Jak zainstalowac win7 majac xp, i pozniej skasowac xp.

itam wszystkich, Chcialbym sie przestawic na win 7 64bit z aktualnego xp 32bit, ale mam tyle programow typu 3ds max, cad, photoshopy itd, ze na sama mysl o reinstalacji calosci boli mnie glowa. Pewnie z tydzien komputer dochodzilby do stanu w jakim jest teraz. Pytanie moje brzmi, jak to zrobic, zeby sie nie nameczyc? Bo nalozyc 7 na xp podobno sie nie da, chyba ze viste na xp, a pozniej na viste win7.. ? Ewentualnie, slyszalem tez o mozliwosci wydzielenia partycji z obecnej, na ktorej mam duzo wolnego miejsca i wtedy na tej wydzielonej niby mialbym zainstalowac win7, a pozniej scalic te dwie partycje po usunieciu xp z tej piwerszej. (tyle ze tu i tak instaluje wszystko od nowa, ale chociaz mam xp, na ktorym moge dzialac) Wiecie cos na ten temat i mozecie jakos napisac po kolei, co by trzeba zrobic? Nie rozumiem tu glownie procesu dzielenia istniejacej juz partycji z danymi na dwie i jakby pozniej by sie zachowywaly litery partycji, ktora partycja bylaby C ? a moze na razie nie ma to sensu? dzialam glownie w photoshopie, archicadzie, 3ds max. wiem, ze xp nie korzysta mi z calego 4giga i to glownie sklanialo mnie do przejscia na win 7. nie wiem tylko na ile taki 64bit system mi cos tu przyspieszy, a z kolei 4 giga ramu nawet w maxie nie zdarzylo mi sie poki co wykorzystac. dzieki

Odpowiedzi: 1

Fakt, że tobie nie udaje się używać 4 giga ramu, to mnie akurat nie dziwi, bo to działka programów. A co do przesiadek na nowsze/inne systemy: masz jeszcze wszystkie na stanie lub zamierzasz je mieć, by uniknąć formatu partycji? Coś mi tu piraceniem podchodzi. [quote=kiel.basa]Ewentualnie, slyszalem tez o mozliwosci wydzielenia partycji z obecnej, na ktorej mam duzo wolnego miejsca i wtedy na tej wydzielonej niby mialbym zainstalowac win7, a pozniej scalic te dwie partycje po usunieciu xp z tej piwerszej.[/quote]Jakieś brednie ci wciskali. To nie jest nowa para butów, żeby je zwyczajnie zmienić. Generalnie, coś kombinujesz, ale tu te gadki nie przejdą. Nie tu. Zamykam.
XanTyp
Dodano
12.02.2010 16:23:56
kiel.basa
Dodano:
12.02.2010 15:44:09
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1