Jak zmienić coś w Samsung Auto Backup

Wraz z nowym dyskiem dostałem taki program: Samsung Auto Backup Jednak za każdym razem gdy go uruchomię, to on zaczyna sobie robić kopię moich dokumentów, dopiero muszę to zatrzymać, sam zaznaczyć co ma robić i wtedy włączyć. Jak sprawić aby po uruchomieniu programu, sam musiał wybrać rzeczy do kopii a nie program od razu sobie zaczynała backapować to co chce? Patrzyłem w opcjach i nie natrafiłem na żadną możliwość wyboru automatyzacji, ani miejsca z którego automatycznie ma robić kopię. Zna się ktoś? http://zapodaj.net/images/a0dec90c2b9c.jpg Ustawiam opcję abym to ja manualnie wskazywał co ma zostać poddane backapowi. Jednak jak wyjdę z programu i uruchomię go od nowa to zapisana (confirm) opcja znów jest pusta, co za idiotyczny program.

Odpowiedzi: 11

Takie samo, jak obliczanie czasu w XP przy przenoszeniu licznej grupy plików jednym rzutem.
XanTyp
Dodano
19.02.2011 23:56:03
WIęc coś zbyt dużo czasu zajmuje to liczenie i, jak widać, jest bardzo szacunkowe.
BUNCH
Dodano
19.02.2011 08:35:28
Tego się spodziewałem.
XanTyp
Dodano
10.02.2011 19:57:51
Witaj, nie. Już od ponad połowy zaczęło się zmniejszać.
BUNCH
Dodano
10.02.2011 19:55:34
Wytrwałeś do końca wykonywania backupu? I ciągle oba liczniki rosną?
XanTyp
Dodano
09.02.2011 06:23:00
cIESZĘ się, że się zgadzamy, XanTypie. Tylko wydawało mi się, że transfer będzie szybszy używając tego programu i że będzie można np. wznowić backup. Bo sam system nie ma wznawiania. Owszem, można kliknąć SHIFT + "Nie na wszystkie" w przypadku nie nadpisywania niepotrzebnych, ale... to nie działa. Skopiowałem coś ręcznie - wyskoczył błąd skopiowania pliku (bo na nim akurat pracowałem) i dupa zbita - koniec przesyłania. System Ci zakończy, a taki programik np. pominie plik i będzie dalej nadpisywał. O takie fajne opcje mi chodzi. Co ciekawe, metoda SHIFT + NIE nie zadziałała i nie rozpoczęło się od nowa kopiowanie. Co za głupi system. A mam do Ciebie pytanie, takie już Off-Topowe. Nie wiesz czemu podczas kopiowania plików nie pokazuje się szacowany, pozostały czas? To znaczy mam dwie wartości: Elapsed Time: i Time Remaining: - a w obu przypadkach ROŚNIE czas a się nie zmniejsza. Ja mam świadomość, że transfer jest "w biegu" i może szacowany czas sie wydłużać, ale dlaczego do cholery jasnej od początku włączenia Backupu przez ten program od Samsunga mi tylko i wyłącznie rośnie? I to OBIE wartości?
BUNCH
Dodano
08.02.2011 20:05:46
Ciekaw jestem, co by program zrobił, gdyby nie znalazł folderu pt. Moje dokumenty? :D Druga kwestia: po co się użerać z takim ustrojstwem. Pliki - same w sobie możesz sobie powielać do upojenia, kopiując je między partycjami, dyskami czy nawet na urządzenia zewnętrznymi. Wykonywanie ich kopii programem - zasadniczo niczym się nie różni. Kopia programowa, imo, nadaje się tylko do zapisywania całych partycji, rzeczy zabezpieczonych w zjadliwy sposób dla systemu, lub dla programu nadrzędnego typu Acronis, Ghost itp. a których nie zapiszemy ręcznie tak, by je potem móc przywrócić w razie potrzeby.
XanTyp
Dodano
08.02.2011 18:49:43
[quote]nie mogę/nie wiem jak, wybrać miejsce do automatycznego backupu danych Instrukcja mówi jasno: Najpierw program robi swoje, potem dopiero ty możesz podawać mu swoje ścieżki do wykonania kopii zapasowej. I nigdzie nie jest powiedziane, że da się to zmienić.[/quote] W takim razie to jest głupi program. Bo ja nie chcę aby mi MOJE DOKUMENTY od razu backupował. Kto w ogóle by pomyślał, że program SAM SOBIE WYBIERA i decyduje za użytkownika co mu zbackupować?! A może ja nie chcę Moich Dokumentów? Może chcę inny folder? To nie, - nie można. Najpier traaach! - jedziemy z kopiowaniem wybranych terabajtów a dopiero potem zapytamy "co jeszcze?". Jak tak można? Odpalam program to chcę sobie wybrać, zapisać miejsce źródłowe a nie że on mi Moje Dokumenty automatycznie będzie backupował. To jest nie do pomyślenia przecież. Włączam program, od razu śpieszę wstrzymać proces backupu, [b]którego wcześniej nawet nie mogłem zaplanować[/b] i dopiero potem robię swoje. POMYŚL: co innego, gdyby raz dało się ustawić miejsce z jakiego ma kopiować a przy kolejnym uruchomieniu program już by robił swoje. To okej. Zgadzam się, ale tak że on sobie wybiera że "Moje Dokumenty i już?". To idiotyzm.
BUNCH
Dodano
08.02.2011 18:26:38
Kurdę! Co się stało? Napisałem chyba z [b]dwadzieścia wersów[/b] i się nie wysłało! Ja się tak nie bawię #-o No to, tym razem w skrócie... Dziękuję, pewnie znasz ten program - szybka odpowiedź i treściwa. Problem polega na tym, że nie mogę/nie wiem jak, wybrać miejsce do automatycznego backupu danych. Bo jak uruchamiam program to mi backapuje tylko Moje Dokumenty. Jak zmienić folder źródłowy na coś innego? I jeszcze pytanie inne, czy backup musi się pojawiać w jakimś podfolderze o dziwnej nazwie w stylu [b]#TD[/b] ? Nie może backupować po prostu do wskazanego folderu bez jakichś folderów o dziwnych nazwach, co bym nigdy nie przypuszczał, że właśnie tam mogą znajdować się kopie plików?
BUNCH
Dodano
08.02.2011 15:29:09
  • XanTyp 08.02.2011 16:20:15

