Jak zmienić czcionkę w oknie komunikatu

Przeszukałem google i niestety nic nie znalazłem a problem jest taki: Zmieniła mi się czcionka ( nie wiem kiedy ) czcionka w oknie komunikatu a dokładnie wygląda to tak daje np. włąściwości na folderze i mam dziwną czcionkę wygląda to tak : [img]http://www.ciscom.pl/images/fonty.jpg[/img] Może ktoś wie jak to zmienić od razu mowię, że zmiana czcionki w polu tekst okna jest nieaktywny mówię o [img]http://www.ciscom.pl/images/okno.jpg[/img]

Odpowiedzi: 15

XanTyp to może nie do pisania a do czytania należy się przyłożyć - fakt w kółko piszę to samo bo chyba nikt nie czyta uważnie. Precyzja pytania jest OK nawet zaznaczona kolorem tylko odpowiedzi są bez czytania precyzyjnego.
zibi68
Dodano
17.02.2010 00:05:15
[b]Eska37[/b] - [color=darkred]proszę o większe przyłożenie się do pisania postów. Duplikaty się czasem trafiają i to potrafię zrozumieć, ale nie potrafię, kiedy między pustym postem a następnym jest godzina różnicy.Podpada to pod flood, a tego tu się nie lubi.[/color]
XanTyp
Dodano
16.02.2010 23:48:07
Witaj Eska37 i Faker Niestety nie mówimy o tym samym Eska37 interesuje mnie nie "aktywny pasek tytułu" lub "niekatywny ..." tylko to co pokazałem na obrazku czyli "TEST OKNA" te literki chcę zmienić wszystkie inne przetestowałem ale one nie zmieniają tych czcionek które są widoczne na 1 obrazku dlatego podejrzewam element "OKNO" zróbcie tak to może się dogadamy kliknij dokładnie na "Tekst okna" powinien pojawić się ELEMENT "Okno" i tam można zmienić tylko kolor a nie czcionkę i tak jest na kilku kompach żadna zmiana z aero na inny i odwrotnie tego nie zmienia myślę że tego nie można tu zmienić i podejrzewam że coś jest namieszane w katalogu FONTS być może brak czcionki lub coś w tym stylu chwilowo nie mam dostępu do tego kompa i nie mogę sprawdzić chcę podmienić katalogi FONTS Eska37 na XP jest dokładnie to samo nie można zmienić czcionki na Test okna ( proszę kliknąć dokładnie na ten napis a zobaczysz o czym mówię. A tak na marginesie jak tam z magicznym okienkiem - u mnie na "windows podstawowy" brak - komp śmiga. Pozdrawiam
zibi68
Dodano
16.02.2010 22:03:45
Hej Zibi, w tej chwili sprawdzam na XP lecz z tego co widzę, na Viście jest podobnie, ale jeszcze zobaczę po południu. Tutaj wydaje się to proste. Zrób tak: ppm - właściwości wygląd zaawansowane wybierz opcję "aktywny pasek tytułu" lub "niekatywny ..." obojętnie który, poniżej pojawi się opcja wyboru czcionki, zmień czcionkę na jaką chcesz, w oknie od razu zobaczysz jak będzie wyglądał wybrany tekst, OK i po kłopocie. Pozdrawiam W Viście jest tak samo.
Eska37
Dodano
16.02.2010 16:11:32
Eska37
Dodano
16.02.2010 15:22:12
Ale "weź" i zapodaj wreszcie raport z comba/jacka ;)
XanTyp
Dodano
16.02.2010 09:37:51
Przełączałem na różne motywy systemy okna itd. itd. nic to nie zmienia. Fakt muszę sprawdzić np. przez combofix ale ludzie czy wy nie czytacie postu a piszecie? Pytanie teraz właściwie brzmi dlaczego nie można zmienić czcionki a dokładnie to co pokazałem na obrazku to i tylko to żadna inna pozycja tylko którą zaznaczyłem, chyba macie vistę skoro się wypowiadacie i zobaczcie że NIE MOŻNA zmienić tej czcionki w taki sposób jak pozostałe a problem podejrzewam leży w tej czcionce niestety w żadnym systemie ( patrz innym kompie nie można tego zrobić ! Pytanie jak ją zmienić być może nie przez ten panel Proszę nie pisać weź przełącz .... wyżej napisane kilka razy to jest niemożliwe na żadnym kompie. Powiem inaczej zanim ktoś napisze może sprawdzić czy jego metoda działa wystarczy przełączyć i powrócić ponownie jeżeli zmienią się czcionki w tym oknie co na obrazku to działa i będę uważał gościa za "guru" Pozdrawiam
zibi68
Dodano
16.02.2010 08:41:14
  • Faker 16.02.2010 21:42:40

    [quote=zibi68](...) czy wy nie czytacie postu a piszecie? [/quote] Zapodałem Ci moje rozwiązanie, po piwkach poprzestawiałem coś w mojej viście (zaznaczam, że tak jak u Ciebie nie można tego było poprawić przy pomocy zaawansowanego wyglądu) i próbowałem Twoimi metodami i nic, jednak zmieniając temat np. na areo powróciłem do czcionek domyślnych. Posprawdzaj czy masz wszędzie ustawioną czcionkę [b]Segoe UI [/b] . [b]Eska37[/b] to chyba nie pomaga.

