup ECS przynajmniej nie bedzie Ci szkoda jak wywalisz kompa przez okno:–)
Anonymous
Dodano
05.03.2002 04:20:11
RE.. to ty jestes zupelnie normalny jakis.. ja np., tesz bylem z boku, we wlasnych myslach, grupy mnie zawsze odstraszaly bo myslalam inaczej.. ale nie uwazam sie z tego powodu za pempek swiata. I ja jeszcze do tego wszystkiego jestem leworeczny
Anonymous
Dodano
04.03.2002 13:11:44
Pod Athlona polecam płytę MSI K7T266 PRO2. Stabilna jak skała i szybka jak Schumacher. A pozatym ma parę ciekawych bajerów jak choćby smartkey i program do podkręcania z poziomu windowsa.
Anonymous
Dodano
03.03.2002 19:29:09
Która płyta jest lepsza Abit KR7A RAID czy Asus A7V266–E ???
Pozdro...
Damian
Dodano
03.03.2002 16:36:50
Bhaaaaaaaa ale bezsensu. Duch re to było głupie.
Anonymous
Dodano
03.03.2002 10:18:48
JAki suchar. Duch re walnęłeś taki suchar.
Anonymous
Dodano
02.03.2002 13:33:07
nie mowie i nie chce mowic ze jestem geniusz czy cos... ja juz jako dziecko myslalem o rzeczach, o ktorych myslec nie musialem. mialem nieco inne spojrzenie na swiat niz moi rowiesnicy – nie mowie ze bylem od nich MADRZEJSZY. ja bylem inny... gdzies z tylu gdzies z boku, gdzies na koncu...
Anonymous
Dodano
02.03.2002 12:07:41
Do Re!!

Sorry moźe i trochę przesadziłem ale myślę źe trochę za ostro i wyraziłeś się o Athlonie.

Co do twojej wypowiedzi:
Mówisz źe Athlon wiesza się o 2,5 raza częściej od P4. Zgadza się tak, ale tylko w przypadku jeśli będziesz stosować takie chłodzenie jak przy Pentiumie. Jak wiadomo procesory AMD wydzielają więcej ciepła niź procki Intela, mocniej się nagrzewają, a co za tym idzie moźgą częściej się wieszać jednak gdy zastosujemy wydajniejsze chłodzenie to temp. spada jak i zwisy nie będą się zdarzać. Osobiście mam Athlona 1000Mhz i nie pamiętam źeby kiedykolwiek mi zawisł tak od sobie (jak wogóle kiedys mi zawisł). Temp. procka waha się między 45 – 50 st. Celsjusza.
Mówiłeś źe Athlon jest wolniejszy, a Pentium szybszy i tu równieź się z tobą nie zgadzam. Pentium owszem jest szybszy ale tylko w gierkach 3d jeśli chodzi o aplikacje systemowe, obróbka filmów, grafiki itd. itp. to niestety muszę ci powiedzieć źe Athlon wypada o niebo lepiej od Pentiuma.
Przeprowadź sobie "głupi" teścik za pomoca prostego programiku SiSoft Sandra 2001te to zobaczysz.
Weź pod uwagę równieź fakt iź przy Pentiumie IV zazwyczaj stosowane są duźo, podkreślam duźo szybsze pamięci RIMM podczas gdy przy Athlonie co najwyźej DDRAM. Jest to bardzo waźne poniewaź komunikacja między prockiem–chipsetem–pamięcią jest duźo szybsza i Pentium moźe być wolniejszy a w testach wypadnie lepiej poniewaź ma szybszą pamięć. Między innymi dlatego jest on szybszy w grach 3d gdzie nie tylko jest waźna szybkość procka ale równieź pamięci. Jeśli jednak przetestujesz Pentiuma w teście wyłącznie procesora (np.: CPU benchmark SiSoft Sandra) to gwarantuję ci źe wypadnie on gorzej od Athlona...

Nie chcę ci juź podawać więcej argumentów bo nie ma to sensu i byłoby za duźo pisania ;).

Ach i co do płyt głównych to gwarantuję ci, źe jesteś w błędzie!

Nie mam zamiaru się z tobą spierać bo napewno niczego tym nie osiągniemy jednak bez urazy ale mógłbyś najpierw trochę głębiej przemyśleć sprawę albo w ogóle nic nie pisać (mam na myśli "Athlon to gówno"). Inni to samo mogliby napisać o PIV.
Ja jednak to tych innych nie naleźę i szanuję testy, przekonania, rację innych. Sam zaś zostaję przy AMD Athlon!

Pozdrawiam
Lagier
Anonymous
Dodano
01.03.2002 18:40:00
Lagier. Zaczne spokojnie, a potem zobaczymy. Szczegóły są niewaźne, liczy się efekt końcowy, a więc oleje zbędne definicje. Mam W chacie Pentium 4 , Athlona 4. Obojętnie , jaką konfikuracje się przyjmie, to i tak Pentium wychodzi lepiej. Nie moźesz temu zaprzeczyć. Nie pisz , źe taka i tak płyta ma wydajność taką i taką. Praktyka wykazuje jedno Athlon jest gorszy. MOźe szybkością dorównuje w niektórych bajerach.. NP. Delphi . Ale giery to i tak jest troche w tyle. Aha częściej się wiesza. Dokładnie o 2,45 raza. Nie zaprzeczysz temu. I jeszcze jedno Kumpel ma Athlona i tak samo. I znowu jeszcze jedno – moźe Athlon nie jest gównem, ale na pewno nie jest o niebo lepszy od Pentiuma, a nawet gorszy. Bo niby cena rekompesuje wieszki i źe tak się wyraźe gruboskórność, ale mam dosyć pracy przerywanej co pewien czas resetami.

Nara
Anonymous
Dodano
01.03.2002 14:08:17
Anonymous
Dodano:
25.02.2002 19:56:50
Komentarzy:
20
Strona 1 / 2