    [quote=BUNCH]nie mogę/nie wiem jak, wybrać miejsce do automatycznego backupu danych[/quote]Instrukcja mówi jasno: Najpierw program robi swoje, potem dopiero ty możesz podawać mu swoje ścieżki do wykonania kopii zapasowej. I nigdzie nie jest powiedziane, że da się to zmienić.[quote=BUNCH]Nie może backupować po prostu do wskazanego folderu bez jakichś folderów o dziwnych nazwach, co bym nigdy nie przypuszczał, że właśnie tam mogą znajdować się kopie plików?[/quote]A jakie to ma znaczenie, jak będzie się nazywał folder? Istotne jest to, co ci daje wykonanie kopii, a nie takie pierdoły. [b]Bunch[/b], to na prawdę najmniejszy z problemów, jakim warto się przejmować. A gdyby nazywał się bad_ass_madafaka to też by ci przeszkadzało? :D To tylko nazwa. Cieszmy się, że możemy mieć możliwość zadbania o swoje pliczki. Tylko to się liczy :)

[quote=BUNCH]Zna się ktoś?[/quote]Pewnie autorzy się znają. [quote] When you reboot the system after installation, the Setup Wizard is executed automatically. [b]After setting the backup settings, [size=6][u]you need to specify a backup source[/u][/size] to perform the backup.[/b] [/quote]Czyli jest dokładnie tak, jak jest u ciebie. Najpierw automat robi swoje, potem dopiero twoja kolej. Detale instalacji i obsługi programu masz [url=http://www.samsung.com/global/business/hdd/support/downloads/support_ex_auto.html][color=blue][u]tutaj[/u][/color][/url].
XanTyp
Dodano
08.02.2011 06:01:49
[quote]Błąd! - Error 403 Nie masz dostępu do tej strony! Możliwe przyczyny problemu: - grzebałeś nie tam gdzie trzeba, - próbowałeś hotlinkowania, a tego nie lubimy, - w innym wypadku skontaktuj się z administracją. Jeśli chcesz obejrzeć obrazek to wejdź na adres, który dostałeś po wrzuceniu go na Zapodaj.net np. http://zapodaj.net/nazwaobrazka.jpg.html [/quote] Tak miało byc ? :D
Żółty
Dodano
07.02.2011 23:02:45
BUNCH
Dodano:
07.02.2011 19:41:43
Komentarzy:
11
Strona 1 / 1