Weź ustaw ponownie na domyślny temat windows areo => zastosuj i sprawdź.
Faker
Dodano
15.02.2010 22:15:20
Tak zgadzam się nic się samo nie zmienia faktycznie sprawdzę przez combo lub z HiJack ewentualnie dam logi. Problem dotyczy komputera znajomego ( chodzi o te dziwne czcionki ) i dopóki nie sprawdzę logów temat zawieszam. Niestety problem zmiany (na kilku zupełnie innych komputerach działających poprawnie w innych sieciach) czcionki którą zaznaczyłem na obrazku pozostaje otwarty proszę sprawdzić wygląd/zaawansowany/ i w sekcji ELEMENT wybrać OKNO - można tylko zmienić kolor, pomijając problem ze złym wyświetlaniem na kompie kolegi.
zibi68
Dodano
11.02.2010 23:52:41
Nic się w systemie (jakimkolwiek) samo! nie zmienia. Bo inaczej, była by to rzecz codzienna i rozwiązania pojawiały by się jak króliki z kapelusza. I nadal, jak mniemam, nikt Ci nie pomoże, jeśli będziesz o tym pisał, bez przedstawienia jakiegoś materiału do analizy. HiJack albo Combofix: logi - na wklejto.pl - a tu linki do nich. Przejrzyj podgląd zdarzeń i spróbuj powiązać ich treść z sytuacją, kiedy to mogło się zacząć. Tłumaczenie, że nie wiesz "od kiedy" oznacza, że nie powinieneś zauważyć różnicy - ergo - mieć tak od początku, od kiedy pierwszy raz zobaczyłeś swoją Vistę.
XanTyp
Dodano
11.02.2010 22:16:09
No tak tylko problem polega na tym, że taka sytuacja zdarzyła się na kompie kolegi a ja sprawdzam na swoim i nie ma możliwości zmiany tego tekstu. Na swoim kompie próbowałem doprowadzić do takiej samej sytuacji właśnie przez zmianę czcionek ale tam jest nieaktywne a podejrzewam że jest jakiś sposób na zmianę ich stąd moje pytanie na forum. Zaznaczam, że chodzi dokładnie o "tekst okna", który zaznaczyłem na czerwono a nie menu czy okno komunikatu czy tekst komunikatu. Sprawdzałem na kilku komputerach i to samo - nie można zmienić tego tekstu poza kolorem stąd moje pytanie jak to zrobić. Może jednak ktoś będzie wiedział - niby proste ale...
zibi68
Dodano
11.02.2010 20:59:05
Zapominalski post usuwam za flood. A że to Vista, to poznajemy po screenach i dziale forum.
XanTyp
Dodano
10.02.2010 19:12:41
  • zibi68 11.02.2010 11:09:11

    [quote=XanTyp]Zapominalski post usuwam za flood. A że to Vista, to poznajemy po screenach i dziale forum.[/quote] NIby wiadać, ale sam npisałeś o XP a skoro widzisz że to vista to po co wspominasz o XP (zobacz poprzedni wpis -swój) stad moje wtrącenie że to vista a flood ? gdzie tu jest flood ! A takie to miało być proste.

  • XanTyp 11.02.2010 16:02:24

    [quote=zibi68]NIby wiadać, ale sam npisałeś o XP a skoro widzisz że to vista to po co wspominasz o XP (zobacz poprzedni wpis -swój) stad moje wtrącenie że to vista a flood ? gdzie tu jest flood ! A takie to miało być proste.[/quote][quote=XanTyp]zajrzałem u siebie (XP)[/quote]Takie lekkie porównanie - wyczuwasz? A flooda już nie ma, bo wyleciał poza horyzont zdarzeń. I jest to takie proste. [b]I tym optymistycznym akcentem ucinam wszelkie następne offtopy. Wracamy do tematu i tylko do tematu.[/b] ### Skoro masz wyszarzoną tę opcję na amen - masz namieszane w systemie. Ale co? To już tylko wróżyć z fusów, skoro brak rzetelnego materiału do badań.

Zapomniałem powiedzieć , że to Vista chociaż w XP są te same ustawienia.
zibi68
Dodano
09.02.2010 22:57:28
Chyba nie do końca tak to działa interesuje mnie tylko "tekst okna" nie ramka ani nic innego bo to faktycznie działa. Klikając na "tekst okna" można tylko zmienić kolor a jak zmienić czcionkę ?! Sprawdzałem na innym kompie i to samo ( chodzi mi o zmianę )bo na innym wszystko jest OK. Próbowałem zmieniać wszystkie ustawienia czyli menu okna okno aktywne i wszędzie można zmienić tylko nie "tekst okna" a to będzie chyba odpowiadać temu co pokazałem na rysunku. Niby banalne ale...
zibi68
Dodano
09.02.2010 22:55:00
Wiesz... zajrzałem u siebie (XP) i niby też miałem wyszarzone, ale... kiedy kliknie się na rysunek-ramkę (Dane/tekst komunikatu)... szarość znika i można sobie tę czcionkę zmienić.
XanTyp
Dodano
09.02.2010 22:35:13
zibi68
Dodano:
09.02.2010 21:18:18
Komentarzy:
15
Strona 1 / 1