Jak zmienić wygląd okienek?

Witam. Od niedawna muszę pracować na Windowsie 7. Jestem jednak trochę konserwatywny i nie podoba mi się ten [b]WYMEMŁANY, PÓŁPRZEŹROCZYSTY i NIECZYTELNY [/b](dodający białe, rozmyte cienie pod napisy) interfejs nowego Windowsa. Grzebałem w opcjach i tak jak w Windowsie XP można było zmienić wygląd na srebrny (mam taki na swoim domowym) lub oliwkowy, tak w przypadku Windowsa 7 się nie da. Można zmienić na standardowy jak z czasów Windowsa 95, można zmieniać kolorystykę bardzo nieznacznie (nie można wykorzystać wszystkich kolorów), ale przeźroczystość niestety wciąż jest widoczna (choć można ją jedynie zmniejszyć). Można wyłączyć preźroczystość ustawiając jeszcze jeden jakiś tam preset, ale jest on koloru [size=8][color=cyan][b]baby blue[/b][/color][/size]. Nosz jasny pierun! Już nawet wygląd pasków i okien w Windows VISTA był w porządku. Nie mogę uzyskać takiego paska w siódemce? Czy da się na to coś zaradzić bez instalowania jakichś zewnętrznych gówienek?

Odpowiedzi: 2

No nie zawierają ale przeciez i tak sa beznadziejne. A na dodatek możecie mi powiedzieć dlaczego WCIĄŻ widnieje menu koloru okna skoro wybierane tam ustawienia NIE DZIAŁAJĄ na wyglądzie Windowsa 7? Jeżeli sobie zmienisz na stary, klasyczny to pewnie zadziałają, ale tak to z poziomu wyglądu Windowsa 7 mam opcję konfigurowania kolorów (pokazane sa okna ze starszych Windowsów) a te zmiany nie działają. To po co tam są? To po co trują nam cztery litery? Po co w menu wyglądu Windows 7 jest opcja modyfikacji kolorów okien, skoro ona zadziała tylko wtedy kiedy wybierzemy wygląd jako klasyczny Windows? Po namyśle... [b]Przepraszam, USUŃCIE ten temat.[/b]
BUNCH
Dodano
01.07.2011 18:00:58
http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows7/Using-themes [quote]Kompozycje podstawowa i o dużym kontraście nie zawierają efektów Aero Glass.[/quote]
XanTyp
Dodano
01.07.2011 17:15:17
BUNCH
Dodano:
01.07.2011 16:14:59
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1