Jak zainstalować Javę?

Witam. Mam problem ponieważ nie mogę zainstalować od nowa Javy. Reinstalowałem wiele razy, usuwałem nawet ręcznie pliki i w ogóle. Cuda na kiju, bezskutecznie. Ilekroć pobiorę wersję Javy do zainstalowania, to podczas instalacji wyskakuje mi komunikat taki: [IMG]http://i48.tinypic.com/qrenf7.jpg[/IMG] [IMG]http://i47.tinypic.com/2n6895w.jpg[/IMG] I nic nie mogę zrobić. [b]Co mam zrobić by zadziałało?[/b] Odwiedziłem też stronę gdzie sprawdzam czy mam zainstalowaną Jave i mówi mi że nie działa: http://java.com/pl/download/installed.jsp Ale nowej, jak mówiłem, instalacji zrobić nie moge!

Odpowiedzi: 6

Link działa, Java się odezwała w trayu więc wszytko gra. Plik, który ci zasugerowałem był u mnie normą w czasach, gdy nie miałem jeszcze netu i dzięki niemu ładowałem Javę w system. Brak mi więcej pomysłów.
XanTyp
Dodano
11.11.2010 21:56:05
  • BUNCH 12.11.2010 09:30:48

    [quote=XanTyp]Link działa, Java się odezwała w trayu więc wszytko gra. [/quote] To ja wiem, podejrzewam. U mnie nie działa. [b]To jakieś jest nielogiczne przecież[/b]. Zawsze dało się rozwiązać problem jakąś metodą i bez reseta, a tu głupia Java padła na mordę i się nie naprawi za nic w świecie z poziomu WIndowsa?

msjavx86 Spróbuj tego. W kwestii szukajki sugeruję usilnie jej naprawę adminom od jakiegoś czasu. Wynik widać. Może jeśli ktoś mnie wesprze...
XanTyp
Dodano
10.11.2010 23:45:03
  • BUNCH 11.11.2010 20:13:32

    [quote=XanTyp]msjavx86 Spróbuj tego. W kwestii szukajki sugeruję usilnie jej naprawę adminom od jakiegoś czasu. Wynik widać. Może jeśli ktoś mnie wesprze...[/quote] A mówiłem? Mówiłem że nic się nie da zrobić? Zainstalowałem to co powiedziałeś, gładko poszło. Niczego nie żądał podczas instalacji, żadnego *.msi. Zainstalowało się, reset kompa i... i nic. Np. na tej stronie: http://www.wordle.net/show/wrdl/2207446/Untitled - dalej nie widzę aktywnych elementów Java. Co jest do cholery w ogóle z tym? To jest dziwne. Czemu nie mogę normalnie zainstalować? A nawet jak nie ma swoich plików instalacyjnych (bo je np. usunąłem) to czemu nowa wersja (lub każda inna) nie działa? Nawet - po dzisiejszym dniu - kiedy to co napisałeś się zainstalowało bez problemu.

Niestety [b]absolutnie nic nie pomaga[/b] w moim problemie. Co mam robić? Jak się nie dało, tak się nie da zainstalować, przeinstalować nowej Javy. Żadnej (starej, nowej...)! P.S. Czemu nie działa Wam wyszukiwarka na forum? I to od dawna?
BUNCH
Dodano
10.11.2010 22:34:04
Odinstalować wszystkie poprzednie wersje Javy, wyczyścić pozostałości, i zainstalować jeszcze raz najnowszą. Problem może się jednak objawiać kiedy jakaś aplikacja pracująca w tle, potrzebuje Javy 6u13 jak ryba wody - a namierzyć taką ....
Veers
Dodano
04.07.2010 13:50:52
  • BUNCH 04.07.2010 17:56:49

    [quote=Veers]Odinstalować wszystkie poprzednie wersje Javy, wyczyścić pozostałości, i zainstalować jeszcze raz najnowszą. Problem może się jednak objawiać kiedy jakaś aplikacja pracująca w tle, potrzebuje Javy 6u13 jak ryba wody - a namierzyć taką ....[/quote] Tak odinstalowałem. To znaczy... chciałem to zrobić, ale się nie dało. Bo gdy chce usunąć z dysku Javę to wyskakuje komunikat że nie odnaleziono jakiegoś tam pliku *.msi w trakcie instalacji. Wywalałem więc też ręcznie, na chama z dysku pliki. Próbowałem, kombinowałem jak koń pod górę i sam widzisz. [b]Co ciekawe, problem nadal istnieje mimo wykorzystania programu JAVA-RE.[/b] [quote](za programosy.pl) "JavaRa jest prostym, darmowym narzędziem które usuwa stare i zbędne wersje środowiska Java Runtime, oraz pozwala znaleźć najnowszą wersją JRE. Program jest bardzo prosty w obsłudze, po uruchomieniu wybieramy "Usuń starsze wersje" i program usuwa stare wersje Java Runtime, po wykonanej operacji wyświetlany jest log z zapisem wykonanych czynności. Programos nie wymaga instalacji." www.programosy.pl/program,javara.html[/quote] [b] [size=6][color=brown] A może wyślecie mi ten plik *.MSI, którego wymaga ta instalacja? Ten proces? Wstawie go w to miejsce.[/color][/size][/b]

  • XanTyp 18.07.2010 14:24:42

    [quote=BUNCH]nie odnaleziono jakiegoś tam pliku *.msi (...) A może wyślecie mi ten plik *.MSI,[/quote]Bunch, sorry, ale chyba czegoś tu albo ja nie rozumiem, albo Ty. *.msi oznacza dowolny program z rozszerzeniem msi. Mogę wysłać Ci takich na pęczki, tylko po co? Podaj [b]konkretną[/b] nazwę pliku.

Niestety nic to nie daje. [b]NIE DZIAŁA [/b]tak samo jak i inne. Wyskakuje dokładnie taki sam błąd. Zanim tu Wam zawracam tyłki, to sam sprawdzam w swoim zakresie co się da. Ten sposób pewnie też sprawdzałem z tą wersją. [size=6][size=6]I pytam się, jak rozwiązać ten problem?[/size][/size]
BUNCH
Dodano
04.07.2010 08:25:33
Mam wersję jre-6u20-windows-i586, która nie wymaga obecności internetu więc instaluje się sama w całości. Daj mi e-mail na PM, to spakuję ją i wyślę.
XanTyp
Dodano
03.07.2010 16:42:20
  • BUNCH 03.07.2010 23:39:23

    [quote=XanTyp]Mam wersję jre-6u20-windows-i586, która nie wymaga obecności internetu więc instaluje się sama w całości. Daj mi e-mail na PM, to spakuję ją i wyślę.[/quote] Nie pamietam czy czasem czegoś takiego już nie przerabiałem. W każdymr azie dzięki za pomoc, maila podałem na PW.

BUNCH
Dodano:
03.07.2010 00:19:21
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1