Jak zainstalowac Win98 tam gdzie był WinNT

mam problem ... chcę (a właściwie to znajomy) zainstalować Win98 tam gdzie był WinNT ...
ale mam pare problemów:

– robię to pod dosem, dyski czyste są
– zformatowac nie mogę (system plików róźny od FAT)
– rozpartycjonować FDisk'iem nie mogę, bo etykieta dysku zawiera dziwne znaki,których za #&%^#* nie mogę znaleźć na klawiaturze (próbowałem takźe z tablicą ASCII ale nie mogę znaleźć takowej dla polskiej Strony Kodowej)

czyli problem w sumie sprowadza się do rozpartycjonowania dysku i stworzenia partycji na nowo ... niestety nie mam pojęcia jak

Odpowiedzi: 5

Ze strony projektu http://www.sysresccd.org/ pobierz SystemRescueCd – bootowalną dystrybucję Linuksa, przeznaczoną przede wszystkim do naprawy uszkodzonego systemu. Po wypaleniu krąźka z minidystrybucją uruchom z niego komputer. Musisz uaktywnić odpowiednią opcję w BIOS–ie, aby rozruch był przeprowadzony z napędu CD–ROM. Jeśli wszystko ustawiłeś poprawnie, Twoim oczom ukaźe się ekran powitalny – zazwyczaj wystarczy chwilę zaczekać lub nacisnąć [Enter], aby kontynuować uruchamianie SystemRescueCD.Wpisz z linii poleceń run_qtparted, źeby uruchomić aplikację. Narzędzie to pracuje w trybie graficznym, a jego interfejs przypomina komercyjnego Partition Magica. Aplikacja umoźliwia manipulację wieloma systemami plików: moźemy tworzyć, usuwać, przesuwać i zmieniać rozmiar partycji. Usuń partycję ntfs utwórz nową fat32, sformatuj. Dalej chyba nie muszę tłumaczyć.
Pozdrawiam.
wnk
Dodano
20.09.2004 02:24:14
no wiem, juź mi tak ktoś radził ...
w takim razie moźe ma ktoś 1–dyskietkową wersje linuxa co włoźe i się uruchomi i wystarczy tylko uruchomić FDISK'a (bez wszystkich konfiguracji itede)

chyba ze inne pomysły
SHADOW–XIII
Dodano
14.09.2004 22:47:32
Fdisk linuksowy na przykład spróbuj.

Pozdrawiam.
Yoda
Dodano
14.09.2004 22:45:54
pod DOS ? :?
SHADOW–XIII
Dodano
14.09.2004 22:15:23
Partition Magick 8
MarcinX
Dodano
14.09.2004 22:10:04
SHADOW–XIII
Dodano:
14.09.2004 22:04:53
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1