Jak zmienic Bios

witam wszystkich

Mam pytanko do kolegow. Chcialem zaktualizowac bios do plyty glownej (Soltek SL 54U5). Ale nie moge uruchomic programu do zmiany biosu. Nie wiem w czym jest problem. Moze macie program ktory chodzilby pod XP?

pozdrawiam
ww

Odpowiedzi: 10

Jak mniemam,kaźdy ma moźność wypowiadania swoich opinii tutaj.Ty,Zbor,teź.
Zatem stwierdzam,źe opowiadasz pierdoły,a juź napewno jeśli chodzi o "trojany" w Gadu–gadu 5.
PS:poza tym,moźe i odetnę się,ale od pierdołowatych dyskusji.Niczego nie wnoszących,prócz smrodu.
I to tyle. :lol: :lol: :lol: :lol: 8)
tire
Dodano
18.05.2003 19:07:51
Tire bez paniki ,moze lepiej calkiem odetnij sie od netu bo jeszcze Gates Cie odwiedzi w czarnym plaszczu. Nowy Gadu–gadu ma 5 trojanów i co z tego ?
zbor
Dodano
18.05.2003 16:18:32
Uwaga.Nowa Aida,o czym autor w przesłanym mi meilu poinformowal,ma do 32 spyware,w celu monitoringu pracy systemu przez tego Węgra.Te dane mają być wykorzystane ponoć do pracy naukowej.
Stara wersja Aidy nie ma spyware.
Poza tym,jak odświerzyć BIOS, masz duźy artykuł w Komputerświat EKSPERT Nr.1/2002 str.28
Pozdrawiam. 8)
tire
Dodano
17.05.2003 19:19:19
scagnij sobie program diagnostyczny Aida

http://www.aida32.hu/aida–download.php?bit=32

Pokazuje on miedzy innymi jaka masz plyte glówną i jej producenta,link do biosu do niej a nowet rozmiar plyty i procesora w minimetrach:)
To najlepszy program diagnostyczny.
zbor
Dodano
12.05.2003 00:27:13
Odnosnie biosu polecam rowniez ten artykul :wink:
t123
Dodano
02.05.2003 12:39:39
To zaleźy jakiego producenta ma się płytę. Mojego gigabyte'a moźna flashować spod windy. Na płytce jest odpowiedni programik.
SLAY3R
Dodano
01.05.2003 22:28:33
ludzie jak nie macie o czymś pojęcia to dajcie zarobic fachowcom być moźe są juź jakieś programy do ładowania biosu pod XP ale do tej pory robiło się to pod dosem,wejdz na tę stronę tam się nauczysz jak to robić


http://www.bios.pnet.pl/

nowy bios do twojej płyty:
http://www.soltek.de/English/home/01.htm
Xior
Dodano
01.05.2003 22:21:46
Witam

Skoro mowa o aktualizacji Biosa ja chciałbym przedstawić taki problem. Otóz jak uruchamiam komputer, na tym czarnym ekranie jeszcze, gdzie jest ta tabelka, pod nią pokazuje mi się tekst "BIOS: BIOS update data incorrect CPUID=jakies cyferki PCI listening..." Mozliwe ze rozwiązaniem byloby zrobic update biosu (BIOS award, plyta ASUS CUBX), ale jestem w tym zielony wiec wole poradzic sie fachowcow.

Dziękuje za uwage
run_DNA
Dodano
01.05.2003 19:09:08
spróbuj poszukać strony producenta, ściągnij właściwego biosa (polecam DOKŁADNE zapoznanie się z manualem i ver. płyty), flasha i ew. manuala. potem postępuj wg. instukcji zawartej w pliku readme.txt (lub podobnie) – polecam wydrukować
pozdroofki
Eximius
Dodano
05.06.2002 17:30:25
Pomyśleć to za mało. Biosu teź nie moźna sobie dobrać jak skarpetki do butów. Kaźdy bios jest do konkretnej płyty.
A dla kogoś kto ma blade pojęcie o fleshowaniu serwis lub koleś który to potrafi zrobić jest najlepszym rozwiązaniem.
Najmnieszy problem stanowi bios na pamięci Eprom, bo i tak trzeba wyjąć pamięć i ją najpierw wykasować, a później zaprogramować na programatorze. Gorszą sprawą są właśnie EEpromy, tu trzeba postępwać z głową, źeby nie narobić sobie większego gnoju.
zulus
Dodano
21.04.2002 03:01:13
Anonymous
Dodano:
11.04.2002 20:51:40
Komentarzy:
10
Strona 1 / 1