Jaką kartę grafiki?

Witam. Parametry mojego pc to: Typ procesora AMD Athlon 64, 1800 MHz (9 x 200) 3000+ Nazwa płyty głównej Epox EP-9NDA3I (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio, LAN) Pamięć fizyczna 1024 MB (DDR SDRAM) Karta wideo RADEON 9550 (128 MB) Chciałbym trochę podciągnąć parametry pod kątem gier tj dokupić 1gb ramu, i zmienić kartę grafiki tylko na taką która dawała by wymierną poprawę, ale nie wychodziła za bardzo "przed szereg" ponieważ komputer ma juz kilka wiosen i niebawem trzeba będzie go wymienić. Zdaje sobie sprawę że na gta4 to na tym nie pogram ale może ostatnie NFSy i Call of Duty pociągnie po wymianie karty na lepszą, a może się mylę? Czy warto inwestować w lepszą kartę? Jeśli tak to jaką polecacie?

Odpowiedzi: 2

@Dionizy - nie wiem czy wiesz czy aktualne czy nie - ale wiedz że to co dobre dla ciebie - nie musi być dobre dla kogoś innego. Na twoim przykładzie: zapomniałeś dodać że do karty zaproponowanej przez ciebie należy dokupić albo a) młotek (inaczej nie da się jej włożyć w płytę główną pytającego) b) płytę główną, procesor i być może pamięci @arcymag - dużo zależy od gier w które pogrywasz. Generalnie każda dostępna na AGP karta będzie lepsza od tej którą posiadasz. Niestety - wąskim gardłem pozostanie procesor, i może sie okazać że poniesiony nakład finansowy i pracy nie bardzo widać w wymiernych efektach.
Veers
Dodano
30.12.2009 10:37:19
Nie wiem czy jeszcze aktualne, ale ja do kompa o podobnych parametrach zamówiłem to: http://www.gral.pl/preview/Gigabyte/Radeon_HD4670_Gigabyte_1024MB_GDDR3_DVI_HDMI_PCI-E_2_0_Zalman_93.html Gry śmigają znacznie lepiej, oczywiście nie te najnowsze...
dionizyx
Dodano
30.12.2009 10:20:17
arcymag
Dodano:
29.10.2009 11:06:08
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1