Jak założyć hasło na wejściu ?

Witam, Chciałbym ograniczyć córce użytkowanie komputera tak aby mogła [u]wejść do niego tylko po podaniu hasła[/u]. Bardzo sie opuściła w nauce i muszę to zrobic bez jej pytania. Problem w tym, że ona coś pozmieniała w komputerze tak, że wpisanie w biosie hasła uzytkownika nic nie pomaga. System normalnie się ładuje i uruchamia. Co mogła takiego zrobić, że wpisanie hasła użytkownika w biosie jest nieaktywne ? Teraz jak się włacza komputer to ukazuje sie ekran i polecenie "Wciśnij F1"; po wciśnięciu system się ładuje i ukazuje się pulpit z nową skórą. Nie wiem czy nie zainstalowała jakiegoś programu ingerującego w ustawienia systemu i biosu. Czy możecie mi zasugerować gdzie mam zajrzeć w biosie, rejestrze lub gdzie indziej i co pozmieniać aby wpisane hasło w biosie było aktywne i po włączeniu kompa ograniczało dostęp do systemu. Zaznaczam - interesuje mnie tylko opcja [b]włączenia w biosie hasła dostępu do całego komputera [/b]a nie włączenie hasła lub założenie konta z ograniczeniami. Pozdrawiam Birol

Odpowiedzi: 6

gorzej jak dziewczynka ma live cd :D
Small Mike
Dodano
27.03.2008 19:57:53
Bateria biosu jest wyczerpana :D...., I hasło się nie zapamiętuje proste i dlatego za każdym razem się włącza żeby przywrócić ustawienia domyślne. Kup nową i załóż hasło zobacz jaka reakcja. Ja bym kupił za 50zł kieszeń na twardziela z kluczykiem :D i wyjmował. Najlepiej i najszybciej i by nic nie wykombinowała, bo może bateryjke sama też wyjąć :)
Small Mike
Dodano
25.03.2008 17:52:19
  • XanTyp 26.03.2008 00:18:56

    [quote]Likwidacja kabla od zasilania tudzież wypięcie twardziela... na to już żadne hasła nie pomogą ;)[/quote] [quote=Small Mike]Ja bym kupił za 50zł kieszeń na twardziela z kluczykiem :D i wyjmował. Najlepiej i najszybciej i by nic nie wykombinowała, bo może bateryjke sama też wyjąć :)[/quote]Na to samo wyszło.

Ok, [b]Birol[/b], Twoja kolej...
XanTyp
Dodano
25.03.2008 10:55:45
O tym drobiazgu jakim są/bywają dwie opcje z hasłem związane, a mogace w BIOS-ie występowac. Jedna z nich blokuje/może blokować dostęp do samego BIOS-u, a druga do dalszych etapów po POST-ie następujących. Ja naprawdę [b]czasem[/b] nie tylko czytam wątki w których się wypowiadam, ale również - co prawda nie jest to przypadek częsty - wiem co i dlaczego piszę w odpowiedzi.
Rebe
Dodano
25.03.2008 08:07:19
W BIOS-ie albo jest opcja blokowania wejścia hasłem, albo jej nie ma. Autor zaś niech sobie sam jej poszuka skoro nawet nie chciało Mu się podać danych płyty ( o zajrzeniu do manuala pewnei zreszta też "zapomniał" ).
Rebe
Dodano
24.03.2008 08:48:51
  • XanTyp 25.03.2008 01:11:50

    [quote=Rebe]W BIOS-ie albo jest opcja blokowania wejścia hasłem, albo jej nie ma.[/quote] [quote=Birol]Problem w tym, że ona coś pozmieniała w komputerze tak, [b]że wpisanie w biosie hasła[/b] uzytkownika nic nie pomaga.[/quote] Bez urazy [b]Rebe[/b], ale skoro jest mowa o bezskutecznym wklepywaniu hasła to o czym myślisz konkretnie? Co będzie miał do tego typ płyty, jeśli wiadomo od początku, że hasło można wklepać?

Jeśli nikt nie wymyśli nic ciekawszego, możesz przejrzeć zainstalowane programy (np. poprzez Dodaj/Usuń - choć niektórych można tam nie zobaczyć, z różnych powodów), również przy pomocy netu (pomoc przy identyfikacji ich nazw) pozwoli Ci być może namierzyć coś, co ma takie możliwości. Usunięcie owego "złośliwca" może załatwić sprawę. Albo/I - później: Pod nieobecność córki wyłącz komputer i wyjmij baterię z płyty głównej (będzie gdzieś koło biosu) i zostaw kompa na powiedzmy kwadrans. Taki sposób powinno spowodować przywrócenie go do ustawień fabrycznych - czyli brak haseł itp (U mnie to zadziałało, kiedy kupowałem pierwszego kompa z inter-kafejki i jej właściciel nie pamiętał właśnie biosowego hasła). Potem załóż własne i po kłopocie. P.S. - Być może, folder wspomnianego "złośliwca" może mieć celowo nadany atrybut ukrytego i zwyczajnie go nie będzie w C:\Program Files\... A jeśli dziecko też tak będzie poczynać sobie z baterią... pozostaje ostateczne rozwiązanie: Likwidacja kabla od zasilania tudzież wypięcie twardziela... na to już żadne hasła nie pomogą ;) [size=3]Sadysta ze mnie wyłazi - wiem :D[/size] Ale to oczywista skrajność przecież... aż tak źle chyba nie będzie, prawda? :-k
XanTyp
Dodano
24.03.2008 01:53:20
Birol
Dodano:
23.03.2008 15:45:27
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1